چرا موبایل سامسونگ به کامپیوتر متصل نمی شود؟

یکی از قابلیت های گوشی های هوشمند، امکان اتصال آن ها به کامپیوتر و رد و بدل کردن اطلاعات میان رایانه و موبایل است. کاربران گوشی های امروزی می توانند به راحتی با اتصال کابل گوشی خود به رایانه، اسنادی را از تلفن همراه به لپ تاپ و یا بالعکس منتقل سازند. با این وجود، برخی از کاربران گوشی های سامسونگ مدعی می باشند که علی‌رغم تلاش های متعدد، قادر به رفع مشکل عدم اتصال موبایل سامسونگ به کامپیوتر نیستند.

در چنین وضعیتی احتمالا کاربر پس از اتصال گوشی خود به رایانه با عدم شناسایی سیستم موبایل از سوی کامپیوتر و یا لپ تاپ مواجه می شود. در این مقاله برآنیم تا دلیل وصل نشدن گوشی سامسونگبه کامپیوتر را بررسی کرده و راهکارهای موجود جهت رفع این اشکال را شناسایی نماییم.

چرا موبایل سامسونگ به کامپیوتر متصل نمی شود؟

علت عدم اتصال موبایل سامسونگ به کامپیوتر

دلایل متعددی می تواند در وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر دخیل باشد. با بررسی این دلایل می توان موانع موجود جهت برقراری ارتباط میان گوشی و کامپیوتر را برطرف کرد و انتقال فایل ها، اسناد و یا سایر فعالیت های مد نظر را آغاز کرد. این ایراد ممکن است یک ایراد نرم افزاری در موبایل یا رایانه باشد و یا یک ایراد سخت افزاری در یکی از دو سیستم هوشمند مسبب بروز مشکل شده باشد، البته گاهی نیز فرسودگی کابل می تواند علت اصلی متصل نشدن موبایل سامسونگ به کامپیوتر گردد.

راهکارهای حل مشکل عدم اتصال موبایل سامسونگ به کامپیوتر

اگر با مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر روبه رو می باشید، جای نگرانی نیست. روش های گوناگونی جهت رفع این مشکل وجود دارد که در این بخش به شناسایی آن ها می پردازیم

بررسی کابل USB

اگر گوشی خود را با کابل به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می نمایید، ابتدا باید از عدم خرابی و پارگی کابل اطمینان یابید. می توانید از یک کابل دیگر به عنوان تست برقرای ارتباط گوشی و رایانه نیز استفاده کنید. در بیشتر مواقع مشکل اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر با همین بررسی ساده برطرف خواهد شد.

بررسی نصب بودن USB Driver

در این مرحله آنچه که می بایست برای حل مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر انجام دهید، کسب اطمینان از نصب بودن USB Driver است. اگرچه کامپیوتر به طور خودکار USB Driver را نصب می‌کند، اما این احتمال وجود دارد که کامپیوتر شما بنا به هر دلیل در انجام این کار موفق نبوده باشد.

حالت USB Debugging را روی گوشی خود فعال کنید.

در برخی مواقع علت عدم اتصال موبایل سامسونگ به کامپیوتر ، فعال نبودن حالت USB Debugging روی گوشی می باشد. این حالت به طور پیش فرض در تمامی گوشی های سامسونگ فعال است، اما گاهی به دلایلی ممکن است غیر فعال شده باشد، با مراحل زیر آن را فعال کنید:به قسمت Settings گوشی خود بروید و Developer options را پیدا کرده و آن را باز کنید، سپس تیک گزینه USB Debugging را در صورت فعال نبودن آن، فعال کنید.

حالت USB Debugging را روی گوشی خود فعال کنید.

خارج سازی کارت حافظه و نصب مجدد آن

اگر گوشی شما کارت حافظه دارد، دستگاه را خاموش کنید و کارت حافظه را بیرون بیاورید، سپس دوباره آن را وارد کنید. رایانه را مجدداً راه‌اندازی کنید. موبایل را روشن کنید و آن را دوباره با کابل USB به رایانه وصل کنید. انجام این کار احتمالا در رفع مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر به شما کمک خواهد کرد.

برای تعمیر موبایل سامسونگ با کارشناسان ما در ارتباط باشید

گوشی خود را به یک پورت دیگر USB وصل کنید.

گاهی مواقع مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر می تواند از پورت USBکامپیوتر باشد. ممکن است این پورت آسیب دیده باشد، بنابراین گوشی خود را به یک پورت دیگر وصل کنید.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

جهت راهنمایی های بیشتر در انجام راهکارهای ذکر شده برای رفع مشکل عدم برقراری اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.نمایندگی تعمیرات سامسونگ در راستای تعمیر، ترمیم و انواع سرویس محصولات معیوب کمپانی محبوب و معروف سامسونگ خدمت رسانی می نماید. این مرکز درگاهی حرفه ای و ایمن جهت رفع تمامی مشکلات دستگاه های ساخت سامسونگ در زمینه های متفاوت از جمله؛ گوشی های هوشمند، انواع تبلت ها، لوازم خانگی، دستگاه های صوتی و تصویری و دیگر کالاهای هوشمند با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و به کارگیری کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای می باشد.

امتیاز شما به این نوشته