عینک های اپل جایگزین آیفون میشوند ؟

چندی پیش شاهد انتشار گزارشاتی در خصوص عینک اپل بوده ایم. اپل امیدوار است عینک‌های واقعیت افزوده‌اش در آینده جای گوشی‌های هوشمند را بگیرند. آیا این اتفاق امکان پذیر است یا خیر ؟ در این جا شما عزیزان را از جزییات اخبار و گزارشات مرتبط با عینک اپل و شانس جایگزینی آن با آیفون ها، با خبر خواهیم نمود. طبق شواهد وخبرها ، اپل این روزها سخت مشغول کار بر روی عینک هایی ست که قرار است ظرف چهار سال آینده به بازار عرضه گردد. 

طبق گزارشی که چندی پیش در سایت The Information و به نقل از منابع حاضر در جلسه‌ی درون سازمانی اپل برای معرفی محصولات منتشر شد، کوپرتینونشین‌ها درصدد عرضه‌ی یک هدست واقعیت افزوده در سال ۲۰۲۲ و یک عینک واقعیت افزوده تا سال ۲۰۲۳ هستند.

هر چند جزییات زیادی در ارتباط با این عینک هوشمند در دست نیست، اما گزارش فوق به چند مورد در طراحی محصول اشاره کرده است. این محصولات قرار است، قابلیت هایی نظیر برگزاری جلسات مجازی، تماشای ویدیو و بازی را در اختیار کاربران خود قرار دهند. این قابلیت ها، به دنبال استفاده از سیستم حسگر سه بعدی قابل دسترس خواهند بود که در سال های گذشته توسط همین تیم ، طراحی و تولید شده است.

آیا عینک اپل جایگزین مطمئنی برای گوشی های اپل خواهد بود ؟

جالب توجه ترین بخش از این گزارش تازه منتشر شده ، بدون شک مربوط به آن بخشی ست که به جایگزینی عینک اپل برای آیفون ها، اشاره دارد. طبق آنچه مدیران اپل در جلسه‌ی داخلی خود مطرح نموده اند، این اتفاق در کمتر از یک دهه اتفاق خواهد افتاد. آن‌ها امیدوار هستند که تا سال ۲۰۳۰ گوشی‌های آيفون و در مرحله‌ی بعد، همه‌ی گوشی‌های اندرویدی در کشورهای توسعه یافته و بازارهای قدرتمند، منسوخ بشوند. 

البته که به اجرا نشاندن چنین ایده ی بزرگی ، سختی های بسیاری دارد. چرا که عینک‌های واقعیت افزوده‌ی فعلی لزوما باید به یک گوشی هوشمند متصل شوند تا اتصال داده‌ها، ذخیره‌سازی و انبوهی از قابلیت‌های پردازشی موردنیاز اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده امکان‌پذیر باشد.

تبدیل چنین عینک هایی به عینک های سبک و صیقل خورده پیشرفت های بسیاری در حوزه ی مهندسی میطلبد. البته اولین نسل از این محصولات قابلیت انجام تمام این کارها را به صورت مستقل نخواهد داشت و نیازمند همراهی گوشی آیفون به عنوان مرجع خواهد بود. اما گزارش می‌رسد که مهندسان اپل به‌شدت مشغول کار روی سیستم‌عامل جدیدی به‌نام rOS هستند تا امکان کار دستگاه‌های موجود با هدست‌ها و عینک‌های آینده را فراهم سازند.

چه شرکت هایی رقیب عینک هستند ؟

عینک گوگل هم یکی دیگر از محصولات واقعیت افزوده‌محور است که به‌خاطر فشارهای طرفداران حفظ حریم خصوصی در همان دوره‌ی فروش نمونه‌‌ی اولیه‌ی آن، مجبور به ترک بازار شد. اما این عینک همچنان در دست توسعه برای کاربران سازمانی قرار دارد. شرکت‌های دیگری هم هستند که مشغول کار روی چنین ایده‌ای هستند که از آن جمله می‌توان به توشیبا، اپسون و Vuzix اشاره کرد.

نکته‌ی جالب توجه آنکه، بیشتر ایده‌های فوق در دسته‌ی محصولات سازمانی و حرفه‌ای می گنجند. میتوان انتطار داشت که اپل در مقابل سایر رقبای خود، از شانس بالایی در خصوص عینک هوشمند خود برخوردار است. اپل تمامی تلاش خود را معطوف جذابیت‌های کاربرپسند در خصوص عینک اپل نموده است که خواسته‌ای بسیار بزرگ محسوب میشود. شاید استقبال از عینک‌ اپل گرم‌تر از استقبالی باشد که از عینک گوگل به عمل آمد. البته نقش رسانه های آمریکایی در تمرکز بر روی این محصول نیز غیر قابل انکار است.

نمایندگی تعمیرات اپل

نمایندگی تعمیرات اپل ، با تمرکز بر تجهیز فضاهای خود، هم اکنون یکی از معتبرترین و بزرگ ترین مراکز ارائه ی سرویس های پشتیبانی در خصوص انواع مدل های موبایل اپل است. این مجموعه از واحدها و شعب مختلفی تشکیل گردیده است که هر کدام به صورت تخصصی، به ارائه ی سرویس مشغول هستند. 

نمایندگی تعمیرات موبایل اپل ، با گردآوردن کارشناسان و متخصصان دوره دیده و مجرب در خصوص تعمیرات این تجهیزات، این امکان را برای کاربران و مراجعین گرامی فراهم ساخته است تا هر گونه سرویس در خصوص عیب یاب و تعمیر محصول معیوب خود را از گوشی های آیفون قدیمی گرفته تا جدیدترین موبایل های اپل، در کوتاه ترین زمان ممکن و به تخصصی ترین شیوه دریافت نمایند.