آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی

آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی به شما یاد می دهد که بتوانید اطلاعات از دست رفته خود را بازگردانید. اینکه به صورت ناگهانی و اشتباه، فایلی را از گوشی خود مثلا گوشی اچ تی سی که مجهز به سیستم اندروید است، پاک کنیم، امری غیر ممکن نیست. مهم این است که بدانیم چگونه این مشکل را حل کنیم. باید بدانید که با پاک کردن یک فایل از گوشی اندرویدی، سیستم عامل اندروید، مسیر دسترسی به فایل را محدود می‌کند و فضای مربوط به فایل را در حافظه آزاد می‌کند.

با وجود اینکه فضای حافظه با پاک کردن فایل مورد نظر آزاد شده، اما در صورتی‌که فایل مربوطه با فایل دیگری رونویسی نشده باشد، هنوز در گوشی وجود دارد و شانس بازیابی آن هم وجود دارد. ریکاوری گوشی های اندرویدی بدون وجود نرم افزاری های پیشرفته در بازیابی امکان پذیر نیست. جالب است که بدانید اطلاعات حذف شده بسته به عوامل مختلف می‌توانند چندین سال در حافظه باقی بمانند حتی اگر با اطلاعات دیگر رونویسی شوند. آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی دو فاز مجزا دارد. یکی نیازمند روت و دیگری بی نیاز از روت.

آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی

نحوه ریکاوری گوشی های اندرویدی

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی هم با روت و هم بدون روت گوشی امکان پذیر است؛ یکی از روش های ریکاوری و بازیابی اطلاعات گوشی های اندرویدی بدون نیاز به روت، استفاده کردن از نرم افزار های ریکاوری ویندوزی است. اگر گوشی هوشمند، مثلا گوشی اچ تی سی، پس از اتصال به کامپیوتر همانند فلش مموری در My Computer ظاهر شود، می توان از این دسته نرم افزار ها استفاده کرد و اطلاعات را احیا نمود.

در بعضی از ورژن های سیستم عامل اندروید، هنگامی که گوشی را به کامپیوتر متصل می کنید، مانند یک فلش مموری عمل می کند. در این صورت می توانید با نرم افزار های ریکاوری اطلاعات آن را بازیابی کنید. چنانچه اطلاعات حذف شده بر روی کارت حافظه SD ذخیره بوده است، با استفاده از یک رم ریدر (Ram Reader) آن را به کامپیوتر متصل کرده و مانند یک فلش با آن برخورد کنید.

آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی بدون نیاز به روت کردن

خود روت کردن گوشی پروژه ای سخت است که هر کسی نمی تواند آن را اجرا کند. از همین جهت بسیاری ترجیح می دهند که بدون نیاز به روت کردن، اطلاعات دستگاه خود را بازیابی کنند. برای این کار باید از نرم افزار های ریکاوری فایل های ویندوزی استفاده کنیم. مثلا نرم افزار  recuvaیا نرم افزار Wondershare Dr. Fone. آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی به کمک این نرم افزار به این صورت است که وقتی نخستین بار نرم افزار را اجرا می کنید، باید مشخص کنید که قصد بازیابی چه نوع فایلی(عکس، فیلم، اسناد و …) را دارید. گزینه‌ مورد نظر را انتخاب کنید و مراحل را ادامه دهید تا فایل های پیدا شده، نشان داده شوند. توجه کنید که فایل های بازیابی شده را در درایوی بجز درایوی که هم اکنون آن را ریکاوری کرده‌اید، ذخیره کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی به کمک روت

آموزش ریکاوری گوشی های اندرویدی به کمک روت  هم به نرم افزار های مخصوص نیاز دارد. مثلا نرم افزار Undeleter. نرم افزار را نصب کنید. توجه کنید که نصب کردن هر برنامه‌ای احتمال بازیابی فایل ها را کاهش می دهد، بنابراین بهتر است قبل از بروز مشکل این نرم افزارها را نصب کرده باشید. پس از نصب و اجرای برنامه ابتدا محل ذخیره سازی فایل های از دست رفته را انتخاب کنید. به این ترتیب نرم افزار شروع به جستجو و اسکن می کند. بسته به سرعت و حافظه گوشی این مرحله ممکن است از ۲ تا ۱۰ دقیقه طول بکشد. نهایتا پس از اتمام کار در تب های مختلفی فایل های بازیابی شده را دسته بندی می کند. درباره نحوه روت کردن گوشی قبلا توضیحاتی داده ایم.

نمایندگی اچ تی سی

نمایندگی اچ تی سی مرکزی معتبر است که تمام محصولات اچ تی سی را در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیر حمایت و پشتیبانی می کند. این نمایندگی به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است و امکانات و تسهیلات فراوانی برای کاربران خود در نظر گرفته است. تمامی سرویس ها و خدمات نمایندگی اچ تی سی همراه با ارائه ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید و جزئیات بیشتر را جویا شوید.