• خانه
  • آموزش
  • آموزش استفاده از قابلیت سلامت دیجیتال Digital Wellbeing

آموزش استفاده از قابلیت سلامت دیجیتال Digital Wellbeing

این روزها گوشی های هوشمند به بخش جدانشدنی زندگی افراد تبدیل شده اند. از این رو قابلیت های کاربردی نباید تنها به بخش فعالیت های دیجیتالی افراد اختصاص بیابد. سیستم سلامت دیجیتال Digital Welbeing یک قابلیت مدرن در محیط نرم افزاری اندروید است که می تواند به طور کامل وضعیت فعالیت های شما را چک کند. ویژگی هایی چون تنظیم خواب و بررسی میزان حضور شما در شبکه های اجتماعی باعث می شود کمی از فضای مجازی فاصله بگیرید و به سلامتی خود بیشتر فکر کنید. در ادامه شما را با روند استفاده از قابلیت سلامت دیجیتال آشنا می سازیم.

آموزش استفاده از قابلیت سلامت دیجیتال Digital-Well

بخش های اصلی قابلیت سلامت دیجیتال

استفاده از قابلیت دیجیتال در گوشی های سونی کار ساده ای است. کافیست نحوه ی فعالیت هر یک از اجزای اصلی قابلیت Digital Welbeing در اندروید را درک کنید. به طور کلی Digital Welbeing به بخش های زیر تقسیم می شود:

پنل داشبورد قابلیت سلامت دیجیتال

اولین بخش در قابلیت Digital Wellbeing داشبورد است که اطلاعاتی در مورد مدت زمان استفاده از گوشی، میزان بهره گیری از برنامه‌های مختلف، تعداد دفعاتی که گوشی را آنلاک کردید و همچنین میزان دریافت نوتیفیکیشن‌ های مختلف در طی روز را نمایان می سازد.

زمان‌ سنج برنامه

بخش دوم قابلیت سلامت دیجیتال، App Timer یا همان زمان‌سنج برنامه است که با استفاده از آن می‌ توانید میزان استفاده از اپلیکیشن‌هایی که معمولا مدت زمان زیادی صرف آن ها می ‌کنید را کاهش دهید. این قابلیت برای استفاده از شبکه های اجتماعی گزینه ی بسیار ایده آلی است. اگر ناخودآگاه ساعت های زیادی در شبکه های اجتماعی به سر می برید و از فعالیت های اصلی روزمره ی خود عقب می مانید، همین امروز زمان سنج موجود در قابلیت سلامت دیجیتال را فعال کنید. برای استفاده از برنامه مورد نظر خود مدت زمان دلخواهی انتخاب کنید تا آیکون برنامه تا آخر روز مخفی شود.

قابلیت Do Not Disturb و Night Light

با استفاده از قابلیت سلامت دیجیتال می توانید تایم خواب خود را منظم کنید. فعال کردن بخش Wind down دو قابلیت Do Not Disturb و Night Light را به طور خودکار راه اندازی می کند. گزینه ی Do Not Disturb تمامی اعلان‌ها را مسدود خواهد کرد. قابلیت Night Light هم نمایشگر گوشی شما را به رنگ سیاه سفید در می‌آورد و نور صفحه نمایش را کاهش می ‌دهد تا خیلی ساده تایم خواب خود را تشخیص دهید و گوشی را کنار بگذارید. برای تعویض ال سی دی موبایل سونی خود با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =