• خانه
  • اخبار
  • ویندوز فون ۲۰۲۴ مایکروسافت؛ کانسپتی که ویندوز ۱۱ را به موبایل می‌ آورد

ویندوز فون ۲۰۲۴ مایکروسافت؛ کانسپتی که ویندوز ۱۱ را به موبایل می‌ آورد

با وجودی که رویای کاربران برای داشتن ویندوز فون و توسعه این سیستم عامل توسط مایکروسافت محقق نشد، اما در یک طرح مفهومی که در یوتیوب منتشر شد، ویندوز فون 2024 مایکروسافت می توانست ویندوز 11 را به گوشی های موبایل بیاورد. در ویدئوی طرح مفهومی این سیستم عامل، ویندوزفون بسیار جذاب و کاربرپسند است و می تواند مشخصه های مختلف ویندوز 11 را نمایش دهد. 

در این نسخه از ویندوز مشخصه های مهمی از جمله حسگر اثر انگشت به دستگاه های مجهز به این سیستم عامل ساختاری بسیار مدرن داده است. برخی از مشخصه های این نسخه مانند نوار وظیفه بسیار کوچک آن، ویندوز فون 2024 را بسیار شبیه به ویندوز 12 کرده است. اما در این ویدئوی مفهومی از ویندوز فون 2024 مایکروسافت چه مشخصه ها و ویژگی های دیگری نمایش داده شده است؟ در این جا نگاهی می اندازیم به ویژگی هایی که در ویدئوی طرح مفهومی ویندوزفون به آنها اشاره شده است.

ویندوز فون 2024 مایکروسافت

مهمترین ویژگی های ویندوز فون 2024 مایکروسافت

در ابتدا بیایید به نوار ابزار کوچک این نسخه از ویندوز بپردازیم. در این نوار وظیفه چند برنامه کاربردی مانند کوپایلت و منوی استارت تعبیه شده است. شما همچنین می توانید در این نوار وظیفه به گزینه هایی مانند فروشگاه مایکروسافت یا مرورگر اج و همچنین فایل اکسپلورر هم دسترسی داشته باشید. به این ترتیب دسترسی های ویندوز سریع تر و راحت تر شده است. 

در این طرح مفهومی گزینه های سفارشی سازی شده رابط کاربری در اختیار کاربران قرار گرفته است. شما در نسخه ویندوز فون 2024 مایکروسافت می توانید به یک نوار جست و جو برای وب گردی در صفحه اصلی گوشی دسترسی داشته باشید. به این ترتیب وب گردی با موبایل بسیار راحت تر و سریع تر می شود.

داستان ویندوز فون چه بود و چه خواهد شد؟

همانطور که می دانید سال ها قبل داستان ویندوز فون در سال 2010 شروع شد و کاربران زیادی از داشتن این سیستم عامل جذاب و روان لذت می بردند. رابط کاربری جذاب و کاربرپسند آن، به همراه مشخصات بسیار دوست داشتنی، ویندوز فون را به یک گزینه جذاب و محبوب بین کاربران تبدیل کرده بود. با این حال این پروژه با شکست مواجه شد و در سال 2017 مایکروسافت توسعه ویندوز فون را متوقف کرد. در نتیجه اکثر کاربران مجبور شدند به جای ویندوز فون از سیستم عامل اندروید استفاده کنند. 

با این حال در طرح مفهومی ارائه شده برای ویندوز فون 2024 مایکروسافت این نسخه سیستم عامل می تواند مجددا جذابیت ها را به گوشی های هوشمند برگرداند. اما مشخص نیست که در واقعیت هم مایکروسافت برنامه ای برای بازگشت مجدد ویندوز فون دارد یا خیر؟ باید منتظر ماند و دید آیا مایکروسافت باز هم از ویندوز فون برای گوشی های هوشمند استفاده خواهد کرد یا این که این طرح تنها در حد یک کانسپت جذاب باقی می ماند!