رفع مشکل بالا نیامدن گوشی

بالا نیامدن گوشی یا بوت نشدن سیستم عامل قرار گرفته در آن ، از آن دست مشکلاتی ست که ممکن است بسیاری از کاربران با آن مواجه شده باشند. این مشکل معمولا پس از نصب یک برنامه یا رام در گوشی موبایل ایجاد میشود. کارشناسان تعمیر موبایل به هنگام بالا نیامدن موبایل از اصطلاحی تحت عنوان بوت لوپ نیز استفاده میکنند. معمولا کاربران به هنگام مواجهه با این مشکل دچار نگرانی میشوند و نمیدانند برای رفع آن چه دستورالعمل هایی را پیگیری نمایند. به همین منظور قصد داریم در این مقاله به دلایل بروز مشکل بوت نشدن موبایل و راه های جبران و رفع اختلالات پیش آمده در آن بپردازیم. با مطالعه ی این مقاله میتوانید نگرانی های حاصل از مشکل بوت لوپ را تا حدود زیادی مرتفع سازید.

رفع مشکل بالا نیامدن گوشی

منظور از بالا نیامدن گوشی چیست ؟

بالا نیامدن گوشی یکی از نامطلوب ترین و ناراحت کننده ترین اتفاقاتی ست که برای یک گوشی رخ میدهد. این مشکل میتواند هر گوشی موبایلی را به خود درگیر کند. دلیل بروز این مشکل مربوط به هنگامی میشود که کاربر یک مود یا کاستوم‌ رام را بر روی دستگاه موبایل خود فلش می‌زند. برخی مواقع نیز با نصب یک برنامه ی ساده، ممکن است گوشی ری‌بوت شود و بر روی لوگوی سازنده ی خود متوقف ‌شود. در اصل منظور از بالا نیامدن دیوایس همین مسئله است.

ریشه ی اصلی این مشکل را میتوان مربوط با عدم اجرای صحیح فایل های سیستمی دانست. بوت لوپ حالتی ست که گوشی از بوت شدن طبق روال ساده وعادی خود امتناع میکند. اما چه دلایلی به صورت مشخص در به وجود آمدن این مشکل دخیل هستند؟ آیا راهی برای پیشگیری از بروز این اتفاق ناخوشایند وجود دارد؟ آیا میتواند مشکلات ناشی از بالا نیامدن موبایل را مرتفع نمود؟ با ما همراه باشید تا در بخش بعدی به این مسئله بپردازیم و راه های مطمئن برای رفع این اختلال را پیش روی شما عزیزان قرار دهیم.

دلایل اصلی بالا نیامدن گوشی

همانطور که در بخش قبلی به ماهیت مشکل بالا نیامدن گوشی پرداختیم، لازم است به اصلی ترین دلایل شکل گیری آن نیز بپردازیم. موارد زیر را میتوان از مهم ترین اختلالات موثر در بروز این خرابی به شما آورد :

 • فلش زدن یک کاستوم رام و یا کرنل ناقص و معیوب
 • مجوزهای نادرست و غیر مطمئن برای فایل ها
 • دانلود و نصب یک اپلیکیشن ناسازگار با نسخه ی سیستم عامل
 • نصب و استفاده از یک کاستوم مد یا تم
 • نصب رام جدید بر روی رام قبلی
 • خرابی و ناکارآمدی آداپتور

روش های رفع مشکل بالا نیامدن گوشی

برای رفع مشکل بالا نیامدن گوشی خود میتوانید از روش های زیر استفاده کنید :

 • تعویض کابل شارژر یا آداپتور معیوب
 • به کارگیری سافت ریست (soft reset ) بر روی موبایل
 • بوت کردن دستگاه با استفاده از boot loader
 • فلش کردن سیستم عامل با استفاده از پروتکل فلش  ABD توسط متخصص
 • ریستارت نسخه ی پشتیبان رام اصلی

تعمیر موبایل سونی با گارانتی مرکزسخت افزار ایران

نمایندگی تعمیر موبایل سونی به پشتوانه ی تخصص، تجربه و امکانات به روز ، این آمادگی را دارد تا هر گونه اختلال و ناکارآمدی در حوزه ی سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های موبایل سونی را به صورت تخصصی و در اسرع زمان، مرتفع کند. کارشناسان نمایندگی تعمیر موبایل سونی ، با بهره مندی از تخصص بالا در امر تعمیر و پشتیبانی از انواع مدل های این گجت های جذاب، قادرند مشکلات این گوشی های موبایل را به روش صحیح شناسایی و بازیابی کنند.

گوشی های موبایل سونی هم با وجود کیفیت بسیار بالای خود، ممکن است با اختلالات بی شماری در عملکرد خود مواجه شوند که خوشبختانه، کادر تعمیر این مجموعه با اشراف بر تمامی موارد مشکل آفرین، نگرانی های کاربران را برطرف خواهند نمود. نمایندگی موبایل سونی، متشکل از واحد های مجزا و تخصصی و کارگاه های مجهز، قادر است به صورت جداگانه ، به اختلالات و خرابی های این گوشی های موبایل رسیدگی کند. همچنین این نمایندگی برای سرویس های پشتیبانی خود، گارانتی و ضمانت نامه ی کتبی معتبر نیز در نظر گرفته است.