چرا موبایل سامسونگ شارژ نمی شود؟

تا بحال شده گوشی تان شارژ نشود؟ یعنی وقتی موبایل را به شارژ می زنید، درصد باتری هیچ تغییری نکند. آیا می دانید علت بروز این مشکل چیست؟ با ما همراه باشید تا ضمن بررسی دلایل شارژ نشدن موبایل سامسونگ ، روش های رفع این ایراد را نیز به شما همراهان عزیز آموزش دهیم. ممکن است اتصالات یا سوکت شارژ ایراد داشته باشد یا باتری معیوب شده باشد. البته برخی مشکلات نرم افزاری و ویروس ها و بد افزارها هم می توانند مانع از شارژ شدن گوشی هوشمند شوند.

گاهی با ریستارت کردن گوشی مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری برطرف می شوند و دستگاه به حالت عادی شارژ می شود. اما اگر ایراد از قطعات داخلی باشد، گوشی باید توسط یک تعمیرکار ماهر و با تجربه مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه مهم ترین دلایل شارژ نشدن موبایل سامسونگ را بررسی می کنیم و راهکارهایی را نیز جهت رفع این مشکل به شما ارائه خواهیم داد.

چرا موبایل سامسونگ شارژ نمی شود؟

دلایل شارژ نشدن موبایل سامسونگ

باتری و خرابی این قطعه مهم ترین عاملی است که مشکلاتی را در روند شارژ شدن گوشی های هوشمند به وجود می آورد. اگر باتری موبایل شما درست کار نکند، یا گوشی شارژ نمی شود و یا فرایند شارژ به طور کلی انجام نمی گردد. خرابی آداپتور شارژ هم می تواند روند شارژ گوشی را مختل کند. چنانچه سوکت یا فلت شارژ گوشی معیوب شده باشد، دستگاه شارژ نخواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از مقاله تعمیر سوکت شارژ کمک بگیرید. دیگر علت شارژ نشدن موبایل سامسونگ یا هر برند دیگری، فرسودگی یا پارگی شارژر و کابل آن است. بیشتر شارژ ها پس از مدتی دچار پوسیدگی یا پارگی می شوند و محل اتصل کابل به آداپتور ساییده می شود. این مساله موجب ایجاد قطعی در مسیر کابل شده و در نهایت، به شارژ نشدن گوشی یا دیر شارژ شدن آن می انجامد. گاهی هم همه این بخش ها سالم هستند و تنها دلیل شارژ نشدن گوشی هوشمند، مشکلات نرم افزاری است.

  • خراب بودن باتری
  • خرابی آداپتور یا کابل شارژ
  • قطع بودن برق پریز
  • خرابی در سوکت شارژ گوشی

اگه می خوای گوشی سامسونگت تخصصی و باگارانتی تعمیر بشه بیا اینجا 👈 تعمیر موبایل سامسونگ در تهران 👉

ترفندهای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ

تعویض شارژر گوشی

اگر گوشی سامسونگ شما شارژ نمی شود، پیش از هر کاری شارژر آن را تعویض کنید. می توانید برای این که مطمئن شوید شارژر اصلی گوشی سالم است یا نه، موبایل تان را با یک شارژر دیگر شارژ کنید. اگر گوشی شارژ شد، پس ایراد از شارژر بوده و نیاز به تعویض آن خواهد بود. اما چنانچه گوشی با شارژر ثانویه هم شارژ نشد، احتمالا ایراد از بخش های دیگری همچون باتری و … است.

خاموش روشن کردن موبایل سامسونگ

ترفند ساده دیگری که کمک می‌ کند ایرادات مربوط به شارژ باتری برطرف شود، خاموش روشن کردن گوشی سامسونگ مطابق مراحل زیر است:

  • دستگاه را خاموش نمایید و اجازه دهید حدود 2 دقیقه در همین حالت باقی بماند.
  • سپس آداپتور شارژر را به موبایل متصل کنید و آن را 2 دقیقه به پریز برق بزنید تا باتری مقدار شارژ شود.
  • در مرحله بعدی با فشردن دکمه پاور تلفن همراه را روشن نمایید.

به روز کردن سیستم عامل گوشی

تمام برندهای سازنده هر چند وقت یک بار پس از حذف باگ‌ های نرم‌ افزاری نسخه جدیدی از سیستم عامل را ارائه می ‌دهند. ممکن است مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ شما به دلیل عدم به روز رسانی نرم افزار دستگاه باشد. به همین دلیل باید پس از انتشار ورژن جدید حتماً نسبت به آپدیت آن اقدام کنید.

