چگونه اپل آیدی را عوض کنیم؟

اگر احساس می‌ کنید حساب کاربری شما امنیت کافی ندارد، باید نسبت به عوض کردن اپل آیدی اقدام نمایید. همچنین مواقعی که پسورد آیدی خود را فراموش کرده‌ اید یا به ایمیل آن دسترسی ندارید، ساخت یک Apple ID جدید راه حل مناسبی است. یکی از پرسش های متداول کاربران این است که چطور می توانند نسبت به تغییر آدرس ایمیل اپل اقدام کنند؟ اگر می‌ خواهید بدانید عوض کردن اپل آیدی به چه صورت انجام می شود، پیشنهاد می‌ کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

عوض کردن اپل آیدی

نحوه عوض کردن اپل آیدی فعال در آیفون

عوض کردن اپل آیدی فعال در گوشی آیفون می ‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای مثال ممکن است بخواهید فایل های ذخیره شده در آیفون خود را با داده‌ های موجود در آیکلود مربوط به Apple ID ادغام نمایید. به این منظور نخست باید از آدرس ایمیل کنونی خود خارج شوید، سپس مطابق مراحل زیر عمل کنید:

گام اول 

وارد قسمت Settings آیفون شوید و از قسمت بالای صفحه اپل آیدی خود را لمس کنید. سپس در جهت پایین اسکرول نمایید‌ و روی گزینه Sign Out بزنید. چنانچه اکانت‌ های مختلفی را برای آیتونز، آیکلود و اپ استور در نظر گرفته ‌اید، روی Sign out of iCloud کلیک کنید. در غیر این صورت مراحل را به صورت زیر ادامه دهید.

گام اول

گام دوم

در قدم بعدی پسورد اپل آیدی خود را وارد سازید. ممکن است رمز عبورتان را فراموش کرده باشید. در چنین شرایطی لازم است به سوال‌ های امنیتی پاسخ دهید، یا این که پسورد را بازنشانی کنید. کارشناسان نمایندگی تعمیر موبایل اپل توصیه می ‌کنند برای ارتقاء امنیت خود هرگز به سراغ اپل آیدی ‌های کارتی نروید.

گام سوم

در ادامه روند عوض کردن اپل آیدی، در بخش Find My iPhone گزینه Turn Off را برگزینید. بعد از آن در قسمت Keep a copy of دسته ‌بندی مورد نظر خود را تعیین کنید. در این قسمت آیتم های مختلفی مانند Calendars، Contacts و مواردی از این قبیل وجود دارد که شما باید دسته ‌بندی دلخواه را انتخاب نمایید.

گام سوم

گام چهارم

اکنون روی گزینه Sign Out کلیک کنید، سپس برای تایید خروج مجدداً یک مرتبه دیگر روی این آیتم بزنید. پس از خارج شدن از اپل آیدی پیشین خود حالا باید با یک Apple ID دیگر وارد آیفون شوید. به این منظور مجدداً به بخشSettings  دستگاه مراجعه نمایید و روی آیتم Sign in to iPhone بزنید. بعد از آن گزینه Email را لمس کنید و آدرس ایمیل جدید خود را وارد سازید. در ادامه پسورد را به دقت تایپ کنید.

گام پنجم

چنانچه تمایل دارید اطلاعات گوشی اپل را با اکانت آیکلود مربوط به اپل آیدی جدید ادغام نمایید، گزینه Merge را برگزینید. در غیر این صورت آیتم Don’t Merge را انتخاب نمایید.

گام پنجم

تغییر دادن اپل آیدی از طریق تنظیمات گوشی آیفون

عملیات عوض کردن اپل آیدی با مراجعه به بخش تنظیمات آیفون نیز امکان ‌پذیر است. در این حالت برای تغییر آدرس ایمیل اپل می‌ توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

گام اول

وارد بخش Setting آیفون شوید و در قسمت بالای نمایشگر دستگاه روی نام خود بزنید. سپس آیتم‌ هایی مانند Email، Name و Phone Number را برگزینید. در صورت لزوم پسورد خود را هم وارد سازید.

