بررسی نکات مهمی که در فرایند تعویض ال سی دی آیپد مطرح می شود

ال سی دی آیپد در مواردی به دلیل بی احتیاطی کاربران آن آسیب دیده و می شکند. این ضربه گاهی تنها به گلس آیپد آسیب می رساند. اما اگر آسیب شدید تر باشد ممکن است ال سی دی نیز آسیب ببینید. فرایند تعویض ال سی دی آیپد فرایندی حساس تر و هزینه بر تر خواهد بود.

در بسیاری از مواقع با وجودی که شما کاملا با احتیاط از گوشی هوشمند خود یا آیپد تان استفاده می کنید، اما باز هم صفحه آن می شکند. شکستن ال سی دی آیپد یا گوشی امری اجتناب ناپذیر است و تنها لحظه ای غفلت می تواند موجب آسیب رسیدن به ال سی دی و شکستن آن شود. درست است که به صورت کلی برند آیفون صفحه نمایش محصولات خود را به نحوی طراحی کرده که ضد ضربه و مقاوم در برابر شکسته شدن باشند، اما در مواقعی آسیب وارد شده در حدی است که ال سی دی می شکند.

در نتیجه نیاز به تعویض ال سی دی آیپد نیاز است. فرایند تعویض این قطعه فرایند چندان پیچیده ای نیست. اما با این حال باید بدانیم که در چه مواقعی نیاز به تعویض ال سی دی است و در چه مواردی تنها گلس آیپد نیاز به تعویض شدن دارد. در نهایت نیز فرایند تعویض کردن ال سی دی iPad باید توسط مراکز تخصصی تعمیر محصولات اپل صورت بگیرد و از قطعات اصلی این برند استفاده شود.

بررسی نکات مهمی که در فرایند تعویض ال سی دی آیپد م

چه تفاوتی بین گلس آیپد و ال سی دی آن وجود دارد؟

زمانی که آیپد شما زمین می خورد و صفحه آن آسیب می بیند، دو حالت برای آن اتفاق می افتد. در بهترین حالت آسیب وارد شده به گلس آیپد است و تنها باید گلس آن تعویض شود. اما حالت دیگری که پیش روی شما است، آسیب ال سی دی و نیاز به تعویض ال سی دی آیپد است.

در حالت اول کار با دستگاه مشکل می شود اما باز هم می توان از آن استفاده کرد و تاچ آن کار می کند. از طرفی تعویض گلس آیپد هزینه کم تری دارد و چندان گران قیمت نیست. اما در صورتی که نیاز به تعویض کردن ال سی دی iPad باشد، هزینه بسیار بیش تری در بر خواهد داشت. اما تفاوت این دو در چیست؟ گلس آیپد در واقع یک صفحه شیشه ای در لایه بیرونی صفحه نمایش دستگاه بوده و بیش تر برای افزایش دوام صفحه نمایش طراحی و ساخته شده است. این قطعه تنها یک شیشه ساده است و با هزینه ای معمول می توان آن را تعویض کرد.

اما زمانی که بحث تعویض ال سی دی آیپد به میان می آید، منظور نمایشگری است که به صورت یک کریستال مایع است. این بخش مسئول نمایش تصاویر و همچنین فرایند تاچ و لمس صفحه نمایش است. در صورت آسیب دیدن و خراب شدن آن کلیه عملکرد های صفحه نمایش آیپد اعم از تاچ پد آیپد و نمایش تصاویر آن مختل می شود. تعویض کردن ال سی دی iPad هزینه ای به مراتب بیش تر و گران قیمت تر دارد.

چگونه متوجه شویم که نیاز به تعویض ال سی دی آیپد وجود دارد؟

در نگاه اول شاید تشخیص میزان و سطح آسیب وارد شده به صفحه نمایش در اثر ضربه مشکل باشد. گاهی اوقات صدمه ای که به صفحه نمایش وارد شده بسیار شدید است و تصویر صفحه نمایش کاملا تار و نامشخص است. گاهی نیز ظاهرا همه چیز عادی است اما به محض کار با دستگاه متوجه می شوید ال سی دی آن درست کار نمی کند. در این مرحله به تعویض ال سی دی آیپد نیاز است.

