عملکرد هوآوی در سه‌ماهه نخست 2019

عملکرد هوآوی در سه‌ماهه نخست 2019 بسیار قابل توجه و در یک کلام فوق العاده بوده است. به طوری که زنگ خطری جدی برای کمپانی سامسونگ به شمار می آید. این درحالی است که کمپانی هوآوی در سال گذشته(2018) فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده و گاهی از عملکرد خود نیز ناامید بوده است.

اما هم اکنون که سه ماه ابتدایی سال 2019 گذشته است، این کمپانی توانسته است وضعیت بهتری نسبت به اپل از خود نشان دهد و برای مدت کوتاهی رتبه دوم بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن هوشمند دنیا را به دست آورد؛ ولی این شرکت در مجموع با فروش ۲۰۶ میلیون دستگاه در کل دنیا در نهایت به جایگاه سوم رسید. این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۱۷ فقط ۱۵۳ میلیون دستگاه بود.

هوآوی جانشین سامسونگ می شود

عملکرد هوآوی در سه‌ماهه نخست 2019 به حدی چشمگیر و موفقیت آمیز بوده است که این شرکت عزم خود را جزم کرده است که تا پایان 2019 و با شروع 2020 جایگاه سامسونگ را بگیرد و در عرصه تولید تلفن های هوشمند پیشتاز شود. هر چند که شرکت‌های تحقیقاتی بازار مثل Strategy Analytics و IDC هنوز گزارش مفصل خود را از عملکرد شرکت‌ها در سه‌ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ منتشر نکرده‌اند، ولی هوآوی تایید کرده است که در سه ‌ماهه گذشته وضعیت بسیار خوبی داشته و می‌تواند تا انتهای سال فاصله خود را با سامسونگ کمتر از قبل کند تا جایی که جای او را هم بگیرد.

این داستان و اتفاق تا چه حد عملیاتی و ممکن الوقوع است، فقط با گذشت زمان است که مشخص می شود. واقعیت این است که هر اندازه که کمپانی هواوی برای موفقیت تلاش می کند، سامسونگ نیز برنامه ریزی هایی برای حفظ جایگاه خود دارد و هرگز بیکار نمی نشیند که سایر شرکت ها از او جلو بزنند. آنچه مهم است رقابت بین این شرکت هاست که در خوش بینانه ترین حالت اینگونه است که محصولاتی منحصر به فرد تولید خواهند کرد.

عملکرد هوآوی در سه‌ماهه نخست 2019 چگونه بوده است؟

به گزارش خبرگزاری South China Morning Post، در بازه زمانی میان ماه‌های ژانویه تا مارس ۲۰۱۹، چیزی حدود ۵۹ میلیون دستگاه هوآوی به صورت جهانی فروخته شده است. از همین جهت است که عملکرد هوآوی در سه‌ماهه نخست 2019 به صورت چشمگیری مورد توجه مقامات این شرکت بوده است. زیرا این رقم در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۸ حدود ۳۹ میلیون بود و این نشان می دهد که این شرکت توانسته عملکرد خود را ۵۰ درصد بهبود ببخشد. این در حالی است که اپل در طول سه‌ماهه مشابه ۲۰۱۸ فقط توانسته بود ۵۲ میلیون آیفون بفروشد.

بر همین اساس تحلیل‌گران انتظار دارند که رقم سه‌ماهه نخست امسال برای کمپانی اپل کمتر از قبل باشد. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان بعید می دانند که اپل بتواند جایگاه خود را حفظ کند و مدال نقره ای را همچنان از آن خود بدارد. از سوی دیگر انتظار می‌رود که هوآوی به این رشد پیوسته ادامه دهد. این غول بزرگ چینی می‌تواند در مجموع در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۵۰ تا ۲۶۰ میلیون دستگاه بفروشد. این رقم مطمئنا برای تسخیر جایگاه سامسونگ کافی نخواهد بود، اما جای پای محکمی برای تهدید این شرکت در سال آینده ایجاد خواهد کرد.

تاثیر کسب و کار تجهیزات شبکه و وسایل الکترونیکی در عملکرد هواوی

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این شرکت در کسب و کار تجهیزات شبکه و وسایل الکترونیکی نیز عملکرد خوبی از خود نشان داده است. از همین رو انتظار می‌رود که مجموع میزان درآمدهای این سه بخش در سال ۲۰۱۹ سه رقمی شود و این عدد سه رقمی عملکرد هوآوی در سه‌ماهه نخست 2019 را بیش از هر زمانی دیگری مورد توجه قرار می دهد. این یعنی با وجود همه سنگ‌اندازی ‌های دولت آمریکا، میزان فروش تجهیزات 5G و تلفن‌های هوشمند هوآوی همچنان خیلی خوب خواهد بود.

نمایندگی موبایل در خدمات تمام کاربران است. این نمایندگی اختصاصا در حوزه موبایل و تجهیزات وابسته به آن فعالیت دارد و تمام برند ها را پوشش می دهد. نمایندگی موبایل یکی از معدود و محدود نمایندگی هایی است که به صورت تخصصی در حوزه فروش و تعمیر موبایل های مختلف به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی فعالیت دارد. در این نمایندگی امکانات و تسهیلات مفید و کاربردی در اختیار کاربران قرار می گیرد. نمایندگی موبایل همواره تلاش می کند تا همه کاربران به راحتی بتوانند ساده ترین و سخت ترین نیاز های خود را در بخش فروش و تعمیرات برطرف سازند.