ظرفیت باتری آیفون 11 رویت شد !

براساس آخرین مستندات TENAA، گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس با ظرفیت باتری بالاتری نسبت به نسل قبلی به بازار عرضه می‌شوند. این خبر خوشی برای کابران آیفون است که تا کنون از ظرفیت کم باتری خود، ابراز ناراحتی میکردند. پیش‌تر گفته شده بود که هر سه دستگاه آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و ​​آیفون ۱۱ پرو مکس‌، ازنظر طول عمر باتری نسبت به نسل قبلی خود بهبود یافته‌اند. درنتیجه کاربران می‌‌توانند مدت‌ زمان طولانی‌‌تری از دستگاه برای انجام کارهای مختلف از جمله گوش دادن به موسیقی استفاده کنند. البته در گزارش اخیر به جزییات فنی این مسئله پرداخته نشده و توضیحی مبنی بر چگونگی افزایش ظرفیت باتری آیفون 11 ارائه نشده است.

اما مستندات مربوط به سازمان تنظیم مقررات چین، خبر از مشخصات دقیق باتری گوشی‌های هوشمند جدید آیفون اپل می‌دهد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

جزییات افزایش ظرفیت باتری آیفون 11

براساس مستندات ارائه شده از سوی سازمان تنظیم مقررات چین، گوشی هوشمند آیفون ۱۱ از باتری با ظرفیت ۳۱۱۰ میلی‌آمپر‌ساعت بهره خواهد برد. این در حالی است که آیفون XR که سال گذشته معرفی شد، مجهز به باتری ۲۹۴۲ میلی‌آمپرساعتی است. آیفون ۱۱ پرو با نمایشگر ۵/۸ اینچی نیز دارای باتری ۳۰۴۶ میلی‌آمپر‌ساعتی است؛ در حالی که ظرفیت باتری آیفون XS معمولی تنها ۲۶۵۸ میلی‌آمپر‌ساعت است.

درنهایت، آیفون ۱۱ پرو مکس مجهز به باتری با ظرفیت ۳۹۶۹ میلی‌آمپر‌ساعت بوده که قابل مقایسه با ظرفیت باتری ۳۱۷۴ میلی‌آمپرساعتی آیفون XS Max است. ظرفیت باتری آیفون 11 جدید حدود ۲۰ درصد نسبت به دستگاه قبلی افزایش یافته است.

همه چیز از زبان اپل

اپل ادعا می‌کند که باتری آیفون ۱۱ قابلیت پخش ۱۷ ساعت ویدئو، یک ساعت بیشتر از آیفون XR سرویس‌ می‌دهد. این در حالی است که آیفون ۱۱ پرو حداکثر ۱۸ ساعت و آیفون ۱۱ پرو حداکثر ۲۰ ساعت در شرایط مشابه سرویس‌دهی خواهند داشت. باتوجه به اینکه اپل گوشی‌های هوشمند گران‌قیمت خود را با هدف عرضه به کاربران حرفه‌ای تولید می‌کند، استفاده از باتری‌های با ظرفیت بالاتر برای چنین کاربرانی منطقی به‌ نظر می‌رسد.

سال گذشته، همین موضوع، در مورد ظرفیت باتری آیفون XR در مقایسه با ظرفیت باتری آیفون XS و آیفون XS Max مطرح بود و حالا ظرفیت باتری آیفون 11 است که توانسته توجه بسیاری از منتقدان را به خود معطوف کند.