اما گاهی اوقات پس از دریافت نسخه جدید، گوشی‌ های قدیمی نمی ‌توانند آن را تحمل کنند. در چنین شرایطی مشکلات متعددی برای موبایل به وجود می ‌آید که یکی از آن ها شارژ نشدن باتری است. لذا بهتر است ورژن جدید را حذف نموده و از همان سیستم عامل قدیمی خود استفاده نمایید.

کالیبره کردن گوشی

کالیبره کردن گوشی هم روش دیگری است که می تواند در رفع مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ موثر باشد. گاهی مشکلات باتری به گونه ای هستند که می توان از تعویض آن صرف نظر کرد. اگر کمی خوش شانس باشید، می توانید مشکل باتری گوشی خود را با کالیبره کردن آن برطرف کنید. کالیبراسیون کمک می کند که این قطعه فرایند شارژ را راحت تر انجام داده و مشکلات آن برطرف شود.

تعمیر سوکت شارژ موبایل سامسونگ

روش دیگری که برای رفع مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ کاربرد دارد، تعمیر سوکت شارژ است. گاهی شارژر ایرادی ندارد و مشکل از سوکت شارژ گوشی است. سوکت USB بخشی حساس است که به سرعت آلوده می شود و یا در اثر ضربه، معیوب می گردد. رطوبت، استفاده از شارژر غیر استاندارد، کشیدن ناگهانی شارژر از گوشی، به زور جا زدن کابل  USB  در گوشی و یا ضربه ، موارد آسیب زننده به این بخش هستند. معمولا می توان سوکت شارژ را تعمیر کرد، اما اگر آسیب دیدگی این بخش به اندازه ای باشد که امکان تعمیر وجود نداشته باشد، کارشناسان تعمیر موبایل سامسونگ اقدام به تعویض این قطعه خواهند کرد.

شارژ کردن گوشی در حالت خاموش

برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ می توانید آن را در حالت خاموش شارژ کنید. پیش تر هم گفتیم که گاهی مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری روند شارژ شدن گوشی را مختل می کنند. برای اطمینان از این مساله، گوشی خود را در حالت خاموش شارژ کنید. اگر مشکل برطرف و گوشی با سرعت معمول خود شارژ شد، می توان گفت که مشکلات سیستم عامل یا برنامه ها موجب شارژ نشدن آن شده اند. برخی برنامه ها از حداکثر توان موبایل استفاده می کنند و به این ترتیب، موجب کند شدن فرایند شارژ می گردند.

تعویض باتری موبایل سامسونگ

در نهایت اگر با هیچ کدام از روش های معرفی شده نتوانستید مشکل شارژ نشدن موبایل Samsung تان را برطرف کنید، احتمالا ایراد از باتری بوده و نیاز به تعمیر باتری گوشی یا تعویض آن خواهد بود. خرابی باتری مساله ای است که باید به سرعت برطرف شود؛ در غیر این صورت آسیب دیدگی تشدید خواهد شد و حتی ممکن است قطعات دیگر را نیز درگیر نماید. 

اگر درب پشتی گوشی شما باز می شود، می توانید به راحتی باتری آسیب دیده را با قطعه جدید تعویض کنید. اما اگر از گوشی های جدید استفاده می کنید، امکان چنین کاری وجود نداشته و باید تعویض باتری موبایل سامسونگ خود را به تکنسین های مجرب این حوزه محول کنید.

راه کارهای افزایش عمر باتری

استفاده از شارژر مناسب

انتخاب یک آداپتور مناسب علاوه بر این که مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ را رفع می ‌کند، در افزایش عمر باتری نیز تاثیر شایانی دارد. تلفن ‌های هوشمند سامسونگ نسبت به ولتاژ ورودی حساسیت زیادی دارند. حال استفاده از آداپتورهای شارژر بی ‌کیفیت باعث می شود میزان ولتاژ ورودی از سطح استاندارد بالاتر رود. به همین دلیل کارشناسان نمایندگی تعمیر موبایل توصیه می ‌کنند، برای گوشی سامسونگ شارژرهای مخصوص برند سامسونگ را مورد استفاده قرار دهید.

فعال نکردن قابلیت فست‌ شارژ

زمانی که قابلیت فست شارژ را فعال می‌ کنید، گوشی خیلی زودتر از حد معمول شارژ خواهد شد. البته با این کار ولتاژ ورودی به دستگاه افزایش می ‌یابد و به دنبال آن حرارت بخش‌ های داخلی هم بالا می‌ رود. لذا برای افزایش عمر باتری بهتر است از این قابلیت استفاده نکنید.

پایین نگه داشتن دمای موبایل

اجرای بازی‌ ها و اپ های سنگین فشار زیادی را به بخش‌ های سخت‌ افزاری گوشی وارد می‌ کند. در نتیجه‌ی این روند مقادیر زیادی حرارت تولید می ‌شود که می ‌تواند به باتری صدمه برساند.

