مشکلات میکروفون تبلت ایسوس

دلایل مختلفی برای خرابی یک دستگاه الکترونیکی وجود دارد، از به پایان رسیدن عمر مفید آن دستگاه بگیرید تا دلایل نرم افزاری و سخت افزاری، البته شیوه ی نگه داشتن هم تاثیر بسزایی در عمر دستگاه دارد، ما کلی ترین مشکلات میکروفون تبلت ایسوس را به شما معرفی می کنیم:

  • دلایل سخت افزاری: دلایل سخت افزاری به کلیه ی اتفاقات خارجی و بیرون از تبلبت که امکان اتفاق دارد، و موجب آسیب رساندن به میکروفون تبلت میشود،اطلاق می کنیم.این عوامل ها نامحدود هستند،مانند:ضربه دیدن،افتادن از دست،ریخته شدن مایعات بر روی آن و هزاران دلیل دیگر.
  • دلایل نرم افزاری:همیشه عدم کار کردن میکروفون تبلت ناشی عوامل و دلایل سخت افزاری نیست، اگر هنگام صحبت کردن صدا قشنگ رد و بدل نمیشود،بر روی بلندگو صدای خش خش میشنویم یا بعد از فیلم برداری کردن مشاهده کردیم که صدایمان به صورت واضح ضبط نشده است یا از این دست مشکل، میکروفون تبلت ما به مشکل نرم افزاری برخورده است. برای تعمیرات تبلت ایسوس خود با ما تماس بگیرید.
مشکلات میکروفون تبلت ایسوس

چند مورد از مشکلات ناشی از خرابی میکروفون

صداهایی که ضبط کردید موقع پخش و گوش دادن بسیار ضعیف و آهسته است. صدای میکروفون شما به صورت متوالی قطع و وصل میشود. برنامه ی voice recorder  صداهارا با خش و نویز پخش می کند همین که این برنامه بعد از مدتی از کار می افتد و دیگر صدایی ضبط نمی کند.

نکته هایی درباره ی تعمیرمیکروفونِ تبلت ایسوس

اول از هر چیز این را بدانید که نوع فعالیت میکروفون با اسپیکر یا همان بلندگو متفاوت است، یعنی انرژی الکتریکی به صدا تبدیل نمیشود، بلکه انزژی صوتی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. هرجا که لازم باشد تا صدا در حالت انرژی الکتریکی منتقل شود در آن مکان از میکروفون استفاده شده است.

چگونه مشکلات میکروفون تبلت ایسوس را عیب یابی کنیم؟؟؟

یکی از راه های تشخیص خراب یا سالم بودن میکروفون و قطعات مرتبط با آن انجام تست میکروفون است. برای انجام این تست از وسیله ایی به نام مولتی متر استفاده می شود. طریقه ی کار با این وسیله برای تعمیرکاران ساده است و ان ها باید حواسشان به اهم نمایش داده شده باشد که در این دستگاه باید اهم به نمایش در امده از طرفی بالا و از طرف دیگر پایین نمایش داده شود. مقدار صحیح و نرمال اهم به نمایش در امده باید حدودا بین 500 تا 3 کیلو اهم باشد.

تعمیرکارمیکروفون تبلت ایسوس خود باشیم!!

مطمئن شوید که تبلت شما به هیچ یک از دستگاه ها الکترونیکی مانند هندفون، هدست بلوتوثی ، متصل نباشد. زیرا این هدفون ها و هدست ها بعد از مدتی کارایی خود را از دست می دهند. ممکن است میکروفون تبلت دچار مشکل شده و به ان صدمه بزند.

 نخست تبلت خود را خاموش و روشن کنید، باطری را در آورده و 30 ثانیه دستگاه بدون باتری باشد، سپس باطری را در جای خود قرار دهید و تبلت را روشن کنید، حال با انجام تست میکروفون تبلت ایسوس متوجه خواهید شد، مشکل همچنان پابرجاست یا برطرف شده است.

راه دیگر، پاک کردن برنامه های اضافه ای است که سال ها در تبلت ما خاک می خورد و از ان استفاده نمی کنیم، اتفاقا این برنامه ها همان برنامه های نا امنی است که باید ان هارا پاک کنیم. برای انجام تست میکروفون تبلت خود را روی حالت امن(  safe mod) قرار دهیم،سپس تست میکروفون را انجام دهید تا تمام برنامه های نا امن و مضر پاک شوند.

شاید سخت ترین و غم انگیز ترین راه حل ممکن بازگشت به تنظیمات کارخانه باشد،هرچند بسیار سخت است اما می تواند یک راه حل راهگشا برای تعمیر میکروفون تبلت ایسوس باشد.

نمایندگی تبلت ایسوس

مسئولیت نمایندگی تبلت های ایسوس فروش و تعمیرات است. نمایندگی ایسوس در تهران به منظور بالا بردن سطح کیفیت کاری خود و  با بهره گیری از مهندس ها و تعمیرکاران مجرب برای رفع اختلالات تبلت ها ایسوس واحدهای مجزا تشکیل داده است. همچنین با بهره گیری از  کارشناسان در نمایندگی های فروش خود به منظور راهنمایی مردم بر اساس نیازخود و بر اساس  بودجه،  شما را برای انتخاب یک محصول خوب و با کیفیت راهنمایی می کنند.