• خانه
  • اخبار
  • گوشی هوشمند ال جی ولوت ؛ متمایز از لحاظ ظاهری

گوشی هوشمند ال جی ولوت ؛ متمایز از لحاظ ظاهری

با توجه به اینکه تمایز گوشی های هوشمند از طریق مشخصات فنی آنها از هم، روز به روز سخت تر میشود، شرکت ال جی در تلاش است از محصولاتی استفاده کند که طرح های متمایز و ظاهری متفاوت داشته باشد، تا از ظاهر و مشخصات فنی گوشی های ال جی مشخص شود که با دیگر گوشی های هوشمند فرق دارد. اولین وسیله ای که این نوع تفکر ال جی را ثابت میکند، گوشی هوشمند ال جی ولوت آینده ی ال جی است.

نام گذاری جدید محصولات ال جی

ال جی ولوت اولین دستگاهی خواهد بود که استراتژی جدید برندسازی این شرکت را برای دستگاه های تلفن همراه خود پیاده می کند، بدین معنا که ال جی دیگر از اسامی الفبایی برای گوشی های خود استفاده نخواهد کرد، بلکه با نوع نام گذاری جدید گوشی ها و محصولات خود، به مصرف کننده کمک می کند تا ذات دستگاهی را به بهترین وجه برای شخصیت او مناسب است، درک کند. درمورد گوشی هوشمند ال جی ولوت، عبارت ولوت که می‌توان معادل «مخملی» را در فارسی برای آن به کار برد، تداعی‌کننده‌ی «ظاهر صیقلی شکوهمند و لطافت و ظرافت اعلاء» گوشی هوشمند جدید ال جی جدید است.

چانگ ما، نایب‌رئیس ارشد استراتژی محصول در شرکت ارتباطات سیار ال جی می‌گوید: «نام تجاری جدید ما منعکس کننده ی گرایش ما به پرداختن به سلیقه ی افراد در طراحی محصولاتمان است، به گونه ای که  این نوع نام گذاری و برند سازی، با احساسات شخصی مصرف کنندگان مرتبط است. این یک رویکرد شهودی تر است که ما اطمینان داریم با مصرف کنندگان امروزی طنین انداز خواهد شد و به ما کمک می کند تا هویت واضح تری از برند را دریابیم.

طراحی گوشی هوشمند ال جی ولوت

در رابطه با طراحی ال جی ولوت، جین یونگ- دوک، رئیس آزمایشگاه طراحی ارتباطات همراه ال جی، گفته بود: «گوشی‌های  هوشمند آتی ما از تاریخچه غنی طرح‌های ال جی کلاسیک که همیشه در اولین تماس متمایز بوده‌اند، استفاده خواهد کرد».

یکی از ویژگی های طراحی گوشی هوشمند ال جی ولوت، این است که در پنل جلویی ، نمایشگر کم حاشیه ای دیده میشود البته در لبه های آن خمیدگی هایی وجود دارد. به نظر میرسد ماژول دوربین ال جی ولولت، با سایر گوشی های اندرویدی متفاوت است ، زیرا شرکت ال جی اعلام کرده است که از قطرات باران (شبنم) برای طراحی این قسمت الهام گرفته است.

گوشی ولوت ال جی، دارای 3 دوربین می باشد. دوربین اول آن تا حدی از پنل پشت برآمده است، اما دوربین دوم و سوم که برای کارهایی مثل تار کردن تصویر پشت زمینه ی عکس طراحی شده اند، به طور هوشمندانه ای زیر پنل پشتی تعبیه شده اند. مانند اکثر گوشی های هوشمند ال جی، ال جی ولوت دارای جک 3.5 میلیمتری هدفون بوده که در زیر گوشی تعبیه شده است. در تیزری که ال جی برای معرفی گوشی هوشمند ال جی ولوت منتشر کرد، 4 رنگ سفید، مشکلی، سبز و نارنجی-صورتی برای این گوشی در نظر گرفته شده است.

زمان معرفی و عرضه به بازار گوشی ولوت ال جی

فعلا خبر موثقی از معرفی گوشی هوشمند ال جی ولوت در دسترس نیست، اما شایعاتی وجود دارد که میگویند تاریخ معرفی ال جی ولوت اوسط ماه مه سال 2020 میلادی ( اواخر اردیبهشت ماه سال 1399 ) است. اما میتوان حدس زد با توجه به اخباری که ال جی در رابطه با این گوشی پخش کرده است، مدت زمان زیادی طول نمیکشد که جدیدترین موبایل ال جی با طراحی متفاوت و نام گذاری خاص خود به جهان معرفی شود.

منبع 1 ، منبع 2