• خانه
  • اخبار
  • قابلیت جدید اندروید 12 مطالعه در تخت ‌‌خواب را آسان می ‌کند

قابلیت جدید اندروید 12 مطالعه در تخت ‌‌خواب را آسان می ‌کند

 مطالعه در تخت خواب با اندروید 12، به لطف قابلیتی جدید در این ورژن، ساده تر خواهد شد. فناوری تشخیص چهره به کمک اندروید 12 آمده تا نمایشگر گوشی در حین مطالعه، موقعیتی ثابت داشته باشد. به این ترتیب می توانید پس از طی یک روز خسته کننده و زمانی که در تخت خود دراز کشیده اید، کتاب مورد علاقه تان را به سادگی مطالعه کنید. این درحالی است که تا پیش از این، چرخش خودکار نمایشگر گوشی کمی دردسرساز بود و مشکلاتی را در حالت افقی ایجاد می کرد.

قابلیت جدید اندروید 12 مطالعه در تخت خواب را آسان می کند

مطالعه در تخت خواب با اندروید 12 و تشخیص چهره

هم اکنون اگر گوشی تان را در حالت افقی بگیرید، احتمالا صفحه نمایش گوشی هم به حالت افقی در می آید. حتی اگر حالت چرخش خودکار را غیر فعال کنید، در برخی از برنامه ها باز این اتفاق می افتد. در چنین شرایطی، تماشای یک فیلم یا خواندن یک متن، دشوار و آزاردهنده است. اما مطالعه در تخت خواب با گوشی های اندروید 12 به شما این امکان را می دهد که به سادگی، صفحه را ثابت نگه داشته و کتاب یا متن مورد نظرتان را بخوانید.

Cnet گزارشی را ارائه داده است که بر اساس آن، به نظر می ‌رسد اندروید 12 قابلیتی جدیدی برای کمک به این مشکل فراهم کرده است. در این قابلیت، موقعیت فرد نسبت به گوشی، از طریق تشخیص چهره، شناسایی می شود. سپس صفحه نمایش متناسب با همان موقعیت، می چرخد و در وضعیت مذکور، ثابت می ماند. این قابلیت هنگامی فرد در تخت‌خواب دراز کشیده و گوشی نیز در حالت افقی قرار دارد، تشخیص می‌دهد که نگاه به صفحه گوشی به صورت عمودی است و از چرخش خودکار صفحه‌نمایش جوگیری می‌کند.

فعال سازی قابلیت ثابت ماندن صفحه در اندروید 12

برای فعال سازی حالت مطالعه در تخت خواب با اندروید 12، وارد تنظیمات گوشی شده و به بخش صفحه نمایش یا همان   Display  بروید. در پایین صفحه، چرخش خودکار صفحه‌ نمایش (Auto-rotate screen) را انتخاب کنید. در این بخش، دو گزینه نمایش داده می شود که یکی برای فعال و غیرفعال کردن چرخش خودکار صفحه ‌نمایش و دیگری برای فعال و غیرفعال کردن تشخیص چهره است. شما باید هردو گزینه را فعال کنید. اگر دراز کشیده باشید، اندروید 12 چهره شما را تشخیص داده و نمایشگر را در همان حالت عمودی، نگه میدارد.