آیفون 13 از شایعه تا واقعیت

حدس و گمان ها در مورد آیفون 13 اپل به اوج رسیده است و این در حالی است که هنوز اطلاع دقیقی در مورد زمان قطعی عرضه گوشی جدید اپل در درست نیست. حتی کمپانی اپل هم واکنش خاصی به این شایعات نشان نداده و گویا ترجیح می دهد همه چیز را به زمان رونمایی از آیفون جدید موکول کند. البته اپل به این سیستم عادت دارد که هر سال پیش از رونمایی رسمی از محصولات جدیدش، دنیای تکنولوژی درگیر شایعات و حدس و گمان های فراوانی باشد. از فعالان حوزه تعمیر موبایل اپل گرفته تا کاربران حرفه ای و مبتدی و طرفداران و حتی مخالفین تولیدات و سیاست های apple، همه در بازار شایعات سهمی دارند. در ادامه آیفون 13 و تمام حواشی و حدسیاتی که در مورد آن وجود دارد را به صورت مفصل بررسی می کنیم.

آیا آیفون 13 باتری قوی تری دارد؟

یکی از اولین و پر بحث ترین شایعاتی که در مورد آیفون 13 اپل وجود دارد، مربوط به باتری این مدل است. در حالی که خانواده آیفون 12 باتری قوی و با کیفیتی داشت، اما همچنان رقبایی مثل گلکسی S21 در عمل بسیار قوی تر ظاهر شدند. کارشناسان تعمیر موبایل می دانند که اپل هیچ وقت ظرفیت باتری گوشی هایش را فاش نمی کند. با این حال از طریق وب سایت هایی مثل iFixIt  كه کیت هایی را برای جایگزینی باتری می فروشند، می توان به ظرفیت باتری آیفون های apple پی برد. بر همین اساس شایعاتی وجود دارد که اگر درست باشند، باید منتظر یک گوشی جدید و متفاوت با باتری بزرگتر و قوی تر از این شرکت باشیم.

قابلیت Pro Motion در نمایشگر آیفون 13

آنچه مسلم است این است که آیفون 13 قابلیت های متنوع و جذابی خواهد داشت. شایعات می گویند که جدیدترین گوشی اپل قرار است با نمایشگر OLED  و نرخ تازه سازی بسیار بالا عرضه شود. قابلیت Pro Motion در صفحه نمایش گوشی آیفون 13، تاری حرکات را کاهش داده و بازی ها را به شکل شفاف تر اجرا می کند. اگرچه این ویژگی ممکن است روند اقدامات تعمیراتی همچون تعویض گلس موبایل را دشوارتر کند، اما نمی توان به همین راحتی قید کیفیت و وضوح فوق العاده ای که ارائه می دهد را زد.

خداحافظی آیفون جدید با پورتها!

در میان شایعات مربوط به آیفون 13، آنچه در مورد حذف شدن پورت ها مطرح شد، بیش از دیگر حدس و گمان ها جریان ساز بود. بر اساس این شایعات، آیفون جدید فاقد پورت Lightning خواهد بود. در سال 2016 بود که اپل با رونمایی از آیفون 7، قید هدفون را زد. از همان موقع کاربران تصور می کردند که روزی یک آیفون بدون سیم و اتصال و پورت خواهند دید! حالا مینگ چی کو مدعی شده است که این اتفاق قرار است به زودی بیفتد و آیفون 13 هیچ پورتی نخواهد داشت! البته این احتمال با راه اندازی شارژ MagSafe  توسط اپل در آیفون 12 قوی تر هم شده است.

دوربین های جدید در iphone 13

اما می رسیم به یکی از جذاب ترین بخش های شایعاتی که در مورد آیفون 13 مطرح شده است یعنی دوربین های جدید و پیشرفته. بسیاری از خبرهای غیر رسمی و حدس و گمان ها می گویند که آیفون جدید، از لنزهای جدید، سنسورهای دوربین جدید و قابلیت های جذاب و کاربردی بهره خواهد برد. گویا قرار است آیفون 13 پرو یک سنسور بزرگ تر و دوربینی عریض تر داشته باشد. حدسیاتی هم در مورد اضافه شدن یک دوربین جدید به مجموعه دوربین های گوشی جدید اپل وجود دارد که هنوز معلوم نیست مربوط به آیفون 13 هستند یا 14!

بازگشت Touch ID به گوشی های اپل

آخرین شایعه جالبی که در مورد آیفون 13 بررسی می کنیم، به بازگشت تاچ آیدی به گوشی های apple اشاره دارد. حتی گفته می شود که تاچ آیدی آیفون جدید، زیر نمایشگر آن تعبیه می شود. البته هنوز معلوم نیست که تاچ آیدی قرار است جایگزین Face ID باشد یا نه. اما تصور کنید ترکیب Touch ID با Face ID ، امنیت گوشی را تا چه اندازه افزایش خواهد داد!