هک شدن گوشی اندرویدی با عکس های png

اگر از کاربران گوشی های اندرویدی هستید امروز برای شما خبرهای نگران کننده ای داریم. ممکن است حتی با باز کردن یک عکس، هکر ها امکان نفوذ به گوشی شما را پیدا کنند. اما هک شدن گوشی اندرویدی چگونه و از کجا انجام خواهد شد؟ ممکن است این باز کردن عکس ها از طریق سایت های اینترنتی، ایمیل و یا در انواع شبکه های اجتماعی اتفاق بیفتد. توصیه ی کارشناسان ما به شما تنها یک جمله است، مراقب باشید! برای جلوگیری از نفوذ هکرها به گوشی های خود، ممکن است تنها با نگاه کردن به یک عکس با کدهای مخرب پشت آن، گوشی های تلفن اندروید در معرض خطرات زیادی قرار بگیرند. این اتفاق نفوذگران را قادر میسازد تا به گوشی شما نفوذ کنند. آن چه باعث تاسف است، این آسیب و تخریب از نسخه های اندرویدی 7 نوقا تا نسخه ی 9 پای هم وجود دارد.

هر چند، در پروژه های جدید تر اندروید در ابتدای ماه فوریه تا حدودی رفع شده اند اما از آن جا که وصله های امنیتی به روشنی از سوی سازندگان گوشی های اندرویدی منتشر نمیشوند، امکان فهمیدن این که، دستگاه شما این وصله ها را دریافت میکند یا نه، کمی دشوار است. این در حالیست که متخصصان گوگل هنوز هیچ گونه اطلاعات روشنی در مورد جزییات فنی در رابطه با این آسیب پذیری های جدید و هک شدن گوشی اندرویدی منتشر نکرده است، اما آن چه مشخص است، به روز رسانی ها برای رفع آسیب پذیری سرریز بافر از نوع heap heap buffer overflow  هستند که در بخش کد skpnfcodec و برخی اجزایی است که وظیفه ی نمایش و رندر تصاویر را بر عهده دارند. در ادامه به بررسی آسیب پذیری هایی میپردازیم که توسط گوگل منتشر شده است :

راه های پیشگیری از هک شدن گوشی اندرویدی به توصیه ی گوگل

یکی از سه آسیب پذیری که ممکن است به گوشی لطمه بزند، کد های مخربی ست که در پشت یک عکس png در نسخه ی آسیب پذیر سیستم عامل اندرویدی را خواهد داشت. گوگل برای پیشگیری از هک شدن گوشی اندرویدی توصیه میکند، در صورت مشاهده ی پیغام به روز رسانی در گوشی اندرویدی خود، هر چه سریع تر، آن را به روز کنید.

اخیرا مهندسان گوگل در مجموع 42 آسیب پذیری را در سیستم عامل اندروید برطرف کرده اند که از بین آن ها 11 آسیب پذیری در سطح بحرانی، 30 آسیب پذیری با درجه ی اهمیت بالا و تنها یک آسیب پذیری با درجه ی اهمیت متوسط مشخص شده است. البته گوگل اعلام کرده است تا کنون هیچ سو استفاده ای در سطح وسیع از این آسیب پذیری ها انجام نگرفته است. از این رو در حال حاضر توصیه میشود نسبت با آپدیت نسخه ی سیستم عامل خود بی توجهی نشان ندهید.

نمایندگی موبایل های htc در تهران و شهرستان ها، با هدف ارائه ی سرویس و خدمات پس از فروش تمامی گوشی های تلفن همراه برند اچ تی سی در خدمت شما کاربران گرامی میباشد. نمایندگی های htc در راستای تامین و رضایتمندی و وفاداری به مشتریان خود، جهت ارائه ی سرویس های فروش و پس از فروش هر روزه آماده ی پاسخگویی به شما کاربران گرامی در تهران و شهرستان ها میباشد.

متخصصین نمایندگی تخصصی گوشی های htc  آماده اند تا مشکلات گوشی شما را در سریع ترین شکل ممکن برطرف کنند. چگونه؟ تعمیرات موبایل htc در این مرکز متشکل از واحد های مجزا، زیر نظر حرفه ای ترین کارشناسان دوره دیده و با بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی و ابزار لازم، به صورت تضمینی انجام میپذیرد. لازم به ذکر است این مرکز با در اختیار داشتن آرشیو کاملی از قطعات اورجینال اچ تی سی شما را از خرید موارد مشابه و تقلبی بی نیاز میکند.

امتیاز شما به این نوشته