اگر صفحه نمایش شکسته باشد اما باز هم تصاویر برای شما نمایش داده می شود و قابلیت لمس صفحه نمایش از بین نرفته است، این امر به معنی آسیب دیدن گلس است. شما خوش شانس بوده اید و تنها با صرف هزینه محدودی مشکل تان برطرف خواهد شد. اما اگر لمس صفحه نمایش کار نکند، تصاویر سیاه دیده شود یا در بخشی از صفحه لکه های سیاه ببینید، آسیب وارد شده به ال سی دی بوده تنها راه تعویض کردن ال سی دی iPad است. قطعا فرایند تعویض ال سی دی آیپد هزینه بر تر و پیچیده تر از تعویض گلس آن خواهد بود.

چه عواملی موجب آسیب رسیدن به ال سی دی آیپد می شوند؟

عوامل مختلف آسیب رسان به ال سی دی آیپد همگی در اثر بی احتیاطی کاربران این دستگاه ایجاد می شوند. مهم ترین دلیلی که به موجب آن نیاز به تعویض ال سی دی آیپد وجود دارد، شکستگی و آسیب هایی است که در اثر فشار و ضربه به صفحه آیپد وارد می شوند. در بیش تر موارد افراد با یک صفحه نمایش شکسته شده به مراکز تخصصی تعمیراتی مراجعه می کنند. دلایل دیگری هم می توانند موجب آسیب رسیدن به ال سی دی آیپد شوند. برای مثال ورود آب یکی از این موارد است. خرابی و قطع شدن آی سی های ال سی دی، خراب شدن کانکتور ها و قطع شدن خازن ها از جمله مواردی است که در ال سی دی آیپد ها دیده می شوند.

در اکثر مواقع تنها راه حل تعویض کردن ال سی دی iPad است. اما در مواردی ممکن است نیازی به تعویض ال سی دی آیپد به صورت کامل نباشد و بتوان با تعمیر یا تعویض برخی قطعات مانند تعویض خازن ها مشکل ایجاد شده را برطرف کرد.

در تعویض ال سی دی آیپد به چه نکاتی باید توجه داشت؟

ال سی دی قطعه حساسی است و نباید تعویض کردن ال سی دی iPad را به هر کسی سپرد. اولین نکته مهم برای انجام این کار مراجعه کردن به مراکز کاملا تخصصی و حرفه ای است. حتی بهتر است مراکز تخصصی تعمیر محصولات اپل را در اولویت خود قرار دهید. تعمیر کار مربوطه باید بتواند به دقت مشکل ایجاد شده در ال سی دی را تشخیص دهد و آن را به دقت عیب یابی کند.

منظور از عیب یابی دقیق، بررسی نوع شکستگی و آسیب وارد شده به صفحه است. بر این اساس باید تشخیص دهد که آیا گلس آیپد آسیب دیده یا این که آسیب شدید تر است و به تعویض ال سی دی آیپد نیاز است. در ادامه نکته مهمی که در انجام فرایند تعویض کردن ال سی دی iPad اهمیت دارد استفاده کردن از ال سی دی و قطعات اورجینال است تا کیفیت و کارایی محصول شما درست مانند روز اول شود. استفاده کردن از ال سی دی های غیر اصل می تواند کیفیت تصویر و کارکرد آیپد شما را کاهش دهد.

در نهایت این که گاهی اوقات صرفا با تعمیر یا تعویض برخی از قطعات مرتبط با ال سی دی، مانند تعمیر یک سوکت یا تعویض یک خازن، مشکل ایجاد شده در ال سی دی آیپد برطرف می شود. این در حالی است که ممکن است مراکز تعمیرات آیپد نامعتبر و غیر حرفه ای در اثر بی تجربگی اقدام به تعویض ال سی دی آیپد شما به صورت کامل کنند. این یعنی صرف یک هزینه اضافی در حالی که می توانستید با تعویض یک قطعه جزئی مشکل را برطرف کنید. کارشناسان حرفه ای و متخصص ما در مرکز تعمیرات تخصصی با عیب یابی دقیق و استفاده از ابزار های تخصصی کار تعویض کردن ال سی دی iPad شما را انجام خواهند داد.