شارژ نشدن موبایل سونی

شارژ نشدن گوشی از موضوعاتی است که دارندگان موبایل را بسیار نگران می کند . این مشکل به عوامل متفاوتی مانند معیوب بودن شارژر ، اشکال در سوکت شارژ گوشی و دیگر عوامل مانند وجود آلودگی در پورت شارژ گوشی برمی گردد. در این مطلب با بررسی عوامل شارژ نشدن موبایل از ایجاد چنین مشکلی در گوشی جلوگیری نمایید. در صورتی که برای موبایل شما چنین مشکلی پیش آمد با مراجعه به نمایندگی تعمیرات موبایل سونی مشکل خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. وجود کارگاه پیشرفته در این نماینگی ترمیم گوشی شما را تضمین می کند. شارژ نشدن موبایل سونی از مسائلی است که باید به آن اهمیت داد و ترمیم آن با توجه به ساختار ظریف آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شارژ نشدن موبایل سونی

دلایل شارژ نشدن موبایل سونی

وجود آلودگی در پورت یو اس بی موبایل

از عوامل شارژ نشدن موبایل سونی می توان به آلودگی در پورت یو اس بی اشاره کرد. وجود گرد و غبار زیاد و آلودگی بیش از حد، عمل شارژ رسانی به گوشی را با مشکل مواجه می کند. اگر گوشی شما به طور مداوم در مکان های آلوده یا لباس های دارای پرز زیاد قرار بگیرد آلودگی را به خود جذب خواهد کرد. بنابراین برای رفع مشکل مربوطه پورت شارژ گوشی خود را از آلودگی پاک نمایید. این کار می تواند با استفاده از ابزار های مختلف مانند قوطی هوای فشرده صورت گیرد. توجه داشته باشید با توجه به ساختار ظریف سوکت شارژ تمیز کردن آن باید با نهایت دقت صورت گیرد.

عدم رعایت نکات ایمنی هنگام شارژ

اگر میخواهید عمر باتری شما زیاد باشد می بایست به رعایت نکات ایمنی هنگام شارژ اهمیت دهید. رعایت این نکات باعث سلامت گوشی شما خواهد شد. بنابراین از شارژ گوشی خود در مکان های خیس و دارای رطوبت خودداری کنید این کار باعث صدمه به گوشی شما می شود. همچنین مکان هایی که دارای دما بالا می باشد باعث صدمه به گوشی شما هنگام شارژ خواهد شد. اگر به این موارد هنگام شارژ توجه نداشته باشید علاوه  بر مشکل شارژ نشدن موبایل سونی با خطراتی همچون انفجار گوشی مواجه خواهید شد.

معیوب بودن باتری

باید توجه داشته باشیم که باتری گوشی شما به میزان مشخصی بازدهی دارد در صورت استفاده مدام عمر آن به پایان خواهد رسید. باتری دارای عمر بیش از دو سال که دارای افت در عملکرد خود می باشد به احتمال زیاد به پایان عمر خود نزدیک شده است. بنابراین اگر با مشکل شارژ نشدن موبایل سونی در چنین مواردی برخورد کردید، امری طبیعی است. در مواردی فاسد شدن باتری با علائم ظاهری قابل تشخیص است.

اگر باتری گوشی شما متورم شده است و یا مایعی از آن نشت کرده باشد خرابی آن محرز است. در بسیاری از گوشی های امروزی که باتری آن قابل جداسازی نیست و نمی توان برای تشخیص خرابی ظاهر آن را بررسی کرد می توان با روش هایی خاص تغییر در باتری را بررسی کرد. برای این کار گوشی را روی یک سطح صاف به پشت بگذارید و آن را بچرخانید. در صورت مشکل در باتری، چرخش گوشی به طور یکنواخت نخواهد بود.

کالیبره نبودن باتری گوشی

کالیبره کردن باتری گوشی از مواردی است که در سلامت باتری بسیار اهمیت دارد. اگر باتری شما کالیبره نباشد عددی که هنگام شارژ نشان می دهد یک عدد غیر واقعی است. ممکن است نشان گر باتری یک میزان خاص را نشان دهد در حالی که گوشی شما اصلا شارژ نشده باشد. بنابراین برای حل مشکل شارژ نشدن موبایل سونی به این موضوع اهمیت دهید و باتری گوشی خود را کالیبره کنید. کالیبراسیون باتری گوشی باید هر چند وقت یک بار صورت گیرد.

وجود اشکال در شارژر

از عوامل شایع هنگام شارژ نشدن موبایل سونی می توان به وجود اشکال در شارژر اشاره کرد. در اولین قدم برای بررسی این موضوع گوشی خود را با یک شارژر دیگر امتحان کنید. در مواردی که آداپتور و سیم شارژ قابل جداسازی هستند، هر یک از آن ها را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که برای تعویض آداپتور و یا شارژ حتما آن را با نمونه های شرکتی و استاندارد تعویض کنید. استفاده از شارژر غیر استاندار می تواند به گوشی شما صدمه وارد کند.

این مطلب مفید رو از دست نده : بهترین گوشی های چینی

تماس با نمایندگی سونی در کرج

نمایندگی سونی برای رفاه حال شما مشتریان عزیز علاوه بر خدمات رسانی در تهران، در دیگر شهرهای ایران نیز خدمات متفاوتی مانند فروش و تعمیر را ارائه می دهند. نمایندگی سونی در کرج نیز هرگونه خدمات مربوط به فروش محصولات سونی و تعمیر آن ها را به شما عزیزان ارائه می هد. این نمایندگی دارای امکانات بسیار پیشرفته ای می باشد. این امکانات در کنار کارشناسان خبره باعث می شود شما عزیزان هیچ گونه نگرانی در مورد تعمیر محصول خود نداشته باشید.