شارژ نکردن تلفن هوشمند هنگام شب

امکان دارد شارژ نشدن موبایل سامسونگ به خاطر خرابی باتری آن باشد. امروزه در تلفن ‌های هوشمند باتری های لیتیوم یونی به کار می ‌رود که به سرعت پر می ‌شوند. بنابراین اگر دستگاه را هنگام شب شارژ کنید تا صبح به پریز متصل می ‌ماند. در چنین شرایط طبیعی است که باتری خراب شود. به همین دلیل برای افزایش عمر مفید باتری لازم است قبل از خواب گوشی را از برق بکشید.

استفاده از قابلیت power saving

با فعال سازی قابلیت power saving موبایل سامسونگ در حالت بهینه سازی انرژی قرار می‌ گیرد؛ بنابراین  میزان کمتری از نیروی باتری مصرف می ‌شود. ناگفته نماند در صورت روشن کردن این ویژگی فعالیت‌ های دستگاه محدود خواهد شد. برای مثال به طور خودکار میزان نور صفحه نمایش کمتر می ‌گردد.

اتصال به شبکه اینترنت با وای فای

اتصال داده سیم‌ کارت شارژ زیادی مصرف می ‌کند؛ در صورتی که wi-fi از نظر مصرف انرژی بهینه ‌تر است. به همین دلیل توصیه می شود با استفاده از وای فای طول عمر باتری موبایل را افزایش دهید.

بستن نرم ‌افزارهای در حال اجرا

نبستن برنامه‌ ها علاوه بر مصرف زیاد انرژی به بخش‌ های سخت‌ افزاری گوشی نیز صدمه می ‌رساند. لذا هنگامی که دیگر به اپلیکیشن خاصی نیاز ندارید، سعی کنید آن را ببندید.

قرار ندادن گوشی در معرض گرما

برای پیشگیری از مشکلاتی مانند شارژ نشدن موبایل سامسونگ بهتر است از قرار دادن دستگاه در معرض گرما خودداری کنید. چنانچه حرارت باتری بالا برود، فعل و انفعالات موجود در آن حتی ممکن است باعث انفجار شود.

کاهش روشنایی صفحه نمایش

ترفند کاربردی دیگر برای حفظ نیروی باتری این است که میزان Brightness را پایین بیاورید. علاوه بر آن بکوشید قابلیت auto brightness را خاموش کنید تا شارژ کمتری مصرف شود. زیرا در صورت فعال بودن auto brightness سنسورهای حساس به نور شروع به کار کرده و مقادیر زیادی انرژی هدر می ‌رود.

کاهش-روشنایی-صفحه-نمایش

خاموش کردن نوتیفیکیشن‌ ها

بعضی از اپلیکیشن ‌های خاص وجود دارند که همواره در حال ارسال اعلان ‌های تبلیغاتی هستند. جالب است بدانید این نوتیفیکیشن ‌ها بخشی زیادی از نیروی باتری را هدر می ‌دهند. بنابراین باید اعلان های این گونه برنامه ‌ها را غیر فعال کنید.

خاموش کردن قابلیت ‌های اضافی گوشی

موبایل ‌های سامسونگ دارای قابلیت‌ ها و امکانات مختلفی هستند که قطعاً به همه آن ها نیاز نخواهید داشت. بنابراین تا آنجا که می توانید آیتم‌ هایی مانندbluetooth ، location و… را به جز مواقع ضروری روشن نکنید.

نمایندگی موبایل سامسونگ

نمایندگی موبایل سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران یکی از زیر مجموعه های مرکز سخت افزار ایران است. این مرکز به شکل تخصصی در زمینه فروش و تعمیرات انواع گوشی های برند Samsung فعالیت می کند. فعالیت این مجموعه کاملا مجاز و در چهارچوب قانون است. لذا می توانید از اصالت سرویس های دریافتی اطمینان کامل داشته باشید.

مدل های مختلف گوشی های سامسونگ در این مرکز به متقاضیان عرضه می شود تا کاربران از محصولات اورجینال استفاده کنند. واحد تعمیرات نیز تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری این دستگاه را با بهره گیری از متدهای نوین روز دنیا ارائه می دهد. حضور نیروهای حرفه ای و متخصص و استفاده از تجهیزات پیشرفته موجب ارتقا سطح کیفی خدمات نمایندگی گوشی سامسونگ شده است. چنانچه گوشی هوشمند شما دچار اختلالات عملکردی شد، مهندسین آی تی نمایندگی موبایل سامسونگ تا رفع مشکل کنار شما خواهند بود.