تعمیر آی سی تغذیه آیفون

تعمیر آی سی تغذیه آیفون توسط کادر منسجم و متخصص واحد تعمیرات گوشی انجام می شود. ما می دانیم که گوشی های اپل به دلایل مختلف در ایران با مشکلات مختلفی روبه رو هستند. می دانیم که تمام کاربران اپل با مشکل نبود یک مرکز معتبر تعمیرات اپل برای گوشی های خود مواجه هستند و همیشه به دنبال یک مرکز معتبر تعمیرات موبایل اپل می گردند تا مشکلات خود را از مسیری مطمئن برطرف کنند. از همین جهت است که این مرکز تعمیراتی را راه اندازی کرده ایم. تعمیر آی سی تغذیه آیفون تنها یک نمونه از انبوه خدمات و سرویس هایی است که در حوزه تعمیر گوشی های اپل توسط این نمایندگی معتبر و مجاز ارائه می شود.

آی سی قطعه ای است که در بردهای موبایل امروزی برای تامین ولتاژ و جریان در مسیر اجرای دستور و همچنین برای حفاظت در مدار و تامین انرژی استفاده می شود؛ این آی سی را آی سی تغذیه می نامند. تعمیر آی سی تغذیه آیفون بسیار مهم است، زیرا این بخش از دستگاه وظایف بسیار مهمی بر عهده دارد که از جمله آنها می توان به کنترل درایور بک لایت، تامین تغذیه بخش های مختلف و تشخیص اتصال هدفون اشاره کرد.

کلید های ولوم، کلید منو، کلید پاور و در بعضی از گوشی ها کلید سایلنت و کلید های دیگر نیز به آی سی وصل می شود. در گوشی های آیفون یک عدد کریستال ساعت نیز به این آی سی وصل است و Clock را برای آن تامین می کند. این آی سی کلاک را به عنوان Sleep Clock به سایر بخش ها ارسال می کند. این آی سی با استفاده از چند عدد NTC کنترل دمای بخش هایی نظیر CPU، پاور آمپلی فایر های RF، دوربین، باتری و … را بر عهده دارد. با وجود همه این وظایفی که آی سی بر عهده دارد، مسلم است که خرابی آن می تواند مشکلات فراوانی ایجاد کند. لذا تعمیر آی سی تغذیه آیفون باید با نهایت اطمینان و امنیت و توسط افراد متخصص انجام شود.

تعمیر آی سی تغذیه آیفون

ساختار آی سی آیفون

برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون شناخت ساختار آن لازم و ضروری است. آی سی تغذیه Base Band ساخت شرکت Qualcomm وظیفه تامین ولتاژهای این گوشی را بر عهده دارد. یک آی سی کریستال به این آی سی وصل است و Clock مورد نیاز طبقه Base Band توسط این آی سی تولید و توزیع می شود. خرابی آن باعث خاموشی گوشی و لحیم سردی آن باعث عدم آنتن دهی می شود. آی سی تغذیه توسط سه یا چهار پین به باتری متصل می شود و با گرفتن ولتاژ باتری و بر اساس طراحی داخلی، ولتاژ لازم را برای قسمت های دیگر فراهم می کند.

ولتاژ از طریق پین مثبت باتری وارد مدار حفاظت جریان داخل آی سی می شود. اگر جریان کشیده شده از آی سی تغذیه از حد معینی بیشتر شود، مدار حفاظت جریان شروع به کار می کند و به دنبال آن آی سی تغذیه کل موبایل را خاموش می کند. تعمیر آی سی تغذیه آیفون تنها زمانی موثر و نتیجه بخش است که بتوانیم با توجه به ساختار پیچیده این بخش از دستگاه، عیب یابی دقیقی انجام دهیم و مسیر تعمیر را به درستی انتخاب و اجرا کنیم.

نحوه تعمیر آی سی تغذیه آیفون

تعمیر آی سی تغذیه آیفون نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد. به علاوه حساسیت های این سرویس تعمیراتی نیز بسیار است. تعمیر آی سی یا تعویض آن منوط به تشخیص تعمیر کار است. اگر تعمیر موثر باشد، تعمیر می شود؛ در غیر این صورت باید تعویض شود. برای تعویض آی سی تغذیه آیفون باید تاچ و ال سی دی گوشی باز شود، زیرا آی سی روی برد گوشی های iPhone قرار دارد. پس از برداشتن تاچ و ال سی دی، ابتدا فلت های متصل به برد و سپس خودِ برد را از گوشی جدا می کنند و مسیر تعویض را پیش می گیرند.

تشخیص خرابی آی سی آیفون

تشخیص صحیح خرابی آی سی آیفون برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون لازم و ضروری است. توجه داشته باشید که اگر گوشی دیر شارژ می شود یا اصلا شارژ نمی شود ممکن است مشکل از طرف باتری، سوکت شارژ یا آی سی باشد. مهم است که این اختلال درست عیب یابی شود و درست هم برطرف شود.

نمایندگی تعمیرات موبایل

با توجه به این موضوع که در عصری زندگی می کنیم که موبایل بخش مهم و جداناپذیری از زندگی انسان شده است و شرکت های مختلفی انواع و اقسام موبایل ها و تلفن های همراه ساده و هوشمند را تولید و عرضه می کنند، وجود یک نمایندگی تعمیرات موبایل لازم و ضروری است. زیرا پیدایش اختلال در هر یک از برند های موبایل امری دور از ذهن نیست. مهم این است که بدانیم برای تعمیر به کجا مراجعه کنیم. نمایندگی تعمیر موبایل صفر تا صد مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع دستگاه های موبایل را با بهترین و بالاترین کیفیت برطرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سیزده =