تعمیر گوشی خیس شده

تعمیر گوشی خیس شده از جمله خدمات تخصصی و آنی است که توسط تکنسین های خبره ی نمایندگی htc در تهران در اختیار مشتریان قرار می گیرد. برای بسیاری از کاربران پیش آمده است به هر دلیلی گوشی مورد استفاده ی آن ها دچار آبخودرگی یا خیس شدن گردد. با اینکه امروزه کمپانی های زیاد به تولید محصولاتی پرداخته اند که ضد آب هستند یعنی با قرار گرفتن در معرض آب(به مدت مشخص) مشکلی پیدا نخواهند کرد.

اما به دلیل بالا بودن قیمت این محصولات، کاربران به سمت محصولاتی گرایش دارند که قیمت معقول تر و قابلیت بیشتری دارند. در نتیجه همیشه مراقب هستند که  دچار مشکل آبخوردگی یا خیس شدن نگردد. اگر آب به قطعات داخلی گوشی نفوذ پیدا کند، به دلیل رسانا بودن موجب ایجاد اتصالات اضافی شده در نتیجه در کوتاه ترین زمان موجب خرابی دائم دستگاه شود. در صورتی که هنوز با چنین مشکلی رو به رو نشده اید مطلب زیر را دنبال کنید تا با راهکارهای تعمیر موبایل خیس شده آشنا شوید.

آبخوردگی گوشی

اگر گوشی به هر دلیلی در معرض رطوبت قرار گیرد به طور حتم قطعات داخلی را درگیر خواهد کرد. امکان اشکال در دوربین، اسپیکر، میکروفن، تاچ، ال سی دی، پلیت آنتن و… همچنین پوسیدگی اجزای درونی در صورتی که گوشی در آب پاکیزه، آب گل آلود، مواد غذایی و… بیفتد حتمی است. راه های بسیاری برای تعمیر گوشی خیس شده ارائه شده که می توان به سشوار، مایکروویو و برنج اشاره کرد.

تمام راه هایی که عنوان شده است دارای مشکلاتی می باشند که پس از مدت کوتاه یا پس از چند ماه مشکلاتی در دستگاه نشان می دهند. عدم آنتن دهی، عدم توانایی در تماس گرفتن، از بین رفتن امکان فیلمبرداری یا عکس برداری و… از جمله تبعات تعمیر سر خود گوشی خیس شده است. اگر گوشی شما دچار آب خوردگی شده سریعا به تعمیرکاری خبره مراجعه فرمایید تا با استفاده از دستگاه های پیشرفته به شستشوی قطعات داخلی دستگاه شما بپردازند و عملکرد اولیه را بدون کوچکترین مشکل (در کوتاه یا دراز مدت) بازگردانند.

در صورت آبخوردگی گوشی چه کاری نباید انجام دهیم؟

 • باز کردن قطعات داخلی دستگاه
 • استفاده از سشوار یا مایکرویو
 • قرار دادن گوشی در برنج

راه های ذکر شده شاید در کوتاه مدت کار ساز باشند اما مشکلات مدیدی نیز ایجاد می کنند. هر دستگاه الکترونیکی، دارای قطعات ریز و درشتی است که کاربر نه تنها با آن ها آشنا نبوده بلکه کارکرد و حساسیت آن ها را نمی شناسد. با هر حرکت ممکن است یکی از این قطعات دچار مشکل دائمی شده و نیاز به تعویض پیدا کند. سشوار یا مایکرویو به هیچ وجه کار ساز نخواهند بود چرا که کمترین صدمه ی آن ها، به آی سی های تغذیه وارد خواهد شد.

سشوار باعث نفوذ بیشتر آب به دستگاه می شود در نتیجه خشک کردن را مشکل تر خواهد کرد. برای تعمیر گوشی خیس شده استفاه از مایکرویو اصلا توصیه نمی شود. قرار دادن دستگاه در برنج که امروزه به یکی از تخصصی ترین تعمیرات عامیانه تبدیل شده، به نفوذ گرد و غبار در دستگاه می انجامد. با اینکه برنج منطقی تر از روش های قبلی است اما هیچ کدام به اندازه ی مراجعه به نمایندگی تعمیرات htc در تهران کارساز نخواهند بود.

