افزایش سرعت شارژ باتری

افزایش سرعت شارژ باتری برای کاربرانی که به مدت قابل توجهی از گوشی همراه خود استفاده می کنند بسیار حیاتی است. افزایش استفاده از گوشی همراه نیاز بیشتری به شارژ  کردن دارد. به دلیل ماشینی شدن زندگی انسان ها و نبود فرصت کافی، کاربران زمان زیادی را برای استفاده از شارژر ندارد. در هر برندی از گوشی های همراه، استفاده ی مداوم از شارژر، موجب کاهش عمر باتری می شود. به همین دلیل کاربران گوشی همراه، دائم به دنبال پیدا کردن راهی برای افزایش سرعت شارژ باتری هستند. در این مقاله به طور مختصر به روش های افزایش سرعت شارژ باتری خواهیم پرداخت.

ترفندهای افزایش سرعت شارژ باتری

به دلیل پیشرفت فناوری، کمپانی های تولید کننده ی گوشی، دائم در حال افزایش امکانات و قابلیت های مختلف برای محصولات خود هستند. همین امر موجب می شود که مشکل نیاز به افزایش سرعت شارژ باتری روز به روز افزایش پیدا کند. تا به حال روش های مختلفی برای بیشتر کردن سرعت شارژ باتری پیشنهاد شده است که در این جا به صورت مختصر بیان می کنیم.

توجه به آنتن

هرچقدر میزان آنتن دهی کمتر باشد، مصرف باتری بیشتر است. پس در مواقعی که آنتن دهی ضعیف است، از حالت پرواز استفاده کنید. این کار به افزایش ۲۵ درصدی سرعت شارژ می انجامد.

خاموش کردن گوشی در هنگام شارژ

توصیه می شود در زمان شارژ، گوشی را خاموش کنید. زیرا در این هین، هیچ برنامه یا اپلیکیشنی از باتری تغذیه نمی کند. و باعث افزایش سرعت شارژ باتری گوشی می شود.

شارژ گوشی با شارژر دیواری

 اگر گوشی خود را با رایانه یا ماشین شارژ می کنید سرعت شارژ بسیار کم می شود. برای افزایش سرعت شارژ باتری گوشی از شارژر دیواری استفاده کنید.

پاوربانک

اگر از جمله کاربرانی هستید که از گوشی بسیار استفاده می کنید، در صورت نیاز به شارژر از پاوربانکی با خروجی یک آمپر یا بیشتر استفاده کنید.(خروجی آمپرِ پاوربانک و کابل باید یکی باشد).

شارژرهای بی سیم

با اینکه شارژهای بی سیم با توجه کاربران رو به رو شده اند، اما سرعت شارژ این نوع شارژرها ۵۰ درصد کمتر از حالت عادی است. پس از شارژهای معمولی استفاده کنید.

خنک بودن دستگاه هنگام شارژ

باتری های لیتیومی در عملیات شارژ شدن، نیاز به خنک بودن ( نه سرد که باعث کاهش سرعت شارژ باتری می شود) دستگاه دارند.

کنار گذاشتن قاب

 یکی موانع افزایش سرعت شارژ باتری گوشی همراه وجود قاب است. همانطور که گفته شد باتری های لیتیومی برای شارژ شدن نیاز به محیطی خنک از ۵ تا ۴۵ درجه دارند. در هنگام شارژ، باتری داغ شده در صورت وجود قاب این گرما در باتری باقی خواهد ماند.

کابل

کیفیت کابل در افزایش سرعت شارژ باتری گوشی، مهم است. کابل های بی کیفیت نیم آمپر و کابل های باکیفیت و اورجینال، تا ۲ آمپر جریان را انتقال می دهند.

استارت آپ Qnovo

در مطالب قبل، برای افزایش سرعت شارژ باتری گوشی، روش های مختلفِ محافظتی بیان شد. در اینجا می خواهیم شما را با استارت آپ جدیدی به نام Qnovo که در کالیفرنیا استقرار دارد آشنا کنیم. این استارت آپ در مورد افزایش شش برابری سرعت شارژ باتری های لیتیوم-یون خبر داده است.