قدم اول

گام دوم

دنبال عبارت Reachable At بگردید.‌ پس از پیدا کردن این گزینه روی دکمه آبی رنگ Edit کلیک نمایید. حالا باید آیکون قرمز رنگ «-» را که در کنار اپل آیدی شما دیده می ‌شود، لمس کنید.

گام سوم 

در مرحله بعد دکمه قرمز رنگ Delete را در کنار آدرس ایمیل خود خواهید دید. ضروری است این گزینه را انتخاب کنید، سپس روی Continue بزنید.‌ در صورت لزوم به سوالات امنیتی که در این مرحله نشان داده می ‌شود، پاسخ دهید.

قدم سوم

گام چهارم

در ادامه روند عوض کردن اپل آیدی آدرس ایمیل خود را وارد سازید. بعد از آن پنجره‌ ای ظاهر می ‌شود که شما باید برای تایید، گزینه Allow را انتخاب کنید. حالا آدرس ایمیل جدید را بنویسید و روی گزینه Next بزنید تا اپل آیدی جدید در دستگاه ذخیره گردد.

گام پنجم

در قدم بعدی وارد ایمیل جدید شوید، سپس ایمیل تاییدی را که از سوی کمپانی اپل ارسال شده، بیابید و تایید کنید. این امکان برایتان فراهم است که آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را هم به اکانت بیفزایید، یا این که موارد فوق را حذف نمایید.

عوض کردن Apple ID با کامپیوتر

جهت عوض کردن Apple ID از طریق کامپیوتر اپل کافی است مسیر زیر را طی کنید:

  • وارد بخش apple.com شوید.
  • سپس به قسمت Sign-In and Security مراجعه کنید و Apple ID برگزینید.
  • اکنون باید آدرس ایمیلی را وارد سازید که قصد دارید آن را به عنوان اپل آیدی جدید خود مورد استفاده قرار دهید.
  • در گام بعدی روی گزینهChange Apple کلیک کنید.
  • ممکن است آدرس ایمیل اپل خود را به یک ایمیل شخص ثالث تغییر داده باشید. در این حالت لازم است ایمیل مربوطه را چک نموده و کد آن را وارد نمایید.
  • در صورت استفاده از سرویس ‌هایی نظیر Messages یاiCloud با اپل آیدی جدید خود وارد آن ها شوید.

آیا در صورت تغییر آدرس ایمیل اپل اطلاعات آیفون حذف می شود؟

تا چند سال‌ اخیر پس از عوض کردن اپل آیدی تمام اطلاعات ذخیره شده در گوشی آیفون از بین می رفت. اما امروزه می ‌توانید مراحل زیر را انجام دهید تا جلوی این کار را بگیرید:

  • نخست وارد وب سایت Apple ID شوید و بعد از وارد کردن مشخصات اپل آیدی قبلی خود، لاگین نمایید.
  • با این کار به بخش Sign-In and Security هدایت خواهید شد.
  • حالا باید روی Apple ID بزنید.
  • نهایتا در کادر Change your Apple ID مشخصات آدرس ایمیل جدید اپل را وارد کنید.
آیا در صورت تغییر آدرس ایمیل اپل اطلاعات آیفون حذف میشود

مشکلاتی که هنگام تغییر اپل آیدی پیش می آید؟

گاهی ممکن است علی رغم تلاش فراوان موفق به تغییر اپل آیدی نشوید. ‌برای مثال احتمال دارد نتوانید آدرس ایمیل icloud.com@ را که طی 30 روز قبل ایجاد شده، عوض کنید. در چنین شرایطی از شما درخواست می‌ شود که بعداً روند تغییرات را امتحان نمایید. همچنین امکان دارد پیغام های با مضمون isn’t available یا already in use را مشاهده کنید. در این حالت باید مطمئن شوید که پیش از این ایمیل مربوطه را برای اپل آیدی دیگری مورد استفاده قرار نداده‌ اید. برای رفع مشکل کار نکردن تاچ در گوشی این مقاله را مطالعه کنید.