اجرای همزمان دو اپلیکیشن در آیفون و آیپد

آیا می‌دانستید به لطف قابلیت Split View قادر به اجرای همزمان دو اپلیکیشن در آیپد اپل هستید؟ اما نحوه استفاده از این ویژگی چگونه است؟

شاید تبلت آیپد شما هم قدرت با یک کامپیوتر نباشد، اما چندان هم کم قدرت نیست. درست مانند اجرای چند برنامه روی یک کامپیوتر دسکتاپ، شما قادر به اجرای همزمان دو اپلیکیشن در تبلت اپل هستید. ویژگی مالتی‌تسکینگ تبلت اپل به شما اجازه‌ی مشاهده یا کار با دو یا سه اپلیکیشن در یک صفحه به صورت همزمان را می‌دهد، شما می‌توانید یک نوشته را درگ و دراپ کنید، عکس‌ها، لینک‌ها و حتی فایل‌ها را نیز از یک اپلیکیشن به اپلیکیشن دیگری انتقال دهید.

اجرای همزمان دو اپلیکیشن در آیپد

اجرای همزمان دو اپلیکیشن در آیپد

آیپد شما دو حالت مالتی‌تسکینگ مختلف Slide Over و Split View را در اختیارتان قرار می‌دهد. با حالت Slide Over شما می‌توانید دو اپلیکیشن را در صفحه با یک اپلیکیشن به صورت شناور روی یک اپلیکیشن دیگر داشته باشید. حالت Split View نیز به شما اجازه می‌دهد دو اپلیکیشن را با ویژگی تغییر سایز، در کنار یکدیگر ببینید. شما حتی می‌توانید سومین اپلیکیشن را نیز به صورت شناور در صفحه به اجرا درآورید. با استفاده از قابلیت تصویر در تصویر (Picture in Picture) نیز شما می‌توانید یک ویدیو را در یک پنجره‌ی کوچک ببینید، در حالی که با دیگر اپلیکیشن‌ها مشغول کار هستید. هر دو این حالت‌ها در آیپد پرو، نسل پنجم آیپد به بعد، آیپد ایر 2 به بعد و آیپد مینی 4 به بعد در دسترس هستند.

فعال‌سازی قابلیت اجرای همزمان دو اپلیکیشن در آیپد

پیش از آن که بخواهید از این ویژگی‌ها استفاده کنید، باید چند گزینه را برای اجرای همزمان دو اپلیکیشن در آیپد فعال کنید. برای این کار وارد تنظیمات تبلت خود شوید، سپس به مسیر Home Screen & Dock > Multitasking شوید. گزینه‌های Allow Multiple Apps، Picture in Picture و Gestures را به حالت فعال درآورید.

اجرای دو اپلیکیشن در کنار یکدیگر

اجرای همزمان دو اپلیکیشن در تبلت اپل باید قابلیت Split View را فعال کنید. با این ویژگی، دو اپلیکیشن در دو پنجره‌ با قابلیت تنظیم اندازه کنار یکدیگر اجرا می‌شوند. به طور مثال اپلیکیشن Notes را در چپ و Mail را در راست اجرا کنید. برای تنظیم اندازه پنجره، شما باید بخش سیاه رنگ بین دو اپلیکیشن را به طرف چپ یا راست بکشید.

اجرای اپلیکیشن سوم

علاوه بر اجرای همزمان دو اپلیکیشن در آیپد شما می‌توانید سومین اپلیکیشن را نیز در کنار آن‌ها اجرا کنید. برای این کار انگشتتان را در قسمت مشکی رنگ بین دو اپلیکیشن نگه دارید، سپس سومین اپلیکیشن را انتخاب کنید. سومین اپلیکیشن که به صورت شناور روی صفحه ظاهر می‌شود را می‌توانید به چپ یا راست صفحه بکشید.

درگ و دراپ متن، فایل و عکس

با دو پنجره‌ی باز، شما می‌توانید محتوایتان را نیز بین دو پنجره درگ و دراپ کنید. به طور مثال یک متن را از اپلیکیشن Notes در سمت چپ کپی کنید و در اپلیکیشن Mail در سمت راست پیست کنید. دو بار روی متن مورد نظر کلیک کنید تا انتخاب شود. اگر می‌خواهید یک پاراگراف را انتخاب کنید، سه بار روی یک کلمه کلیک کنید. از همین ویژگی می‌توانید برای درگ و دراپ فایل و عکس‌هایتان نیز استفاده کنید. کافیست عکس یا فایل مورد نظر را از یک پنجره به پنجره‌ی دیگر انتقال دهید.

منبع:  www.pcmag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 9 =