      استارت آپ Qnovo با بیان این مطلب که باتری های لیتیوم-یون (در بیشتر لپ تاپ، گوشی، تبلت و … می بینیم) پس از مدتی، میزان ذخیره ی انرژی الکتریکی در آن ها کاهش می یابد. از مهمترین دلایلی که باعث این کاهش چشم گیری در ذخیره ی انرژی این نوع باتری ها می شود، شارش ناگهانی یون های ناشی از شارژ باتری است که باعث افزایش حجم و ترک خوردن آند لیتیومی می شود. شناور شدن رشته ها درون الکترولیت زمینه ی کاهش ظرفیت باتری را، به دلیل ایجاد اتصالات کوتاه، فراهم کرده، در نتیجه از افزایش سرعت شارژ باتری گوشی و ظرفیت آن همواره جلوگیری می کند.

      این استارت آپ، هدف خود را افزایش سرعت شارژ باتری های لیتیوم-یون، تا شش برابر، بیان کرده است. عنوان کرده است در کنار تفاوت این نوع باتری ها، اگر از میزان دقیق توان الکتریکی مناسب برای شارژ  آن ها آگاه باشیم، می توان به صورت چشمگیری باعث افزایش سرعت شارژ این نوع باتری ها شد. تولید کنندگان ابزارهای الکتریکی برای جلوگیری از خطر، جریان ورودی به باتری را کاهش دادند؛ اما با اینکه عمر باتری افزایش پیدا کرد، نتیجه ی آن جهش ناگهانی زمان شارژ بود.

  Qnovo  به دنبال یافتن راهی است که بدون صدمه به باتری، یک چرخه ی هوشمند را طراحی کند. در این چرخه، وضعیت باتری مرتبا چک می شود تا باز خورد هوشمند، بهینه ترین جریان را به سمت آن ببرد. به گفته ی این استارت آپ، با فرستادن پالس هایی به باتری بازخورد آن در قالب ولتاژ دریافتی ثبت می شود. Qnovo اظهار داشته از طریق این فرایند (نمونه برداری متداوم از باتری در حال شارژ) می تواند از طول عمر، دما و دیگر فاکتورهایی که در فرایند شارژ موثر اند آگاه شد. به عقیده ی آن از طریق چرخه ی بازخورد هوشمند، می توان با افزایش سرعت شارژ باتری تا شش برابر، طول عمر آن را نیز افزایش داد.

روش های Qnovo برای افزایش سرعت شارژ باتری گوشی

۱-نصب نرم افزار خاص بر روی لپ تاپ یا گوشی که زمان شارژ را کاهش دهد.

۲- طراحی یک چیپ ویژه برای مدیریت مدار شارژ دستگاه.

با اینکه قرار دادن چیپ بر روی دستگاه نتیجه ی بهتری دارد اما تولید کنندگان، با نرم افزار یا برنامه موافق ترند. چرا که اقدام راحت تری است. در صورتی که این روش اجرا شود (تا سال آینده میلادی اجرا می شود)،  استارت آپ Qnovo با افزایش سرعت شارژ باتری گوشی و عمر آن، در عرصه ی تکنولوژی یک دست آورد بزرگ عرضه می کند.

نمایندگی موبایل

      نمایندگی  موبایل با سابقه ی طولانی در زمینه ی ارائه ی بهترین خدمات به مشتریان عزیز پیشرو بوده است. کادر فروش متعهد، کاردان و با تجربه ی ما در جهت کسب رضایت مشتری بالاترین میزان توانای خود را به کار می   بندند تا حقوق مراجعین پایمال نگردد. این نمایندگی با در دست داشتن پیشرفته ترین دستگاه های عیب یابی، به تعمیر برندهای مختلف موبایل می پردازد تا بار دیگر از گوشی همراهتان بدون کوچک ترین صدمه یا عیب و نقص استفاده کنید

تعمیرات موبایل

      نمایندگی موبایل  با کارشناسان کار کشته و مجرب، به ارائه ی بهترین محصولات و قطعات کمپانی های مختلف تولید گوشی، می پردازد. کسب بالاترین میزان رضایت مشتری در تعمیر موبایل از جمله نشانه های عالی مشتری مداری است. استفاده از بهترین و به روز ترین دستگاه های عیب یابی و تعمیر، از جمله افتخارات نمایندگی تعمیرات موبایل است. در این نمایندگی با صرف کمترین هزینه بیشترین و بهترین خدمت را خواستار باشید.