محل ساخت گوشی گلکسی شما کجاست؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

حتما تا به حال به این فکر کرده اید که کشور سازنده گوشی گلکسی شما کجاست. شما نمی توانید از قسمت تنظیمات به محل ساخت گوشی پی ببرید. این مقاله به شما کمک می کند  از محل ساخت گوشی گلکسی تان مطلع شوید.

کدهای آزمون اندروید همان کلیدی هستند که برای پاسخ به این سوال می توانید به آنها رجوع کنید. این کدهای آزمون، برای بررسی انواع اطلاعات در مورد گوشی های هوشمند اندروید از جمله سامسونگ گلکسی مفید هستند. وقتی می خواهید یک دستگاه جدید یا  دست دوم را از شخصی بخرید ، کدها نقش مهمی دارند. شما  می توانید ببینید که آیا دستگاهی که خریداری می کنید، ارزش پول شما را دارد یا خیر. هیچ برنامه ای وجود ندارد که این کار را برای شما انجام دهد به عبارت دیگر  اگر آنها نباشند ، هیچ راه دیگر برای پی بردن به این اطلاعات وجود ندارد. سایر ویژگی های یک تلفن هوشمند را می توان به صورت دستی یا  فیزیکی آزمایش کرد تا از کارایی آن مطلع شد ، اما در مورد کشور سازنده گوشی و تاریخ ساخت ، باید از این کدها استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”10824″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مراحل پی بردن به محل ساخت گوشی گلکسی

شما می توانید از طریق شماره IMEL دستگاه، محل ساخت گوشی گلکسی را پیدا کنید. شماره IMEI چیست؟ این کلمه مخفف اختصاری International Mobile Equipment Identity است. معمولاً متشکل از حداکثر  15 تا 17 عدد است. این کد کاملا انحصاری است. این بدان معناست که هیچ دو دستگاهی نمی توانند کد IMEI یکسانی داشته باشند حتی اگر از یک تولید کننده یکسان باشند.

با این حال ، شماره های IMEI برای هدف خاصی برچسب گذاری می شوند. این شماره برای شناسایی و یا ردیابی دستگاه های تلفن همراه تعبیه شده اند. یکی دیگر از موارد مهم استفاده از کد IMEI، کمک به جلوگیری از سرقت است. بنابراین ، در صورت گم شدن یا سرقت دستگاه تلفن همراه خود با استفاده از IMEI ، می توانید موبایلتان را مسدود کنید. از این رو ، این کد ضروری است ، و لازم است که با  IMEI بیشتر آشنا شوید.

هنگامی که کد IMEI خود را دانستید ، کشور سازنده گوشی گلکسی خود را خواهید فهمید. در ادامه به شما کمک می کنیم که بتوانید این کد را شناسایی کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چگونه شماره سریال IMEI سامسونگ گلکسی را ببینیم؟

 در شماره گیر تلفن خود # 06 #* را شماره گیری کنید . این کد اجرا می شود و شماره IMEI شما نمایش داده می شود. همانطور که قبلاً گفته شد ، این شماره شامل حدود 15 تا 17 شماره است که در آن محل ساخت گوشی گلکسی شما با دو عدد نشان داده می شود. در اینجا مثالی از کد IMEI آورده شده است. به طور مثال : 389399012355678

در شماره IMEI شما هیچ کدام از شماره های آن  با رنگ متفاوت نشان داده نمی شود. ما فقط سعی می کنیم به چیزی اشاره کنیم و به همین دلیل از دو رنگ استفاده کردیم. حقیقت این است که این دو عدد رنگی کد کشور است. یعنی 01 کدی است که کشور سازنده گوشی با این شماره IMEI را نشان می دهد. به طور معمول ، رقم های 7 و 8  کد کشوری است که محل ساخت گوشی شما را نشان می دهد.

بنابراین ، در کد IMEI بالا مشخص می شود کشور سازنده گوشی مورد نظر فنلاند است ، زیرا فنلاند به عنوان یک کشور با کد 01 یا 10 در هر شماره IMEI نشان داده می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

کدهای مربوط به محل ساخت گوشی در ارقام IMEI

کدهای استانداردی هستند که در  7 و 8 امین عدد در شماره IMEI خود مشاهده خواهید کرد، هر یک از آنها نشان دهنده کشورهای مختلفی هستند. بنابراین ، اکنون می توانید از وضعیت محل ساخت دستگاه خود مطلع شوید. بر روی جعبه دستگاه سامسونگ گلکسی نیز می توانید کد IMEI را مشاهده کنید. در این صورت بدون روشن کردن موبایلتان می توانید از محل ساخت گوشی گلکسی تان مطلع شوید.

ارقام 00 : اگر رقم 7 و 8  نمایش داده شده 00 باشد ، به این معنی است که محل ساخت گوشی گلکسی شما در کارخانه اصلی بوده است. به عبارت دیگر، شما از بهترین مدل دستگاه خود استفاده می کنید.

ارقام 01 یا 10 : نشان می دهد محل ساخت گوشی در کارخانه OEM فنلاند بوده است. چنین دستگاههایی مدلهای با کیفیتی نیز هستند.

عدد 13 :  به این معنی است که کشور سازنده دستگاه شما آذربایجان است. چنین دستگاههایی معمولاً بهترین مدلها نیستند.

کد 02 یا 20 باشد : محل ساخت دستگاه شما در یکی  از شرکتهای OEM فعال در امارات بوده است. این مدل ها کیفیت بالایی ندارند.

03 یا 30 : مخفف کارخانه چین است.  با این حال ، هنوز هم یک دستگاه با کیفیت بالا است.

 کد 04 یا 40 : بیانگر ساخت گوشی شما در کارخانه چین است.

ارقام  05 یا 50  : نشان می دهد که دستگاه شما در ایالات متحده یا فنلاند ساخته شده است. چنین دستگاه هایی از نظر کیفیت و قابلیت اطمینان از بهترین ها هستند.

06 یا 60 : نشان می دهد محل ساخت گوشی شما چین ، هنگ کنگ و یا  مکزیک است.

08 یا 80 : نماینده یک کارخانه  آلمانی است. این دستگاها نیز از کیفیتی خوبی برخوردار هستند.

09 و 07 : اطلاعات دقیقی از کشور سازنده برای اعداد 09 / 90 و هم چنین 07/ 70 در دسترس نیست.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

به سایت imei.info مراجعه کنید

با مراجعه به این سایت به راحتی می توانید به اطلاعات مفیدی در مورد گوشی هوشمندتان پی ببرید. کافی است که به این سایت مراجعه کنید و کد IMEI خود را وارد و بر روی گزینه check کلیک کنید. در صفحه باز شده بر روی Check SN / WARRANTY / CARRIER بزنید. و مجدا همین گزینه را در صفحه بعدی انتخاب کنید. حالا شما به راحتی می توانید  تاریخ فعال شدن گوشی ، محل ساخت گوشی ، کشوری که گوشی در آن فعال است و دیگر اطلاعات را مشاهده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel taxonomy_category=”%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84 ,%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1 ,%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84 ,%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4%db%8c ,%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa ,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa ” items_quantity=”2″ items_layout=”shop_modern”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 7 =