آموزش رجیستری آیفون

آموزش رجیستری آیفون به شما یاد می دهد که چگونه این کار را انجام دهید تا گوشی شما به رسمیت شناخته شود و بتوانید از شبکه موبایلی کشور استفاده کنید. اگر به یاد داشته باشید، آیفون ها جزء نخستین محصولاتی بودند که مشمول طرح رجیستری شدند. هدف اصلی طرح رجیستری یا همان شناسه دار کردن تلفن های همراه، مبارزه با قاچاق و واردات غیر قانونی تلفن های همراه به کشور است. با اجرایی شدن این طرح گوشی هایی که به صورت غیرقانونی وارد کشور می شوند، پس از 30 روز، دیگر خدماتی از  اپراتورها دریافت نخواهند کرد و برای همیشه از دسترس خارج خواهند شد.

طرح رجیستری به این صورت است که اپراتور سیم کارت های کاربران با توجه به سریال نامبر گوشی های همراه یا همان کد IMEI مدل گوشی را شناسایی کرده و اگر در سامانه همتا به ثبت نرسیده باشد، به آن هیچ خدماتی را ارائه نمی دهند. اگر گوشی خود را قبل از طرح رجیستری خریداری کرده اید، آن را به نام خود به ثبت برسانید، زیرا در صورت دزدیده شدن ممکن است این کار روند پیدا شدن گوشیتان را تسریع کند. آموزش رجیستری آیفون را در ادامه بخوانید.

آموزش رجیستری آیفون

آموزش رجیستری آیفون

آموزش رجیستری آیفون را در ادامه به صورت کاملا شفاف و قابل فهم برای شما توضیح داده ایم تا بتوانید این کار را خودتان به شخصه انجام دهید.

  • با استفاده از کد #7777* وارد سامانه همتا شوید. پس از ورود به این سامانه با گزینه‌های مخلتفی روبه رو می‌شوید که ابتدا برای استعلام اصالت گوشی باید گزینه 1 را انتخاب کنید. پس از وارد کردن عدد 1 سامانه از شما درخواست وارد کردن شناسه 15 رقمی IMEI دستگاه را می‌کند. کد مربوطه را در کادر وارد کنید.
  • در این مرحله از آموزش رجیستری آیفون طی یک پیامک اطلاعات گوشی اعم از نام، برند و مدل آن برای شما ارسال می‌شود که در صورت هماهنگی آن با شناسه وارد شده، پیامی در ابتدا مبنی بر قانونی یا غیرقانونی بودن شناسه دستگاه ظاهر می شود. اگر در طول مراحل رجیستری نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می توانید با تکنسین های تعمیر موبایل اپل تماس بگیرید.
آموزش رجیستری آیفون
آموزش رجیستری گوشی آیفون
  • در صورتی که استعلام درست بود، باید نسبت به فعال‌سازی گوشی با سیم کارت خودتان اقدام کنید. برای این کار دوباره کد #7777* را وارد کنید و سپس وارد قسمت دوم یعنی فعال‌سازی شوید. در این بخش نیز ابتدا از شما کد IMEI درخواست می‌شود. پس از آن شماره موبایلی که قصد دارید گوشی با آن شناخته شود، مشخص می‌کنید و پس از آن کد فعالسازی گوشی را از فروشنده دریافت و وارد می کنید. در مرحله بعدی یک تاییدیه کلی مبنی بر اینکه دستگاه با کد IMEI فلان برای تلفن فلان ثبت خواهد شد، دریافت می کنید. در صورت تایید اطلاعات، عدد 1 را وارد کنید و ثبت نام را تکمیل کنید. پس از آن پیامکی مبنی بر تکمیل فعال‌سازی گوشی برایتان ارسال می‌شود.
نحوه رجیستری آیفون
آموزش رجیستری موبایل آیفون
رجیستری آیفون

چگونه کد IMEI آیفونمان را به دست آوریم؟

آموزش رجیستری آیفون  بدون داشتن کد  IMEI تکمیل نمی شود. برای به دست آوردن کد IMEI به روش های زیر عمل کنید؛

  1. کد دستوری #06#* را در بخش شماره‌گیری وارد کنید و دکمه سبز Dial را بزنید. پس از وارد کردن این کد دستوری، کد IMEI به شما نمایش داده می‌شود.
  2. راه ساده دیگر این است که نگاهی به پشت آیفون بیندازید.

3.می توانید از بخش تنظیمات یا Settings هم برای رسیدن به این کد استفاده کنید. پس وارد بخش Settings شوید. مسیر General > About را طی کنید. اسکرول کنید و پایین بیایید تا IMEI number را ببینید. روی کدی که می‌بینید انگشت‌تان را نگه دارید. روی گزینه copy بزنید تا کد ذخیره و کپی شود.

4.روش دیگر دسترسی به کد IMEI استفاده از تنظیمات iTunes است. آیفون را با استفاده از کابل به دستگاه مک متصل کنید. روی گزینه Devices کلیک کنید. گزینه Summary را انتخاب کنید و کد IMEI را مشاهده کنید.

5.برای دسترسی به کد IMEI می توانید از شیار سیم کارت هم کمک بگیرید. این کد در  شیار سیم کارت نیز درج شده است.

نمایندگی اپل

نمایندگی اپل یکی از معدود و محدود نمایندگی هایی است که در حوزه محصولات اپل به صورت تخصصی و اختصاصی خدمات رسانی می کند. این نمایندگی با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده و به صورت قانونی و مجاز خدمات رسانی می کند. همه ما می دانیم که برند اپل برندی خاصی است که نیازمند دریافت خدمات خاص هم هست. نمایندگی اپل تلاش کرده است که هم در بخش فروش و هم در بخش تعمیرات، پاسخگوی نیاز های مختلف کاربران تهرانی و شهرستانی باشد. تمام سرویس ها و خدمات این نمایندگی همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.