قفل موبایل

گوشی های هوشمند امروزی از قابلیت های متعددی بهره مند هستند که یکی از آن ها انواع مختلف قفل برای موبایل می باشد. به طور کلی انواع این قفل ها در دو گروه تقسیم بندی می شوند. در ادامه به بررسی انواع این قفل ها می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با انواع قفل موبایل این مقاله را دنبال کنید. در این مقاله تنها انواع قفل های موبایل بررسی می شود ، روش های باز کردن انواع قفل گوشی در مقاله ای دیگر مورد بررسی قرار گرفته است.

معرفی انواع قفل موبایل

Splock

قفل هایی هستند که به صورت مستقیم با شبکه ارتباط دارند. به طور کلی این قفل ها به شبکه و مخابرات مربوط هستند و کاربر هیچ گونه اختیار و دخل و تصرفی در آن ها ندارد. این قفل ها به دو نوع تقسیم بندی می شوند.

Splock شبکه ای

همان طور که می دانید عدم تطابق فرکانس گوشی با شبکه دستگاه کار نمی کند. این حالت به این معنی است که شما با قفل Splock از نوع شبکه ای مواجه شده اید. در این زمان اگر دستگاه مورد نظر دوبل باند باشد و همچنین نرم افزار سیستم گوشی در اختیار ما باشد می توانیم از طریق هماهنگ کردن سیگنال گوشی با فرکانس شبکه قفل شبکه ای دستگاه را باز کنیم. دستگاه ها در زمان مواجه شدن با این پیغام، پیام های مختلفی را صادر می کنند. با توجه به این پیام ها می توانیم قفل شبکه دستگاه را شناسایی کنیم.

Splock کارخانه ای

 طراحی بعضی از گوشی ها به نوعی است که تنها با یک سیم کارت کار می کند، به نوعی تنها می تواند با یک سیم کارت خاص ms   تشکیل دهد. ساختار این گوشی ها به طریقی است که امکان استفاده از آنها در کشوری دیگر وجود ندارد  همچنین راه اندازی آن ها با یک سیم کارت دیگر امکان پذیر نیست. این گوشی ها در صورت قفل شدن به هیچ عنوان قابل استفاده نیستند به همین دلیل به گوشی های یک بار مصرف شهرت دارند. گوشی هایی که با این قفل مواجه می شوند دچار قفل اسپلاک کارخانه ای شده اند.

پیغام های قفل شبکه در گوشی

  • Sim missing: ساژم
  • Sim card not accept: نوکیا
  • Insert correct card: اریکسون
  • Speci code: موتورولا
  • Phone disable: زیمنس
  • Sim lock: سامسونگ
  • Customer service: فیلیپس

سایر قفل های موبایل

پس از بررسی قفل های اسپلاک در این بخش به بررسی انواع دیگر قفل موبایل می پردازیم که برای امنیت گوشی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این قفل موبایل برای حفاظت از اطلاعات به هنگام سرقت گوشی و … کاربردی است. در ادامه به بررسی انواع این قفل ها می پردازیم.

الگو

 از مزایای استفاده از الگو برای قفل گوشی ساده بودن آن نسبت به پسورد و سایر روش ها می باشد. از معایب آن نیز می توان به قابل پیش بینی بودن االگو در صورت سادگی اشاره کرد. قفل با استفاده از الگو زمانی مناسب است که الگوی شما ساده و قابل پیش بینی نباشد. البته بد نیست بدانید که اتصال تنها ۴ نقطه به هم به شما ۱۶۲۴ الگو مختلف ارائه می‌دهد در حالی که استفاده از هر ۹ نقطه با چهارصد هزار ترکیب مختلف برابر است. عموما افراد در انتخاب الگو ساده ترین ها را انتخاب می کنند.

پسورد

 استفاده از پسوردی پیچیده برای حفظ امنیت اطلاعات داخل دستگاه بسیار مفید می باشد. رمز عبور های پیچیده امنیت بسیار بالایی برای دستگاه به وجود می آورند. البته وارد کردن چندین باره ی پسوردی پیچیده در طول روز ممکن است برای بعضی از کاربران دشوار باشد. به همین دلیل بهتر است تنها زمانی که به امنیت بسیار بالا نیاز دارید برای قفل تلفن همراه خود از پسورد استفاده کنید.

تشخیص چهره

 استفاده از تشخیص چهره سرعت بسیار بالایی برای باز کردن قفل به کاربر ارائه می کند. زیرا تنها با یک نگاه سنسور ها فعال شده و قفل گوشی باز می شود. از معایب استفاده از تشخیص چهره می توان به زمانی اشاره کرد که شما عینک به چشم دارید و توسط سنسور ها شناسایی نمی شوید. معمولا در زمان هایی که عینک به چشم دارید و یا در محیط های کم نور قرار گرفته اید با خطای شناسایی رو به رو خواهید شد.

اثر انگشت

از مزایای استفاده از اثر انگشت برای قفل موبایل می توان به سریع بودن آن و امنیت نسبتا بالا اشاره کرد. قرار نگرفتن سنسور ها در جای همیشگی از معایب آن به شمار می رود. کثیف بودن اثر انگشت و مرطوب بودن آن یکی از عاملی است که منجر به عدم شناخت اثر انگشت شما توسط حسگر ها می شود.

نمایندگی موبایل و واحد های تعمیرات موبایل

نمایندگی موبایل تمام خدمات مورد نیاز کاربران را در اختیار آن ها قرار می دهد. فروش در نمایندگی موبایل توسط گروهی از مجرب ترین مشاوران انجام می شود. مشاوران به دلیل آگاهی از تمام مشخصات فنی می توانند اطلاعاتی کاربردی را در اختیار شما قرار دهند. انواع موبایل ها در این نمایندگی همراه با ضمانت نامه ی معتبر و به صورت کاملا اورجینال به فروش می رسند. کاربران می توانند با مراجعه به این نمایندگی علاوه بر خدمات فروش انواع سرویس های تعمیراتی را نیز دریافت کنند. تعمیرات در این نمایندگی توسط متخصصان و کارشناسانی مجرب انجام  می شود. تعویض قطعات موبایل در برندهای گوناگون و جای گذاری آن ها با نمونه های اورجینال از دیگر خدماتی است که در این نمایندگی ارائه می شود.