تعمیر سی پی یو موبایل ایسوس

تعمیر سی پی یو موبایل ایسوس

براساس دیدگاه کارشناسان دنیای تکنولوژی، مهم ترین قطعه ای که در گوشی های هوشمند امروزی باعث تفاوت سطح کیفی میان آن ها می شود، سی پی یو است. این بخش از گوشی قدرت اصلی موبایل را تشکیل می دهد. یک اختلال جزیی در ساختار سی پی یو به خاموشی کلی موبایل ختم می شود. در ادامه شما را با کلیه ی جوانب تعمیراتی سی پی یو موبایل ایسوس آشنا می سازیم

تعمیر سی پی یو موبایل ایسوس

نقش سی پی یو در موبایل های ایسوس

کاربران عادی تنها می دانند که سی پی یو قطعه ی مهمی از موبایل است و به طور دقیق با عملکرد اصلی این قطعه آشنا نیستند. متاسفانه بسیاری از افراد به اهمیت دوربین و یا باتری گوشی بیشتر از سی پی یو آن دقت دارند. با اینکه خرابی دوربین، باتری و یا ال سی دی همواره با خاموش شدن موبایل و از کار افتادگی کلی آن همراه نخواهد بود. سی پی یو موبایل ایسوس حکم فرمانروای اصلی دستگاه را دارد. هر آنچه در نمایشگر گوشی دیده می شود به لطف حضور سی پی یو است.

عوامل اصلی از کار افتادگی سی پی یو موبایل ایسوس

ایسوس برند محبوبی است که در طراحی و ساخت دستگاه های دیجیتالی گوناگون تبحر دارد. گوشی های این برند دارای کیفیت ایده آلی هستند و به ندرت با مشکلات مهمی چون خرابی سی پی یو مواجه می شوند. اما به هر حال استفاده ی اشتباه از ساختار فنی گوشی می تواند باعث پیدایش مشکل خرابی سی پی یو موبایل ایسوس شود.

به طور کلی گرما عامل اصلی از کار افتادگی سی پی یو گوشی asus و یا سایر برندهای موجود در بازار است. این گرما می تواند ریشه در پردازش های دستگاه داشته باشد و یا به محیطی که موبایل در آن قرار گرفته است، مرتبط شود. البته گرم شدن اندک بدنه ی گوشی هنگام اجرای برنامه های سنگین امری طبیعی است. اما اگر با استفاده ی اشتباه از موبایل باعث گرمای بیش از حد بدنه باشید، سلامت سی پی یو به خطر می افتد. از اجرای همزمان چند برنامه ی سنگین در پس زمینه و یا بهره گیری از گوشی در حال شارژ بپرهیزید.

چگونه از خرابی CPU موبایل ایسوس مطلع شویم؟

اختلالات ریز و درشت بسیاری از قطعات گوشی های امروزی همچون تداخلات نرم افزاری، خرابی باتری، ناکارآمدی برد و مدارهای داخلی و خرابی سی پی یک نشانه ی واحد دارند. در چنین شرایطی ممکن است دستگاه هنگ کند، مرتبا ریستارت شود و یا به طور کلی گوشی روشن نشود. گیر کردن روی لوگو و بالا نیامدن موبایل نیز می تواند ریشه در خرابی سی پی یو داشته باشد. در هر صورت دستگاه را خاموش کرده و برای بررسی وضعیت سیستم داخلی اقدام کنید. احتمال ویروسی شدن سیستم عامل و یا حضور یک بد افزار دردسرساز هم در راستای پیدایش خرابی های ذکر شده وجود دارد.

هزینه ی تعمیر سی پی یو گوشی asus

هزینه ی ترمیم و بازیابی کارایی سی پی یو موبایل ایسوس بستگی به میزان خرابی آن دارد. گاهی اوقات راهکارهای تعمیراتی برای بازگشت کیفیت اولیه ی سی پی یو گوشی asus کافی نیست. برای برطرف سازی این مشکل و راه اندازی دوباره ی سیستم کلی موبایل، تعویض سی پی یو ضرورت می یابد. مسلما هزینه ی تعویض با تعمیر یکسان نخواهد بود.

از طرفی امکان دارد هزینه ی تعویض سی پی برای گوشی های مختلف متغیر باشد. به هر حال جای نگرانی نیست. نمایندگی تعمیرات ایسوس بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی عرضه می نماید. لازم به ذکر است که کلیه ی سرویس های نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی می باشند.

امتیاز شما به این نوشته