ترفندهای افزایش عمر باتری آیفون

همه وسایل الکترونیکی جدای از طرز استفاده ما از آن ها طول عمر خاص خود را دارد. در تلفن های همراه یکی عناصر مهم و تعیین کننده عمر دستگاه عمر باتری است. اگر راه هایی را بشناسید که عمر باتری را افزایش دهید، عمر تلفن تان را افزایش داده اید. امروز و در این مطلب چند ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون معرفی می کنیم. ترفند ذکر شده مورد تایید کارشناسان تعمیر آیفون است.

ترفندهای افزایش عمر باتری آیفون

نکاتی در مورد شارژ کردن برای افزایش عمر باتری

نه تنها در آیفون بلکه در همه تلفن های همراه اگر تلفن بعد از رسیدن به صد درصد در شارژ بماند، باتری آسیب می بیند. همچنین اگر آنقدر از تلفن استفاده می کنید تا مقدار شارژ آن به صفر برسد و بعد آن را شارژ کنید، شما در حال آسیب زدن به تلفن خود هستید.

همیشه سعی کنید تلفن خود را قبل از رسیدن به زیر ۱۵ درصد به شارژ متصل کنید و بهتر است در بازه نود پنج درصد از شارژ بکشید.

تعمیر آیفون 6 خود را به ما بسپارید

تنظیمات مناسب برای افزایش عمر باتری آیفون

نور صفحه تلفن بیشترین انرژی را مصرف می کند. سعی کنید آن را همیشه درکمترین حد نگه دارید یا تنظیم نور خودکار را فعال کنید. برای اینکار وارد تنظیمات شوید. در ادامه بعد از ورود به قسمت Accessability گزینه Tap Display & Text size را انتخاب کنید. با فعال کردن Auto-Brightness نور صفحه شما در موقعیت های مختلف به صورت خودکار تنظیم خواهد شد.

تنظیمات مناسب برای افزایش عمر باتری آیفون

یکی دیگر از راه های افزایش عمر باتری آیفون استفاده حداکثری از وای فای به جای استفاده از داده های تلفن همراه است. وای فای نسبت به داده های تلفن انرژی بسیار کمتری مصرف می کند.

همچنین همیشه دقت کنید که قابلیت های بلوتوث، موقعیت مکانی یا دیگر امکانات غیر ضروری بی جهت روشن نباشند. علاوه بر این بستن هر برنامه بعد از استفاده از آن باعث کاهش پیدا کردن فعالیت پس زمینه، بالا رفتن سرعت عملکرد تلفن و کاهش مصرف انرژی می شود.

اگر می خواهید به روز باشید این مقاله را بخوانید : چطور در آیفون مکالمات را ضبط کنیم ؟

روشن کردن حالت صرفه جویی در مصرف انرژی

آیفون نیز در کنار بسیاری از برندهای دیگر در نسخه نهم سیستم عامل iOS قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی در مواقع رسیدن شارژ به ۲۰ درصد را اضافه کرد. آیفون به طور خودکار وقتی میزان شارژ به مقادیر ۲۰ و ۱۰ درصد می رسد اعلانی را نمایش می دهد که شما بتوانید با یک لمس این حالت را فعال کنید.

علاوه بر این خودتان نیز می توانید تنظیماتی را اعمال کنید که آیفون برای افزایش عمر باتری به صورت خودکار در مواقع مذکور این حالت را فعال کند. برای فعال کردن این گزینه وارد تنظیمات و بخش باتری شوید.

روشن کردن حالت صرفه جویی در مصرف انرژی

مصرف کنندگان انرژی تلفن تان را رصد کنید

از مهمترین فعالیت هایی که می توانید برای افزایش عمر باتری آیفون انجام دهید، رصد برنامه هایی است که در زمینه یا پس زمینه شارژ شما را مصرف می کنند. با بررسی این بخش از قسمت تنظیمات می توانید برنامه های پس زمینه ای را که به صورت خودکار فعالیت می کنند و به نظر شما ضروری نیست را ببندید.

نتیجه گیری

از آن جایی که می توان گفت عمر تلفن همراه به عمر باتری آن وابسته است، حفظ و نگهداری و نحوه فعالیت نسبت به آن بسیار مهم است. به همین ترتیب هر فعالیتی که بتواند باعث افزایش عمر باتری شود اهمیت پیدا می کند.

در این مطلب به تعدادی از مهمترین روش های افزایش طول عمر باتری آیفون صحبت کردیم. شما هم اگر تجربه ای در این رابطه دارید، به اشتراک گذاری آن می تواند به دیگر دوستانی که به این صفحه سر می زنند کم کند.