آموزش بکاپ گیری از اطلاعات اندروید

بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید به سادگی انجام می‌شود و در عین حال اهمیت به سزایی دارد؛ چرا که امروزه اطلاعات مهم و شخصی خود را در گوشی نگهداری می‌کنیم و بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید مانع از دست رفتن اطلاعات گوشی می‌شود.

 همیشه پیشگیری بهتر از درمان است؛ بنابراین قبل از اینکه اطلاعاتتان از دست برود یا هارد گوشی شما آسیب ببیند، از آن‌ها بکاپ تهیه کنید؛ بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید امکان بازیابی یا ریستور اطلاعاتتان در هر زمانی که بخواهید، امکان پذیر می‌کند. پس اگر ترس از دست رفتن اطلاعاتتان را دارید، ما در این مقاله قصد داریم روش‌های کاربردی به منظور بک آپ گرفتن از گوشی اندروید را در اختیار شما بگذاریم. برای تعمیر هارد موبایل ایسوس خود با ما تماس بگیرید.

آموزش بکاپ گیری از اطلاعات اندروید

روش های بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید

ساخت اکانت گوگل برای بک آپ گیری

 اولین قدم برای بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید، ساخت اکانت گوگل و اضافه کردن آن در گوشی اندروید است. پس از آن می‌توانید در سرورهای گوگل از تمامی اطلاعات خود همچون لیست مخاطبین، ایمیل‌ها، داده‌های اپلیکیشن‌ها و حتی اطلاعات مرورگر و رمز عبور وای فای بکاپ تهیه کنید.

  • Google Accounts: پس از ساخت اکانت گوگل، برای لاگین شدن آن در گوشی اندرویدی خود، باید از بخش تنظیمات یا Settings، وارد قسمت Accounts شوید و سپس گزینه‌ی Google Accounts را انتخاب کنید. در اینجا اکانت‌های گوگل موجود در دستگاه نمایش داده می‌شود.
  • Add A New Account: برای اضافه کردن اکانت جدید خود، می‌بایست گزینه‌ی Add A New Account را انتخاب کنید. با انتخاب هر اکانت در این بخش، وارد صفحه‌ای خواهید شد که لیست جزئیات قابل همگام‌سازی بین اکانت و دستگاه را به شما نشان خواهد داد و به منظور همگام سازی تمام اطلاعات گوشی خود، تمامی گزینه‌ها را فعال کنید.
  • Backup & Reset: در مرحله‌ی دوم برای بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید خود، بار دیگر وارد منوی تنظیمات شوید و سپس یه بخش Backup & Reset مراجعه کنید و پس از آن بر روی گزینه‌ی Backup Account ضربه بزنید و سپس اکانت گوگل خود را برای تهیه بکاپ از اطلاعات گوشی انتخاب کنید.
  • Backup My Data: تیک Backup My Data را بزنید تا از اطلاعات تکمیلی دستگاه هم بکاپ تهیه شود. با تیک گزینه‌ی Automatic restore، از این پس در هنگام نصب اپلیکیشن‌هایی که اطلاعات آن‌ها در اکانت گوگل کاربر ذخیره شده است، به طور اتوماتیک به بازیابی اطلاعات قبلی پرداخته می‌شود.

بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید با استفاده از نرم افزار

دوتا از بهترین اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید برای بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید خود از آن استفاده کنید، اپلیکیشن MyBackup Pro و اپلیکیشن Helium است و به وسیله‌ی این اپلیکیشن‌ها می‌توانید بکاپ تمامی اطلاعات خود را در فضای ذخیره سازی ابری، حافظه‌ی کامپیوتر و با رم MicroSD ذخیره نمایید.

بکاپ گیری از گوشی اندروید با کامپیوتر

در این روش باید از یک نرم افزار بکاپ گیری از گوشی اندروید با کامپیوتر مانند Android File Transfer استفاده کنید که استفاده از آن هم بسیار آسان است. اما چنانچه به راهنمایی بیشتری در مورد نحوه‌ی استفاده از آن و بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید نیاز دارید، با کارشناسان ما در نمایندگی ایسوس در تهران تماس بگیرید تا شما را در این امر یاری کنند.

بکاپ گرفتن از پیامک‌‌ها و تماس‌های اخیر

اگر در تهیه بکاپ از اطلاعات گوشی، لیست تماس‌ها و پیامک‌ها نیز برایتان اهمیت دارد، تنهای کافی‌ست اپلیکیشن SMS Backup & Restore را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید. این اپلیکیشن در بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید بسیار خوب عمل می‌کند و به راحتی از پیامک‌ها و لیست تماس‌های شما در جیمیل یا دراپ باکس بک آپ تهیه می‌کند. بنابراین برای بازگردانی پیامک‌ها و لیست تماس‌هایتان می‌توانید از برنامه‌ی SMS Backup & Restore هم استفاده کنید.

بکاپ گرفتن از عکس‌ها و ویدیوها در اندروید

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که برای حفظ عکس‌ها و ویدیوهایتان از روش انتقال آن‌ها به کامپیوتر استفاده می‌کنید، وقت آن رسیده است که این روش قدیمی را کنار بگذارید و از بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید کمک بگیرید.

از بهترین روش‌های مدرن می‌توان به استفاده از برنامه‌ی Google photo است که به طور پیش فرض 1000 گیگابایت حافظه ذخیره سازی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و قادر است تمامی عکس‌ها و فیلم‌های شما را با وضوح کامل آپلود کرده و از آن‌ها بکاپ تهیه کند. تنها مشکل در روش‌های مدرن مصرف اینترنت است!

جمع بندی

اگر در انجام هر یک از روش‌های گفته شده، سوالی ذهنتان را درگیر کرده و اطلاعات بیشتری نیاز دارید، به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از آن‌ها اطلاعات دقیق‌تری بخواهید؛ چرا که مسئله‌ی حفظ اطلاعات و بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی‌ اندروید بسیار حیاتی و حائز اهمیت است.