نحوه استفاده از قابلیت Quick Ball در گوشی اندروید

در گوشی های جدید اندرویدی از قابلیت های جدیدی استفاده شده تا کاربری این دستگاه ها به مراتب راحت تر شود. یکی از مهمترین ویژگی ها در گوشی های هوشمند، گزینه های دسترسی سریع است تا کاربران بتوانند در کمترین و سریع ترین زمان ممکن به بخش های مختلف دستگاه دسترسی داشته باشند و کارهای خود را انجام دهند. 

از این رو تولید کنندگان قابلیت Quick Ball در گوشی اندروید را در نظر گرفته اند که با استفاده از آن می توان به دکمه های سخت افزاری مانند دکمه های هوم، ولوم و … دسترسی سریع داشت و آنها را به صورت راحت تری کنترل کرد. توصیه میشود مقاله تنظیمات اسکای روم در اندروید را مطالعه کنید.

به این گزینه دکمه های میانبر شناور در اندروید نیز گفته می شود که در حال حاضر در گوشی های شیائومی و سامسونگ می توان به آن دسترسی داشت. این قابلیت خصوصا در مواردی که دکمه های فیزیکی دستگاه خراب است و به تعمیر موبایل مورد نظر احتیاج دارید، می تواند کارایی زیادی داشته باشد. در این مقاله با نحوه فعال سازی Quick Ball در گوشی های سامسونگ و شیائومی آشنا می شویم.

نحوه استفاده از قابلیت Quick Ball در گوشی اندروید

مراحل فعال سازی قابلیت Quick Ball در گوشی های سامسونگ

برای دسترسی داشتن سریع تر به قابلیت های مختلف در گوشی سامسونگ خود می توانید از طریق زیر قابلیت Quick Ball در گوشی سامسونگ را فعال کنید:

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید : استفاده از Dual apps در گوشی های اندروید

  • ابتدا باید در گوشی خود وارد بخش تنظیمات دستگاه (settings ) شوید
  • حالا در بخش تنظیمات وارد بخش Accessibility گوشی شوید و آن را انتخاب کنید
  • در این جا به دنبال قابلیت منوی دستیار یا Assistant menu باشید و آن را فعال کنید
  • با فعال کردن منوی دستیار روی صفحه گوشی یک آیکون دایره ای شکل نمایان می شود که می توان آن را در بخش های مختلف صفحه قرار داد و آن را جا به جا گرد
  • این آیکون در واقع همان Quick Ball است که می توان مطابق مواردی که مد نظر است تنظیمات آن را انجام داد.

نحوه تنظیم کردن Quick Ball در گوشی

شما می توانید همزمان با فعال کردن قابلیت دکمه های میانبر شناور در اندروید، تنظیمات آن را هم انجام دهید. در همان بخش منوی دستیار شما می توانید به تنظیمات این دکمه ها دسترسی داشته باشید. در واقع در بخش Assistant menu options این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید قابلیت هایی که می خواهید به دکمه شناور بدهید را تعیین کنید. با استفاده از گزینه + شما می توانید هر قابلیتی که می خواهید را به لیست آپشن های Quick Ball در گوشی اضافه کنید.

برای مثال شما در قسمت Opacity می توانید میزان شفافیت این آیکون را تنظیم کنید یا این که در قسمت Assistant menu size مشخص کنید که می خواهید سایز آیکون دکمه شناور شما در صفحه چقدر باشد. در بخش Touchpad size شما می توانید مشخص کنید که می خواهید سایز صفحه لمسی شما چقدر باشد و در نهایت نیز با Cursor size اندازه مکان نما و با Cursor speed سرعت آن را تنظیم کنید. به این ترتیب می توان قابلیت Quick Ball را دقیقا همانطور که مد نظر است تنظیم کرد.

مراحل تنظیم کردن Quick Ball در گوشی های شیائومی

کاربران یک سری از گوشی های شیائومی هم می توانند از قابلیت دکمه های میانبر شناور در اندروید استفاده کنند. برای این منظور باید مراحل زیر را دنبال کنند تا قابلیت Quick Ball در گوشی آنها فعال شود:

این مطلب جذاب را از دست ندهید : ترفندهای بازیابی پیام‌ های اینستاگرام

  • در بخش منوی گوشی وارد بخش تنظیمات آن شوید
  • حالا در منوی تنظیمات به دنبال گزینه Additional Settings بگردید و آن را انتخاب کنید
  • با ورود به صفحه Additional Settings می توانید گزینه Quick Ball را مشاهده کرده و روی آن بزنید
  • حالا با انتخاب گزینه Quick Ball آن را روی حالت فعال قرار دهید تا به این ترتیب این گزینه به صفحه نمایش دستگاه منتقل شود و بتوانید آیکون آن را روی صفحه ببینید
مراحل تنظیم کردن Quick Ball در گوشی های شیائومی

به این ترتیب قابلیت Quick Ball در دستگاه شما فعال شده است. درست مانند بالا، در این جا هم می توانید ویژگی ها و گزینه های دکمه شناور خود را تغییر داده و تنظیمات آن را مطابق چیزی که می خواهید انجام دهید. برای این منظور باید روی گزینه Select Shortcut که در همان صفحه Quick Ball قرار دارد بزنید و به لیست وظایف هر چیزی که می خواهید را اضافه کنید.