آموزش راه های رفع ارورهای اپل آیدی

همان طور که می دانید، اپل آیدی راه اصلی برقراری ارتباط با بخش های مختلف آیفون های اپل است. بنابراین پیدایش ارورهای مختلف در ساختار سازنده ی این کد می تواند بسیار دردسرساز و آزاردهنده باشد. اما خوشبختانه می توان بدون نیاز به پروسه ی تعمیرات برخی از ارورهای اپل آیدی را برطرف کرد. در ادامه شما را با راه های مبارزه با ارورهای مرتبط با apple id آشنا می سازیم.

آموزش راه های رفع ارورهای اپل آیدی

راهکار رفع رایج ترین ارورهای اپل آیدی

رفع کد خطای This Apple ID is not Active

به طور کلی دردسرسازترین خطای اپل آیدی ارور This Apple ID is not Active می باشد. این کد خطا کاملا اپل آیدی مورد نظر شما را غیرفعال می سازد. برای رفع چنین اروری تنها راهی که وجود دارد، مراجعه به بخش پشتیبانی اپل است. اما شما باید جواب درست سوالات امنیتی خاصی که برای ساخت اپل آیدی پاسخ داده اید را به یاد بیاورید. با استفاده از پاسخ سوالات امنیتی می توان بار دیگر اپل آیدی مسدود شده را بازگرداند. این پروسه معمولا از عهده ی کاربر عادی خارج است. بهتر است از دستکاری های ناشیانه بپرهیزید و به یکی از شعب نمایندگی تعمیرات آیفون مراجعه نمایید.

برطرف کردن کد خطای cannot connect to itunes store

خطای cannot connect to itunes store ارتباط خاصی با ساختار سازنده ی اپل آیدی ندارد. این دسته از ارورهای اپل آیدی به دلیل عدم برقراری ارتباط اینترنتی با سرویس خدمت رسانی اپل نمایان می شوند و ریشه در تحریم های اپل برای ایران دارند. می توانید از برنامه های معتبر تغییر آی پی استفاده کنید و خطای cannot connect to itunes store را در عرض چند ثانیه برطرف کنید.

کد خطای 1009 در آیفون

یکی دیگر از رایج ترین ارورهای اپل آیدی کد خطای 1009 است. این خطا نیز مانند خطای قبلی به دلیل عدم سرویس دهی کامل اپل در کشور ماست. البته خوشبختانه گوشی های اپل همواره با چنین ارورهایی همراه نیستند. تنها گاهی اوقات برای دسترسی به آیتونز با اختلالات مرتبط به سرویس دهی رو به رو هستید. به هر حال برای رفع کد خطای 1009 هم باید از برنامه های تغییر آی پی استفاده کرد. راه حل دیگر رفع ارور 1009 تغییر کشور ثبت شده در اپل آیدی می باشد که از طریق مراحل زیر امکان پذیر است:

  • به تنظیمات بروید.
  • روی itunes & App stores کلیک کنید.
  • روی View Apple id بزنید.
  • نام کاربری اپل آیدی و رمز ورود آن را وارد کنید.
  • روی بخش کشور و منطقه کلیک کنید.
  • منطقه ای که می خواهید قرار بگیرید را انتخاب کنید.
  • بر روی Done ضربه بزنید.

رفع ارور The Maximum number of free accounts

پیش پا افتاده ترین ارور از مجموعه ارورهای اپل آیدی، خطای The Maximum number of free accounts have been activated on this iphone  است. این کد خطا برای اطلاع رسانی در راستای محدودیت استفاده از یک اپل آیدی واحد نمایان می شود. به طور کلی از یک اپل آیدی مشخص حداکثر می تواند برای 3 دیواس مختلف استفاده کرد. پس کافی است هنگام مشاهده ی کد خطای The Maximum number of free accounts یک اپل آیدی جدید بسازید.