چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم؟

شما اگر از کاربران اینستاگرام هستید، می دانید که بسیاری از صفحه ها جعلی هستند و سودجویان در پی کلاهبرداری از طریق این صفحات می باشند. با این حال اینستاگرام با دادن تیک آبی به افراد معتبر و معروف باعث می شود که خیال کاربران از رسمی بودن صفحه راحت باشد. در ادامه این مطلب می خواهیم در مورد گرفتن تیک آبی در اینستاگرام توضیح دهیم.

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

فهرست مطالب

تیک آبی در اینستاگرام به چه معناست؟

دریافت تیک آبی در اینستاگرام که به انگلیسی Verified Badge نامیده می شود، نشان دهنده اکانت رسمی و معتبر است. این صفحه های اینستاگرام دارای هویت تایید شده است و از طرف مدیریت اینستاگرام به اشخاص داده می شود و امکان جعلی بودن این صفحه ها وجود ندارد.

شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام کار آسانی نیست. در واقع تیک آبی به کاربرهایی داده می شود که مشهور و شناخته شده باشند. به علاوه، برای گرفتن تیک آبی در این فضای اجتماعی نیاز است که برخی شرایط و دستورالعمل های اینستاگرام را بپذیرید. این شرایط شامل چهار مورد است که با پذیرفتن و تایید آن ها می توانید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید. این شرایط را در زیر توضیح می دهیم.

 • واقعی بودن صاحب صفحه اینستاگرام

وجود اعتبار، اصلی ترین شرط برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام است. بنابراین، باید بگوییم کسانی که در پیج خود، مطالب عمومی می گذارند یا صفحه شان جعلی است، به هیچ عنوان تیک آبی دریافت نخواهند کرد.

 • شناخته شده و مشهور باشید

شهرت شما یا برندتان در گرفتن تیک آبی در اینستاگرام اهمیت بسیار دارد. به عبارت دیگر، اگر شخصیت یا برند شناخته شده ای نباشید شانس گرفتن تیک آبی را نخواهید داشت.

 • عمومی بودن صفحه اینستاگرام

اگر به دنبال دریافت تیک آبی در اینستاگرام هستید، صفحه شما نباید شخصی یا private باشد، زیرا در این صورت نمی توانید موفق به گرفتن تیک آبی در اینستاگرام شوید.  بنابراین برای گرفتن تیک آبی حتما باید صفحه تان public باشد. مقاله روش های بازیابی اکانت اینستاگرام را مطالعه کنید.

 • وجود اطلاعات کامل

برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام باید اطلاعات شما به صورت دقیق گفته شده باشد و نیز عکس پروفایل شما باید مرتبط با فعالیت یا خود شما باشد. اگر از عکس های عمومی مانند منظره یا گل برای پروفایل تان استفاده کنید، قادر به دریافت تیک آبی نخواهید بود.

چگونگی گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

اگر شما هم شرایط گرفتن تیک آبی در این فضای مجازی را دارید و می خواهید برای دریافت آن اقدام کنید، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • وارد پروفایل اینستاگرام خودتان شوید. سپس روی سه خط موازی سمت چپ در گوشه بالا ضربه بزنید.
 • یک منو برای شما باز می شود که باید گزینه Setting یا تنظیمات را در آخر منو انتخاب کنید.
 • حالا به قسمت تنظیمات بروید و گزینه Account یا حساب را بزنید.
 • از گزینه Account، قسمت Request verification که همان راستی آزمایی است را انتخاب نمایید.
 • در این مرحله یک فرم را باید برای اینستاگرام ارسال کنید تا صلاحیت شما را برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام بررسی نمایند.
چگونگی گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

نحوه پر کردن فرم درخواست راستی آزمایی

در این فرم باید در قسمت Full name نام کامل خود و کسب و کارتان را بنویسید. اگر حساب شما شخصی است، نام خود را بنویسید و اگر حساب تجاری دارید باید نام کامل کسی را بنویسید که مدیریت حساب شما به عهده اوست. در این فرم شما یک قسمت را خواهید دید که تحت عنوان Known as است. در این قسمت باید بنویسید که کاربران، شما را با چه نام یا برندی می شناسند. در قسمت Category باید رشته فعالیت تان را در میان لیست انتخاب کنید.

