چطور باتری گوشی را کالیبره کنم ؟

یکی از سوالات متداولی که دارندگان گوشی های سونی، از کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیر موبایل سونی، به کرات می‌پرسند، دلایل و نحوه ی کالیبره کردن باتری موبایل سونی است. از همین رو در این مقاله بر آن شده‌ایم تا اطلاعاتی را در این باره با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

برای شروع بد نیست بدانیم که  کالیبره کردن خاص گوشی های سونی نبوده و در سایر گوشی‌ها نیز قابل انجام است. سیستم عامل اندروید دارای یک ویژگی به نام Battery Stats است که ردیابی ظرفیت باتری در زمانی که شارژ باتری کامل و یا خالی است را انجام می‌دهد. 

البته در برخی شرایط امکان استفاده از چنین آپشنی، وجود ندارد. در این وضعیت، اطلاعات نمایش داده شده توسط دستگاه، اطلاعاتی واقعی نیستند. نمایش اطلاعات غیرواقعی باعث میشود، کاربر نتواند میزان صحیح شارژ باتری را مشاهده کند. در این شرایط کالیبره کردن دستگاه کمک می‌کند اختلال پیش آمده تا حد زیادی برطرف شود.

چطور باتری گوشی را کالیبره کنم ؟

نحوه ی کالیبره کردن باتری موبایل سونی

  • شارژ باتری گوشی موبایل سونی خود را کاملا خالی کنید تا دستگاه، خودش خاموش شود.
  • گوشی خود را را دوباره روشن و خاموش کنید.
  • بدون این که گوشی سونی خود را روشن کنید، آن را به شارژر وصل کنید. چون در این حالت حرارت کمتری تولید می شود و گوشی سریعتر شارژ می شود. دیوایس را تا زمانی که روی صفحه ۱۰۰ درصد شارژ نشان داده شود شارژ کنید.
  • در نهایت شارژ را جدا کنید.
  • پس از جدا نمودن شارژ، لازم است مجددا گوشی خود را روشن کنید. حواستان باشد، این احتمال وجود دارد که نشانگر باتری ۱۰۰ درصد نباشد. پس دستگاه را خاموش کنید و شارژر را دوباره وصل کنید. برای کالیبره کردن باتری گوشی سونی خود، این کار را ادامه دهید تا روی صفحه ۱۰۰ درصد نمایش داده شود.
  • اگر گوشی سونی خود را روشن کردید و باز ۱۰۰ درصد شارژ نشده بود مراحل بالا را تکرار کنید. وقتی که باتری ۱۰۰ درصد شارژ شد، بدون وقفه با گوشی کار کنید تا شارژ تخلیه و ۰ درصد شود. گوشی خود را دوباره خاموش کنید.

انتظارمان از کالیبره کردن باتری موبایل سونی

ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که کالیبره کردن باتری موبایل سونی، فقط و فقط به منظور محاسبه‌ی دقیق عمر باتری انجام می‌شود. بنابراین نباید از این ترفند انتظار افزایش عمر باتری را داشته باشید. این یک افسانه قدیمی است که سال‌هاست میان مردم رد و بدل می‌شده، بدون آنکه اکثر این افراد دلیلی منطقی برای بازگو کردن چنین جمله‌ای داشته باشند.

همچنین کالیبراسیون باتری شاخصی برای نمایش سلامت باتری دیوایس شما نیست. استهلاک باتری روی کالیبراسیون آن تأثیر می‌گذارد، بنابراین می‌تواند نشانه‌ای از میزان استفاده‌تان از آن باتری باشد. اما باید توجه داشته باشید که میزان استفاده از یک باتری، تنها شاخص سنجش سلامتی آن نیست.

نمایندگی موبایل سونی

نمایندگی موبایل سونی، پیوسته در تلاش است تا با تمرکز بیشتر بر ارائه ی خدمات عیب یابی و تعمیر، پشتیبانی از کاربران عزیز خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. این مجموعه ی بزرگ، ضمن برخورداری از امکانات ویژه و ابزار جدید، قادر است هر گونه مشکل در عملکرد نرم افزار و سخت افزاری انواع گوشی های موبایل سونی را شناسایی و برطرف کند. نمایندگی موبایل سونی، با ارائه ی خدمات تعمیر، در شعب مختلف تهران و شهرستان، نگرانی بسیاری از کاربران را در خصوص رعایت استانداردهای تعمیر این تجهیزات، برطرف کرده است. شما عزیزان نیز میتوانید برای بهره مندی از انواع سرویس های پشتیبانی با شعب مختلف این نمایندگی در ارتباط باشید.