مراحل تعمیر گوشی خیس شده

 • دستگاه را از آب خارج کنید.
 • به هیچ عنوان، هیچکدام از دکمه ها را نزنید.
 • گوشی را حرکت نداده و یا به آن ضربه وارد نکنید تا کار تعمیر گوشی خیس شده نتیجه بخش باشد.
 • اگر گوشی خاموش نشده است، آن را خاموش کرده و باتری اگر قابل خارج شدن است را خارج کنید و به حالت عمودی قرار دهید.
 • بدون تجربه، از باز کردن گوشی خودداری کنید.
 • برای تعمیر گوشی خیس شده، به آن فوت نکنید یا از دمنده ای مانند سشوار استفاده نفرمایید.

 • روکش محافظ، سیم کارت، کارت حافظه و هر وسیله ی جانبی که بر گوشی وجود دارد را خارج کنید.
 • با پارچه ای نم گیر آب روی گوشی را به آرامی بدون هیچ گونه فشار یا حرکت محکمی پاک کنید.
 • می توانید گوشی را در جعبه ای با بسته های ژل سلیکا قرار دهید تا آب آن را جذب کند. بسیاری از تعمیرکاران آماتور توصیه می کنند که برای تعمیر گوشی خیس شده، آن را درون کیسه برنج بیاندازید در حالی که غبار برنج خود می تواند باعث از کار افتادن سایر قطعات گوشی شود.
 • در پایان حتما در اسرع وقت، قبل از اینکه اقدام به روشن کردن گوشی نمایید به تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات htc مراجعه فرمایید تا با استفاده از دستگاه های مدرن به خشک کردن قطعات داخلی گوشی شما بپردازند و خطراتی آتی مانند پوسیدگی قطعات داخلی دستگاه شما جلوگیری کنند.

تعمیر گوشی htc

تعمیر گوشی htc تنها از تکنسینی بر می آید که دوره های آموزشی بین المللی را گذرانده باشند و توانایی استفاده از دستگاهه ای نوین عیب یابی و تعمیرات را داشته باشند. تکنسین های خبره ی نمایندگی htc در تهران یا مهارت بالایی که در طول سالیان متمادی به دست آورده اند.

همچنین شرکت در کارگاه های آموزشی بین المللی کسب کرده اند، علاوه بر تعمیر گوشی خیس شده قادرند که هر گونه مشکل نرم افزاری وسخت افزاری گوشی htc را در کوتاهترین زمان شناسایی کرده و اقدامات لازم تعمیر یا تعویض قطعاتی چون دوربین، میکروفن، ایسپیکر، تاچ، ال سی دی و … را انجام داده و عملکرد اولیه دستگاه را باز گردانند. در این مرکز به منظور رعایت حقوق مشتریان آرشیو ارزشمندی از قطعات اورجینال مورد نیاز هر دستگاه تولید شده در کمپانی اچ تی سی، تهیه شده و مورد استفاده ی تکنسین ها قرار می گیرد.

نمایندگی htc در تهران

نمایندگی htc در تهران به عنوان برترین واحد خدماتی در ایران شناخته شده است. این نمایندگی با هدف مشتری مداری شرایطی را ایجاد کرده تا تمام نیاز های کاربران در کوتاه ترین زمان با بهترین کیفیت و کم ترین هزینه های ممکن برطرف گردند.این نمایندگی بخش مشاوره را به منظور اطلاع رسانی دقیق به کاربران راه اندازی کرده است.

تا کاربران با دیدی باز بتوانند به واحد فروش یا تعمیر مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود از قبیل خرید دستگاهی اصل و اوجینال و بهره مندی از خدمات پس از فروش و گارانتی های معتبر و واقعی، همچنین تعمیر و تعویض قطعات، قطعات اورجینلا، حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع مدل های گوشی و تبلت htc و در پایان خدمات سرویس در محل این محصولات را دریافت کنند. تکنسین های این مرکز، نوین ترین کلاس های آموزشی بین المللی را گذرانده و با توانای و تسلط کامل به انجام وظیفه می پردازند.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش‌های وبسایت قابل پیگیری است.

 

اطلاعات بیشتراطلاعات بیشتراطلاعات بیشتراطلاعات بیشتر