نگاهی به تاریخچه گوشی سونی اکسپریا

ارتباطات همراه سونی بخش موبایل و تجهیزات ارتباطی همراه شرکت سونی می باشد. این شرکت در میناتو ژاپن قرار دارد. دفتر تحقیق و توسعه این شرکت در دیگر کشور ها از جمله سوئد، چین، کانادا، هلند، ایالات متحده، هند و بریتانیا مشغول به فعالیت است. سونی اکسپریا از خانواده های گوشی‌های و تبلت‌های هوشمند این شرکت می باشد. راه‌اندازی خط تولید گوشی سونی اکسپریا به سال ۲۰۰۸ بر می گردد. اولین محصول تولیدی مستقل شرکت سونی با نام تجاری اکسپریا در سال ۲۰۱۲ بوده است. نام اکسپریا برای بار اول در گوشی سونی اریکسون اکس‌پریا اکس۱ بکار برده شد. شما کاربران گوشی سونی با مطالعه مقالات نمایندگی سونی از بهترین اطلاعات در مورد موبایل های سونی بهره خواهید برد.

نگاهی به تاریخچه گوشی سونی اکسپریا

ورود گوشی سونی اکسپریا به بازار

شرکت ارتباطات همراه سونی تحت عنوان سونی اریکسون  فعالیت می کرده است. شرکت سونی اریکسون در سال ۲۰۰۱ توسط دو شرکت سونی ژاپن و شرکت ارتباطاتی سوئدی اریکسون به طور مشترک به منظور تولید موبایل تأسیس شد. اولین گوشی اکسپریا با نام X1 با سیستم عامل ویندوز روانه بازار شد. این گوشی محصول مشترک شرکت سونی و شرکت اریکسون بود. این محصول دارای صفحه نمایش 3 اینچی بود. رزولوشن یا دقت نمایش صفحه این گوشی 800×480 پیکسل بود. این مقدار تراکم از بالاترین میزان تراکم پیکسل در گوشی های سال 2008 بود.

از دیگر ویژگی های جالب این گوشی صفحه کلید کشویی بکار رفته در این مدل بود. در سال 2009 دومین و آخرین گوشی اکسپریا بر پایه ویندوز عرضه شد. این مدل با صفحه نمایش 3.2 اینچی و دقت 800×480 بازار شد. جذابیت طرح این مدل از مدل قبلی بیشتر بود. دو ماه بعد از عرضه گوشی X2 ،رونمایی از اکسپریا X10 توسط این شرکت انجام شد. X10 با ظاهر زیبا و مشخصات فنی خوب توانست سهم زیادی از بازار را کسب کند. اندازه صفحه نمایش این مدل 4 اینچ و دقت نمایش آن 854×480 پیکسل بود. در سال 2012 گوشی سونی اکسپریا به انحصار شرکت سونی درآمد و سهام سونی اریکسون را از دست این شرکت خارج کرد.

خرید سهام سونی اریکسون توسط سونی و پایان کار آن

پس از عرضه گوشی های هوشمند سری اکسپریا با نام آرک و اکسپریا Play در سال 2011، سونی تمام سهام شرکت اریکسون را خرید و توانست مدیریت کامل شرکت را به دست آورد. از سال 2012 شرکت سونی تمام محصولات خود را با نام Sony به بازار عرضه کرد. اولین گوشی عرضه شده بعد از این تغییرات اکسپریا Ion بود. اکسپریا Ion دارای یک صفحه نمایش 4.55 اینچی بود بود. اکسپریا  S هم زمان با اکسپریا Ion به بازار عرضه شد. وجود نوار روشن در زیر صفحه نمایش 4.3 اینچی با دقت 720p از ویژگی های این مدل بود.

اولین گوشی ضد آب سونی اکسپریا  درسال 2013 با نام اکسپریا  Z رونمایی شد. اندازه این گوشی 5 اینچی بود. این گوشی اولین گوشی اندروییدی حرفه ای این شرکت بود. روند تولید گوشی های هوشمند سونی ادامه دارد تا به گوشی موبایل سونی اکسپریا XZ3 جدیدترین گوشی هوشمند شرکت سونی می رسیم. این گوشی اولین گوشی هوشمند این شرکت ژاپنی است که از فناوری نمایشگر خمیده OLED بهره می برد.

نمایندگی تعمیرات سونی

نمایندگی تعمیرات سونی، تمامی خدمات و سرویس های مورد نیاز گوشی های سونی را به کاربران این گوشی ارائه می کند. از ویژگی های نمایندگی تعمیرات گوشی سونی برخورداری از برترین تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر است. بهره مندی از تیم برجسته و اساتید کارآمد از ویژگی های نمایندگی رسمی سونی است. در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی با کارشناسان این مرکز به نمایندگی رسمی سونی مراجعه فرمایید.