تعمیر برد موبایل ال جی

تعمیر برد موبایل ال جی یک سرویس تعمیراتی تخصصی است که هر مرکز تعمیراتی نمی تواند درست و اصولی از عهده آن بر آید. برد مهمترین بخش موبایل است. تمام قطعات روی برد نصب می شوند. برد های موبایل ساختار پیچیده و فشرده و طراحی ویژه ای دارند. برد موبایل 7 لایه دارد که از هر لایه مدار های مختلفی عبور می کند؛ این مدار ها در قسمت هایی از برد به هم متصل می شوند که به این قسمت ها متالیزه گفته می شود.

برد موبایل مانند دیگر بردهای لوازم الکتریکی از قطعات SMD تشکیل شده است. قطعات اس ام دی نوع مجتمع المان های قدیمی DIP هستند که برای کوچکتر شدن روی برد موبایل از تکنولوژی جدید بهره گرفته اند. خرابی های برد می تواند دلایل زیادی داشته باشد. از همین جهت برای تعمیر برد موبایل ال جی باید ابتدا عیب یابی دقیقی انجام شود و بعد مسیر تعمیر موبایل پیش گرفته شود.

اجزای برد موبایل ال جی

خازن، دیود، ترانزیستور، سلف و مسفد از جمله قطعات ریزی هستند که در هنگام تعمیر برد موبایل ال جی باید بررسی شوند. در کنار این قطعات، آی سی هایی وجود دارند که مسئول وظایف مهم و سنگینی هستند. این آی سی ها از تعداد زیادی ترانزیستور و قطعات تشکیل شده اند که روی برد نصب شده اند. شناخت قطعات اس ام دی و IC ها روی برد موبایل ال جی برای عیب یابی تخصصی این قطعه لازم و ضروری است. زیرا این آی سی ها و SMD ها با یکدیگر ارتباط دارند و اگر بر روی برد نقصی وجود داشته باشد باید از طریق آی سی ها پیگیری و عیب یابی شود.

بلوک های اصلی برد موبایل ال جی

بلوک Radio Frequency

این بلوک و قطعات متعلق به آن در قسمت بالای برد موبایل قرار دارد و مسئول دریافت فرکانس های GSM از دکل های BTS مخابرات است. برای تعمیر برد موبایل ال جی باید عملکرد صحیح این بلوک بررسی شود. آنتن، سوئیچ آنتن، فیلتر های SAW، آی سی RF ، کریستال26مگاهرتز، VCO و آی سی PF یا PA از قطعات اصلی این بلوک هستند.

بلوک Base Band

 قطعات متعلق به بلوک  Base Bandمعمولا در قسمت میانی برد گوشی به سمت پایین پیدا می شوند. آی سی CPU ،آی سی های حافظه ای(آی سی RAM – آی سی FLASH – آی سی E2PROM)، آی سی پاور، آی سی شارژ، آی سی بلوتوث، آی سی رادیو FM بخش های مختلف بلوکBase Band هستند.

بلوک Analog Frequency

اولین قطعه ای که اطلاعات وارد آن می شوند، آی سی صوت است؛ وظیفه اصلی آی سی صوت تبدیل اطلاعات دیجیتال به آنالوگ و برعکس است. آی سی Audio، بلندگو و میکروفون از قطعات این بلوک هستند که هنگام تعمیر برد موبایل ال جی باید بررسی شوند.

نحوه تعمیر برد موبایل ال جی

برای تعمیر برد موبایل ال جی ابتدا باید به شکل دقیق عیب یابی انجام شود. باید مشخص شود که به چه علت برد دچار اختلال شده است. آبخوردگی، ضربه شدید، اتصالی و … . با توجه به این اختلال و با توجه به شدت و حدت اختلال، مسیر تعمیر برد موبایل ال جی انتخاب و اجرا می شود. بسته به اینکه اختلال چه باشد و چه قدر شدت داشته باشد، زمان لازم برای تعمیر هم متغیر خواهد بود.

باید بدانید که تعمیر تخصصی برد موبایل ال جی به ابزار و تجهیزات نیاز دارد. لذا حتما از مراکز معتبر برای این کار کمک بگیرید. تنوع قطعات زیاد روی بردهای مختلف موبایل باعث می شود که تعمیرکار نتواند تمام قطعات الکترونیکی یدکی آنها را روی میز خود داشته باشد و همین موضوع باعث سردرگمی و بهم ریختگی می شود. از همین جهت است که تاکید می کنیم برای تعمیر برد موبایل ال جی فقط و فقط به تعمیرگاه مرکزی موبایل ال جی مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیرات موبایل ال جی پایگاه معتبر و مجازی است که با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. این نمایندگی تمام مدل های موبایل ای جی را در بخش نرم افزار و سخت افزار عیب یابی و تعمیر می کند. نمایندگی تعمیر موبایل ال جی با تکیه بر دانش و تخصص تکنسین های خود و با استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن و سازگار، بهترین و استاندارد ترین سرویس های تعمیراتی در حوزه موبایل ال جی را ارائه می دهد.