آموزش اتصال دوربین مداربسته به موبایل

اگر به ساختمان ها و مکان های مختلف نگاهی بیاندازید، قطعا متوجه کاربرد بسیار بیشتر دوربین های مدار بسته شده اید، چرا که توجه افراد به افزایش امنیت با توجه به شرایط بسیار بیشتر شده است. برای کارایی هر چه بهتر و بیشتر این دوربین ها یکی از کارهایی که می توان انجام داد اتصال دوربین مدار بسته به موبایل است. این کار به کاربران این امکان را می دهد تا زمانی که در سفرند یا در مواقعی که دور از خانه یا مغازه خود هستند بتوانند با استفاده از گوشی دوربین را کنترل و مدیریت کرده و خانه و محل کارشان را تحت نظر بگیرند.

به همین دلیل هم اتصال دوربین مدار بسته به گوشی اهمیت زیادی دارد چرا که موجب افزایش کارایی دوربین ها در حفظ امنیت خواهند شد. اتصال دوربین های مدار بسته به گوشی ها یا لپ تاپ ها کار چندان سختی نیست و با چند مرحله ساده و در اختیار داشتن یک سری تجهیزات می توان به راحتی به این قابلیت دسترسی پیدا کرد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نحوه اتصال دوربین مدار بسته به موبایل را آموزش دهیم.

آموزش اتصال دوربین مداربسته به موبایل

نحوه اتصال دوربین مدار بسته به موبایل

برای این که بتوان دوربین های مدار بسته را به گوشی یا لپ تاپ متصل کرد دو راه حل وجود دارد. می توان این کار را به صورت بی سیم و به کمک اتصال به اینترنت انجام داد یا این که اتصال گوشی به دوربین مدار بسته را بدون نیاز به اینترنت برقرار کرد. در این جا به بررسی اتصال بی سیم از طریق اینترنت می پردازیم.

تجهیزات مورد نیاز برای وصل کردن دوربین مدار بسته به موبایل

برای این که بتوان تصاویر دوربین مدار بسته را به گوشی انتقال داد به یک سری تجهیزات نیاز است. در وهله اول باید به اینترنت دسترسی داشت. علاوه بر این نیز به روتر، کابل اتصال و یک دستگاه DVR  احتیاج داریم. در کنار این تجهیزات، برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته به موبایل باید نرم افزار اختصاصی اتصال دوربین به گوشی را نیز دانلود کرد و در اختیار داشت. بعد از تهیه این تجهیزات باید مراحل اتصال دوربین مدار بسته به موبایل را انجام داد تا انتقال تصاویر انجام شود. در ادامه به ترتیب تمامی این مراحل را توضیح می دهیم.

گوشیت به کامپیوتر وصل نمیشه😥🤔؟ نمیدونی مشکلش چیه؟ پس حتما این مطلب را بخون😍

اتصال دستگاه DVR به مانیتور

در اولین قدم برای اتصال دوربین مدار بسته به موبایل باید دستگاه DVR را به مانیتور یا صفحه نمایش لپ تاپ وصل کنیم. این اتصال را به کمک یک کابل HDMI یا VGA انجام می دهیم. از یک کابل سالم و با کیفیت استفاده کنید تا مشکلی در خصوص انتقال تصاویر وجود نداشته باشد.

تنظیمات دستگاه DVR

در دومین مرحله برای اتصال دوربین مدار بسته به موبایل باید تنظیمات دستگاه DVR را انجام داد. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا وارد قسمت setting شده و در آن جا گزینه network را انتخاب کنید.
  • گزینه Obtain an IP Address Automatically را غیر فعال کنید.
  • در قسمت STATIC IP اعداد را مطابق زیر وارد کنید.
  • ip address: 168.1
  • Subnet mask: 255.255.255.000
  • کد قسمت Gateway را روی عدد 168.1.1 قرار دهید.
  • عدد قسمت HTTP Port را نیز روی 80 بگذارید.
  • دستگاه DVR را در آخر یک بار خاموش و روشن کنید.
تنظیمات دستگاه DVR

تنظیمات روتر

در سومین مرحله از اتصال دوربین مدار بسته به موبایل باید تنظیمات روتر را نیز انجام دهید. برای این منظور باید کامپیوتر را به مودم وصل کرد و در صفحه مرورگر وارد پنل کاربری روتر مورد نظر شد. برای انجام تنظیمات روتر باید وارد قسمت PORT FORWARDING شده و در آن جا گزینه ADD New را بزنید. حال در صفحه ای که باز می شود برای انجام تنظیمات روتر باید در مقابل هر گزینه عدد مورد نیاز را وارد نمایید.

در مقابل پورت ها عدد 80 را وارد کرده و در قسمت آی پی آدرس نیز عدد 192.168.1.7 را وارد نمایید. حال تنظیمات اعمال شده در روتر را ذخیره کرده و یک بار روتر را خاموش و روشن کنید. به این ترتیب روتر نیز برای اتصال دوربین مدار بسته به گوشی آماده می شود.

میخوای گوشیتو به تلویزیون وصل کنی ؟؟؟🙄اما نمیدونی چطوری!!! بیا تا بهت بگم

وصل کردن دستگاه DVR به اینترنت

در قدم بعدی برای اتصال دوربین مدار بسته به موبایل باید با اتصال کابل شبکه به دستگاه DVR، آن را به اینترنت متصل کرد. حال برای انتقال و مشاهده تصاویر در صفحه نمایش کامپیوتر باید در صفحه مرورگر عدد 192.168.1.7:80 را وارد کنید. به این ترتیب تصاویر ضبط شده توسط دوربین مدار بسته در صفحه نمایش کامپیوتر قابل مشاهده خواهد بود.

اتصال انتقال تصویر دوربین مدار بسته به موبایل

آخرین مرحله از اتصال دوربین مدار بسته به گوشی، دانلود نرم افزار مرتبط است. نرم افزارهای زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته به گوشی استفاده کرد. برای مثال می توان به نرم افزارهای CCTV،  نرم افزار iCamViewer، نرم افزار mCam View، نرم افزار SuperLive Pro و نرم افزار EverFocus EPRO NVR اشاره کرد. یکی از این نرم افزارها را در پلی استور دانلود و آن را روی گوشی نصب کنید.

برنامه نصب شده را اجرا کرده و یک سری تنظیمات را در آن اعمال کنید. قسمت شبکه را روی حالت وای فای قرار داده و در قسمت IP & PORT، کد 192.168.1.7:80 را وارد کنید. نام کاربری و رمز عبور نوشته شده در دفترچه راهنمای دوربین مدار بسته را وارد کرده و LOG IN را بزنید. با اتمام این مراحل تصاویر دوربین مدار بسته به موبایل انتقال می یابد و می توان آنها را مشاهده کرد.