تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی

باتری های تعبیه شده در تبلت های سونی علی رغم کیفیت و قدرت مثال زدنی خود ممکن است به دلایل متعددی با ضعف در عملکرد مواجه شوند. از مهم ترین دلایلی که باتری ها را با مشکل روبرو میکند، به آخر رسیدن عمر مفید آن هاست. باتری های به کار رفته در تبلت های سونی ساختار لیتیوم یونی دارند. این باتری ها اگر چه مزایای قابل توجهی نسبت به باتری های قدیمی تر دارند، اما همچنان عمر مفید کارایی آن ها با محدودیت روبرو است.

در همین راستا میتوان گفت: خرابی باتری یکی از متداول ترین مشکلاتی ست که دارندگان تبلت های سونی و سایر برندهای موبایل ممکن است با آن مواجه شوند. این خرابی ممکن است تا به جایی پیش رود که تبلت حتی لحظه ای قادر به روشن ماندن نباشد. در چنین صورتی لازم است باتری با نمونه ی اورجینال کمپانی سونی، تعویض گردد. البته عوامل متعددی در بالا بردن عمر باتری ها تاثیر گذار هستند که در این میان میتوان استفاده از شارژهای مرغوب و لوازم جانبی اورجینال را مثال زد. در همین خصوص قصد داریم در این مقاله به بررسی راه های تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی بپردازیم.

تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی

تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی چه زمانی ضرورت دارد ؟

مهم ترین امر در تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی تشخیص نوع و میزان خرابی آن هاست. در این خصوص قصد داریم به برخی از نشانه های رایج این اختلالات بپردازیم. برای تشخیص خرابی باتری تبلت یا موبایل نیاز به تخصص خاصی نیست. تنها چند نشانه ی ساده میتواند از فرا رسیدن زمان تعمیر یا تعویض باتری خبر دهد :

  • تبلت شما سریع خاموش میشود : از مهم ترین نشانه های خرابی و ناکارآمدی باتری تبلت خاموش شدن سریع آن و یا هرگز روشن نشدن تبلت است.
  •  تبلت فقط در هنگام اتصال به شارژر روشن می ماند : همانطور که در مقدمه هم اشاره شد، برخی مواقع ممکن است خرابی باتری تا جایی پیش رود که دستگاه فقط به هنگام اتصال به شارژر روشن بماند. در این مواقع معمولا تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی امکان پذیر نیست و تنها راه حل موجود تعویض باتری است.
  • باتری تبلت متورم شده است: باتری های لیتیوم یونی به هنگام بروز مشکل و خرابی معمولا باد میکنند. این اختلال در اثر شارژ و دشارژهای فراوانی ست که بر روی باتری اعمال میشود و در نتیجه ی داغ شدن و تولید و انتشار گاز های ناشی از گسسته شدن سلول های باتری پوشش باتری رخ میدهد.
  • بدنه ی تبلت بیش از همیشه داغ میشود: از دیگر نشانه هایی که از فرا رسیدن زمان تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی خبر میدهد، داغ شدن بدنه ی تبلت است. اما اگر باتری تبلت تان در حالت عادی بیش از حد معمول و طرز قابل توجهی داغ می شود، زمان تعمیر یا تعویض باتری فرا رسیده است.

هزینه ی تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی

تعمیر مشکلات باتری تبلت سونی معمولا هزینه ی زیادی در پی ندارد و کاربران میتوانند با خیال راحتی نسبت به دریافت این سرویس اقدام نمایند. از آن جا که با نوسانات ارز روبرو هستیم، نمیتوان قیمت مشخصی را برای تعمیر یا تعویض باتری مطرح نمود. از این رو کاربران میتوانند برای دریافت قیمت دقیق با واحد پاسخگویی و مشاوره ی نمایندگی سونی تماس بگیرند.

نمایندگی تعمیر تبلت سونی

عیب یابی و رفع مشکلات تبلت های سونی از اقدامات اختصاصی نمایندگی تعمیر تبلت سونی است که با حساسیت های ویژه و بالایی به کاربران ارائه میشود. همانطور که میدانید، ایرادات و نواقص به وجود آمده در این تجهیزات ممکن است به دلایل سخت افزاری یا نرم افزاری بسیاری باشند. کارشناسان نمایندگی تعمیرات تبلت سونی با مهارت چندین ساله و تجربه ی بالا در تمام زمینه های مرتبط، خدمات تعمیر مورد نیاز انواع مدل های تبلت سونی را با استفاده از قطعات اصلی و لوارم اورجینال برند سونی و مطابق با استانداردهای این کمپانی، در اختیار مشتریان و کاربران عزیز این محصولات قرار میدهند. کلیه ی این سرویس ها با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه است.