دلیل روشن نشدن آیفون چیست؟

دلیل روشن نشدن آیفون یکی از سوالات پرتکرار کاربران گوشی های جذاب اپل است. برند اپل apple امروزه سهم بزرگی از بازار جهانی موبایل را در اختیار دارد که در ایران هم محصولات این برند بسیار پرطرفدار هستند. موبایل اپل کالایی لوکس در نظر گرفته می شود و روشن نشدن این کالا می تواند بسیار استرس زا و نگران کننده باشد. ترس از دست دادن داده های آیفون یا هزینه های هنفت برای تعمیر آن باعث شده اکثر کاربران از این اتفاق بترسند! ولی ما اینجاییم تا به بررسی علل احتمالی روشن نشدن آیفون شما بپردازیم و تنها در چند دقیقه این مشکل را حل کنیم.

دلیل روشن نشدن ایفون

چرا آیفون من روشن نمی شود؟

روشن نشدن موبایل اپل مشکلی است که برای هر کاربر اپل امکان دارد رخ دهد ولی در برخی موارد نیازی به مراجعه به مرکز تعمیر موبایل اپل و باز کردن گوشی و پرداخت هزینه نیست. جهت اطمینان ابتدا میتوانید این مراحل را انجام داده و اگر آیفون شما روشن نشد آن وقت به فرد متخصص مراجعه کنید.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : چگونه موبایل اپل را ریست کنیم ؟

بررسی دلایل روشن نشدن آیفون + راه کار حل مشکل

  • شارژ دستگاه

توصیه ای پیش پا افتاده اما کارساز! باتری های استفاده شده در آیفون لیتیومی هستند و با افزایش طول عمر دستگاه، باتری تضعیف شده و ممکن است مثل روز اول کار نکند و ایراداتی در دستگاه ایجاد کند.

گاهی ممکن است در نتیجه تضعیف باتری شارژ آیفون شما زودتر از انتظار خالی شده و حتی به یکباره خاموش شود. برای حل این مشکل باتری را بین 5 تا 10 دقیقه به شارژ متصل کنید و به احتمال زیاد مشکل حل می شود. با شارژ شدن آیفون میتوان فهمید که دلیل روشن نشدن موبایل اپل از باتری نیست.

  • آسیب های فیزیکی

 صفحه نمایش آیفون بسیار با ظرافت طراحی شده است و ضربه و هرگونه آسیب فیزیکی با آن میتواند یکی از دلایلی روشن نشدن آیفون باشد که با این روش می توانید آن را آزمایش کنید.

برای بررسی میزان آسیب، سعی کنید با نور انداختن به روی صفحه آن را چک کنید و اگر مشکلی نبود که با چشم دیده شود باید با دستگاه خود تماس بگیرید. حین تماس بررسی کنید که صفحه روشن می شود یا گوشی به لرزه در می آید. اگر صفحه نمایش شما دچار آسیب دیدگی شده باشد کار کردن با گوشی مشکلات بزرگتری را به وجود می آورد، پس بهتر است به متخصص مراجعه کنید.

  • راه اندازی مجدد دستگاه

نکته رایجی که کارشناسان نمایندگی گوشی اپل اکثرا توصیه می کنند این است که: آیفونی که روشن نمی شود را یکبار ریست کنید. ریست کردن یا راه اندازی مجدد روشی است که اکثر اوقات مشکل را حل می کند و گوشی بعد از آن روشن می شود.

برای ریست کردن در مدل های جدید تر موبایل اپل ابتدا باید دکمه ولوم بالا(زیاد) و بعد ولوم پایین(کم) را فشار داده و رها کنید. سپس دکمه پاور را نگه داشته و منتظر به نمایش در آمدن لوگوی اپل باشید.

در دستگاه های قدیمی تر هم روال کار زیاد تفاوتی ندارد و می توانید دکمه هوم و پاور را همزمان و به مدت 5 الی 15 ثانیه نگه داشته و زمانی که لوگوی اپل به نمایش در آمد آن را رها کنید. اگر در مدت زمان مشخص شده هیچ اتفاقی نیوفتاد نیاز به مراجعه به فرد متخصص دارید. گفتنی است که اگر در هنگام انجام این کار ها برای روشن نشدن آیفون باشید، موثر تر است اگر موبایل را در شارژ قرار دهید

پیشنهاد سایت : آموزش تغییر تم گوشی اپل

  • اختلال در نرم افزار های آیفون

در برخی از موارد دلیل روشن نشدن آیفون را می توان به ایرادات یا اختلالات نرم افزاری ربط داد و باید گفت که این مشکل هر از چند گاهی برای گوشی های اپل رخ می دهد. اکثر اوقات این مشکل در مواقع بروز رسانی سیستم عامل دستگاه(iOS) رخ می دهد و باعث می شود آیفون روشن نشود.

نتیجه گیری در رفع مشکل روشن شدن موبایل اپل

دلایلی که در مقاله پوشش داده شد میتوان برای حل ایرادات احتمالی در مواجه با مشکل روشن نشدن آیفون دانست ولی گفتنی است که اگر راه های گفته شده را امتحان کردید و به نتیجه نرسیدید به تکنسین های مجرب مراجعه کنید تا مشکل جدی تر نشود و به قطعات الکترونیکی گوشی آسیبی وارد نشود.