در فرمی که برای درخواست گرفتن تیک آبی در اینستاگرام وجود دارد، یک بخش دیده می شود که عبارت Please attach a photo of your ID روی آن نوشته شده است. در این قسمت، گزینه choose file را انتخاب کنید و تصویر کارت شناسایی خودتان را آپلود کنید. لازم است بدانید این کارت شناسایی می تواند کارت ملی، گواهینامه رانندگی، پاسپورت یا هر کارت شناسایی معتبر دیگر باشد. البته به عنوان یک ایرانی بهتر است از پاسپورت به عنوان کارت شناسایی استفاده نمایید.

نحوه پر کردن فرم درخواست راستی آزمایی

حالا دکمه Send را بزنید تا درخواست شما برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام به مدیریت اینستاگرام ارسال شود.

مدت زمان لازم برای بررسی درخواست

معمولا بررسی درخواست شما برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام چند روز طول می کشد. البته باید بگوییم هیچ تضمینی برای تایید درخواست شما وجود ندارد و تنها اگر همه شرایط را به صورت کامل داشته باشید، درخواست تان تایید خواهد شد.

نکات مهم برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

 • تعامل خود را زیاد کنید

تا جایی که می توانید محبوبیت خود را بالا ببرید تا افراد زیادی شما را دنبال کنند. یادتان باشد به دنبال کسانی باشید که فعالیت آن ها با شما مرتبط باشد، چون مزیتی در جذب فالورهایی که فعالیت آن ها ارتباط خاصی با شما ندارد، نیست.

برای این کار باید روی محتوای متن و ویدئو و تصویر خود کار کنید. به علاوه باید تمرکز خود را در گروه هدف خودتان بگذارید. به عبارت دیگر دنبال این نباشید که در میان همه افراد محبوبیت داشته باشید، چون این غیر ممکن است.

 • در سایر شبکه های اجتماعی هم فعالیت کنید

برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام با فعالیت در دیگر شبکه های اجتماعی نیز می توانید مخاطبان خود را  بیشتر ترغیب کنید تا شما را دنبال کنند. مثلا فعالیت شما در فیس بوک، توییتر و یوتیوب باعث می شود که محبوبیت خود را در اینستاگرام هم افزایش دهید. یکی دیگر از فعالیت های مهم برای افزایش ارتباط اجتماعی، داشتن وبلاگ و تولید محتواهای جذاب در آن است.

 • در زمان های مناسب پست ارسال کنید

خیلی مهم است که بدانید مخاطبان شما بیشتر در چه زمانی از شبانه روز در فضای مجازی هستند. این کار اثر قابل توجهی روی افزایش مخاطبان شما دارد. بنابراین تلاش کنید که این زمان را پیدا کنید و همیشه پست های خود را در همین بازه زمانی به اشتراک بگذارید.

در زمان های مناسب پست ارسال کنید
 • حساب خود را فعال نگه دارید

برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام باید به صورت منظم پست منتشر کنید و صفحه خود را فعال نگه دارید. این یکی از مهم ترین کارهایی است که بعد از تایید گرفتن تیک اینستاگرام هم باید انجام دهید

 • به شبکه های اجتماعی دیگر لینک ندهید

در اینستاگرام خود برای اشتراک گذاشتن پست از لینک شبکه های دیگر استفاده نکنید. این کار باعث می شود درخواست شما برای گرفتن تیک آبی رد شود.

 • استفاده از هشتگ

برای دسترسی به بیشترین مخاطب سعی کنید مرتبط ترین هشتگ ها را برای محتوای خود انتخاب کنید. در اینستاگرام می توانید از هشتگ های زیادی استفاده کنید، پس از این فرصت استفاده کنید و با هشتگ گذاری مناسب، باعث افزایش فالورهای تان شوید.

استفاده از هشتگ

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام همه کار نیست

حواستان باشد که بعد از گرفتن تیک آبی کار شما تازه شروع می شود، به این معنی که همیشه زیر نظر هستید و ممکن است خطاهایی انجام دهید که این امتیاز از دست برود. تبلیغ سایر خدمات و انتقال حساب به شخص دیگر یا فروش آن می تواند باعث شود که اینستاگرام نشان تایید یا Verified Badge را از شما سلب کند. بنابراین پس از گرفتن تیک آبی در اینستاگرام باید همه حواستان به نگهداری آن باشد. برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود این مقاله را مطالعه کنید.