تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ

زمانی که صفحه ی تبلت شما می‌شکند یا ترک می‌خورد، ممکن است ندانید که واقعا کدام قطعه از تاچ، ال سی دی یا نمایشگر دستگاه آسیب دیده است و نیاز به تعویض و تعمیر کدام قطعه دارید. به طور کلی بهتر است در وهله ی نخست نوع شکستگی پیش آمده در آن را مشخص نمایید، زیرا تمامی شکستگی‌های پیش آمده در تبلت، مربوط به ال سی دی نیست، به عبارتی دیگر ممکن است این شکستگی تنها مرتبط با گلس تبلت باشد، به تاچ و ال سی دی نرسیده باشید و در ظاهر به نظر عمیق بیاید. اگر مشکل ایجاد شده در صفحه ی نمایش شما مرتبط با گلس دستگاه است به مقاله ی تعویض گلس تبلت سامسونگ مراجعه نمایید و در غیر این صورت این مقاله را دنبال نمایید تا با علائم خرابی ال سی دی تبلت های سامسونگ و راهکارهای رفع مشکلات آن و نحوه تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ آشنا شوید.

تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ

چه زمانی نیاز به تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ داریم؟

عوامل بسیاری می تواند نشان دهنده ی نیاز تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ باشد. خرابی ال سی دی در تبلت های سامسونگ می تواند با نمایش لکه های تیره و یا ترک های تار عنکبوتی شکل گیرد. در صورتی که صفحه نمایش دارای خطوطی می باشد که ظاهری شبیه ریخته شدن جوهر دارد، به احتمال زیاد ال سی دی شکسته شده و نیازمند تعویض است.

در این میان ممکن است همچنان امکان مشاهده ی تصاویر با یک ال سی دی دچار اختلال وجود داشته باشد، اما صفحه ی نمایش به شدت تاریک خواهد بود و تنها راه حل پیش رو جهت رفع اختلالات ساختاری موجود، تعویض ال سی دی تبلت Samsung می باشد، از طرفی از آن جایی که ال سی دی زیر گلس و تاچ قرار گرفته است، اگر افتادن تبلت منجر به شکستن و خراب شدن ال سی دی و یا خراب شدن هم گلس و هم تاچ شود، در هر حالت از آن جایی که ال سی دی شکسته است، باید کل قطعات تاچ و ال سی دی نیز تعویض شود.

پس از تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ به موارد زیر توجه نمایید.

برای تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ، باید حتما از قطعه ی اورجینال استفاده شود. در صورت جایگزینی این قطعه با نمونه ی بی کیفیت، نه تنها عملکرد مناسبی از دستگاه مشاهده نمی شود، بلکه این امکان وجود دارد که در مدت زمان کوتاهی باری دیگر ال سی دی دچار مشکل شود. همچنین استفاده از تجهیزات مخصوص در تعویض ال سی دی موجب عدم آسیب سایر بخش های تبلت خواهد شد.

بنابراین آن چه که در تعویض ال سی دی تبلت Samsung  از اهمیت بالایی برخوردار است، انجام این کار توسط فرد متخصص و با تجربه می باشد. چنانچه این تعویض توسط افراد کم تجربه انجام شود، ممکن است مشکلات متعددی برای تبلت به وجود بیاید. متخصصین نمایندگی رسمی سامسونگ به واسطه ی شناخت دقیقی که از بخش های مختلف ال سی دی تبلت دارند، قادرند تعویض آن را با دقت و به درستی انجام دهند.

تست عملکرد ال سی دی تبلت سامسونگ پس از تعویض آن

رعایت برخی نکات مهم پس از تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ سبب می گردد تا دارنده ی دستگاه از درستی اقدامات تعمیراتی اعمال شده بر روی دستگاه خود مطمئن گردد. در صورتی که تبلت شما نیز دچار اشکال شده و  قصد تحویل گرفتن آن را از تعمیرکار تبلت دارید، به نکات زیر توجه فرمایید:

پس از تعویض ال سی دی تبلت سامسونگ عملکرد لمسی تمام قسمت‌‌های تاچ تبلت‌تان را چک نمایید. یک تصویر تمام مشکی را در تبلت خود به نمایش بگذارید. دقت کنید تمام صفحه‌نمایش یک‌دست مشکی باشد تا اگر پیکسلی سوخته باشد، متوجه شوید و از تعمیرکننده درخواست تعویض مجدد کنید. تبلت خود را در حالت روشن در دست بگیرید و به جهت افقی (چپ و راست) بچرخانید. در حین این کار زاویه دید تبلت خود را بسنجید و به کیفیت تصویر دقت نمایید، چراکه پنل‌های نامرغوب و ارزان قیمت در این حالت افت کیفیت خود را با تغییر رنگ تاچ و صفحه نمایش نشان می‌دهند.

نمایندگی رسمی سامسونگ

نمایندگی رسمی سامسونگ در راستای خدمات مرتبط با فروش، تعمیر، ترمیم و پشتیبانی انواع محصولات کمپانی محبوب سامسونگ خدمت رسانی می نماید. این مرکز درگاهی معتبر و ایمن جهت رفع تمامی مشکلات دستگاه های ساخت سامسونگ و نیز ارائه ی خدمات فروش در انواع کالاهای هوشمند این برند از جمله تبلت ها و گوشی های همراه است. بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و به کارگیری کارشناسان، متخصصین و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای از جمله مهم ترین ویژگی های این مجموعه می باشد.