عرضه ی گلکسی فولد سامسونگ  به تعویق افتاد

سامسونگ در حالی قرار بود ششم اردیبهشت اولین اسمارت فون منعطف خود ( گلکسی فولد سامسونگ ) را روانه ی بازار کند که بسیاری از هواداران مدتی طولانی به انتظار چنین روزی نشسته بودند. به نقل از اخبار رسانه های تکنولوژی، این گوشی تا شوی دو هزار دلاری در اولین بررسی های انجام شده از سوی رسانه ها دچار مشکلاتی شده است که به صورت مستقیم با صفحه ی نمایش آن در ارتباط است و این اتفاق ممکن است برای کسانی که به دنبال بهره گیری از همین ویژگی متمایز، متقاضی خرید این اسمارت فون تاشوی بالا رده بودند، خیلی خوش تلقی نشود.

بعد از انتشار اخبار مبنی بر کنسل شدن توزیع گلکسی فولد در کشور چین سامسونگ در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود چنین توضیح می‌دهد که این شرکت متوجه شده که شاید گلکسی فولد برای آنکه بهترین کارایی ممکن را در اختیار کاربران خود قرار دهد، لازم است تا بهبود اوضاع، کمی بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد. این در حالی ست که سامسونگ در بیانیه ی خود به تاریخ دقیق عرضه ی این محصول هیچ اشاره ای نکرده است و تنها گفته شده در طول هفته های آینده این اسمارت فون تاشو به مرحله ی توزیع میرسد.

متن کامل بیانیه ی مربوط با تعویق توزیع گلکسی فولد سامسونگ

” ما اخیرا یک دسته بندی کاملا جدید را در دنیای موبایل ایجاد کرده‌ایم: یک گوشی هوشمند با استفاده از چندین فناوری جدید و متریال‌ها به منظور ساخت نمایشگری که به مقدار کافی برای تا شدن، انعطاف‌پذیر باشد. ما با هیجانی که در اطراف گلکسی فولد قرار دارد، تشویق می‌شویم.

در حالی که بسیاری از منتقدان، پتانسیل‌های فراوان ما را به اشتراک گذاشته‌اند، برخی نیز به ما نشان داده‌اند که این دستگاه برای آنکه بهترین تجربه‌ی ممکن را تضمین کند، به پیشرفت‌های بیشتری نیاز دارد. برای ارزیابی کامل این بازخورد و اجرای بررسی‌های داخلی بیشتر، ما تصمیم گرفته‌ایم که عرضه‌ی دیوایس را به تاخیر بی‌اندازیم. ما قصد داریم تاریخ آغاز فروش را در هفته‌های آیند ه اعلام کنیم.

یافته‌های اولیه از بررسی موضوعات گزارش شده در مورد مشکل گلکسی فولد نشان می‌دهند که بیشترین مناطق تاثیرپذیر در قسمت‌های بالایی و تحتانی مفصل لولا است. مشکل یک نمونه‌ی تولید شده نیز مربوط به عملکرد کلی نمایشگر بوده است.

ما اقدام‌های لازم را برای تقویت محافظت از نمایشگر انجام خواهیم داد. ما همچنین راهنمایی استفاده و مراقبت از نمایشگر که شامل لایه‌ی محافظتی می‌شود را نیز ارائه خواهیم کرد که در اختیار مشتریان گلکسی فولد قرار می‌گیرد. ما برای اعتمادی که نزد مشتریانمان داریم ارزش قائلیم و آن‌ها همیشه اولویت اصلی ما هستند. سامسونگ متعهد به همکاری نزدیک با مشتریان و شرکا به منظور جلو بردن صنعت موبایل است. در اینجا می‌خواهیم از آن‌ها برای صبر و درکی که داشته‌اند، تشکر کنیم “.

نسل بعدی گوشی های تاشوی گلکسی فولد سامسونگ

اما آن چه توجه هواداران و دنبال کنندگان اخبار تکنولوژی را به خود جلب کرده تنها مربوط به گلکسی فولد سامسونگ نمیباشد، طبق گزارشات منتشر شده، سامسونگ اخیرا به صورت جدی تر، در صدد طراحی اسمارت فون های تاشوی دیگری برآمده که مزایای بسیاری نسبت به گلکسی فولد سامسونگ دارند. آن چه نقطه ی ضعف سامسونگ به حساب می آید، عملکرد ضعیف در تولید اولین نسل از محصولات خود میباشد و با مرور سوابق سامسونگ، میتوان انتظار داشت که این کمپانی بزرگ کره ای به زودی از گوشی های با کیفیت تری رونمایی کند.

آنچه تا کنون از نسل بعدی گوشی های  تاشوی سامسونگ میدانیم؟

تا به امروز اطلاعات بسیار محدودی از این گوشی های تاشو به بیرون درز کرده است. اما آن چه در بین تمام اخبار ضد و نقیض توجه بسیاری را در سراسر جهان به خود جلب کرده است، طراحی تبلت تاشو در کنار اسمارت فون هایی ست که در آینده قرار است از آن ها رونمایی شود. آن چه که تقریبا از این تصمیم مطمئن مان میکند، اخبار انتشار یافته در خبرگزاری the bell میباشد. در این گزارش به اندازه های 13 و 8 اینچ محصولات اشاره شده. با توجه به این که گلکسی فولد سامسونگ روانه شده به بازار 7.3 اینچی میباشد، میتوان در نظر گرفت که دستگاه تاشوی 13 اینچی نمیتواند در گروه اسمارت فون ها جایی داشته باشد. هرچند در این گزارش ها به زمان عرضه ی این محصولات جذاب اشاره ای نشده، اما خبر جالب دیگر این است که دستگاه 8 اینچی با بهره مندی از نمایشگر G type  به دو بخش بیرونی و یک بخش داخلی  مجهز شده این یعنی دو بخش آن قابلیت خم شدن به سمت داخل و بخش دیگر درست در وسط گوشی جای خواهد گرفت و آن چه از تبلت 13 اینچی میدانیم، خبر جذاب تری ست که اشاره به طراحی حرفS type  دارد و این یعنی دستگاه قابلیت خم شدن به صورت حرف  S را هم دارد.