اسکرین شات

همان طور که می دانید اسکرین شات یکی از آپشن هایی است که اجازه ی ثبت تصاویر صفحه نمایش را به کاربران می دهد. شما می توانید با استفاده از اسکرین شات تمامی مطالب مورد نیاز و جالب موجود در گوشی یا کامپیوتر خود را از طریق عکس گرفتن از آن برای خود حفظ کنید. این قابلیت نیز برای گرفتن عکس از چت های خصوصی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. متاسفانه در ایران قانونی برای اسکرین شات تعریف نشده است. به همین دلیل بعضی از اشخاص از این قابلیت برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می کنند.

 اسکرین شات قابلیت بسیار مفیدی برای ثبت اطلاعات مورد نیاز کاربران می باشد. تمامی گوشی های امروزی از این قابلیت بهره مند هستند. اما برای لپ تاپ ها و کامپیوتر ها نیز نرم افزار هایی طراحی شده است که امکان ثبت کامل صفحه نمایش را برای کاربران ایجاد می کند. نرم افزار های اسکرین شات تنها محدود به گرفتن عکس نیستند، برخی از آن ها قابلیت های دیگری مثل ضبط فیلم از روی صفحه نمایش لپ تاپ و کامپیوتر را برای کاربران ایجاد می کند. البته این نر افزار ها به صورت پیش فرض برای گوشی در نظر گرفته نشده اند و لازم است در صورت نیاز آن ها را دانلود کرده و سپس نصب کنید.

اسکرین شات و مجازات آن

همان طور که اشاره کردیم برای اسکرین شات و مجازات آن قانونی به صورت مجزا تعریف نشده است. اما یک سری از قوانین مرتبط با جرایم رایانه ای،  برای افرادی که از اسکرین شات به عنوان ابزاری برای منفعت خود استفاده می کنند مورد استفاده قرار می گیرد. عدم استفاده ی مناسب از اسکرین شات از طریق مراحل قانونی قابل پیگیری می باشد. برای مثال افرادی برای تهدید یا شوخی ممکن است با اسکرین شات گرفتن از چت ها و پیام های خصوصی دیگران را مورد آزار قرار دهند و یا برای رسیدن به اهداف شخصی خود این کار را انجام دهند. در صورت مواجه با اقداماتی این چنینی شما می توانید از طریق مراجع قانونی قابل پیگیری و شکایت می باشد.

پخش چت های خصوصی و اسکرین شات از آن در گروه حریم خصوصی افراد قرار می گیرد به همین علت لازم است از طریق قانون پیگیری شود. به یاد داشته باشید انتشار اسکرین شات چت های خصوصی به دلیل افشا و بر ملا کردن اسرار خصوصی افراد شامل مجازات قانونی می باشد. مجازات در نظر گرفته شده برای اسکرین شات شامل جرایم نقدی و حبس تا دو سال می باشد. افشای اسکرین شات تنها شامل پخش عکس نیست بلکه فیلم و نامه ها و … را نیز شامل می شود.

ممنوعیت اسکرین شات در تلگرام

ممنوعیت اسکرین شات در تلگرام موضوعی است که به تازگی به یکی از دغدغه های کاربران تبدیل شده است. در ورژن های جدید تلگرام زمانی که شما قصد دارید از صفحه اسکرین شات بگیرید با پیغام Unable to capture screenshot . Prevented by security policy مواجه می شوید.  بد نیست بدانید این یک اختلال و یا طرحی برای حفظ حریم خصوصی افراد نیست. بلکه تنها لازم است شما برای حفاظت بیشتر از اطلاعات خود پسوردی را برای اعمال اسکرین شات در نظر بگیرید، با انتخاب این پسورد تلگرام شما برای مدت معینی قفل شده و تنها با پسورد انتخابی شما امکان دسترسی را فراهم می کند. برای انتخاب پسورد مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. تلگرام را باز کرده و گزینه ی settings را انتخاب کنید.
  2. به بخش Privacy & Security وارد شوید.
  3. با انتخاب Passcode Lock پسورد مورد نظر خود را وارد کنید.
  4. وارد Passcode Lock شوید و گزینه ی Allow Screen Capture را فعال کنید تا امکان اسکرین شات برای شما فعال شود. در این بخش می توانید تایم مورد نظر خود را برای قفل مجدد تلگرام خود انتخاب کنید.

نمایندگی موبایل و واحد های تعمیرات موبایل

نمایندگی موبایل و واحد های تعمیرات موبایل انواع خدمات مرتبط با موبایل را ارائه می کند. تعمیرات و فروش انواع برند های اپل ، اچ تی سی، ال جی، ایسر، بلک بری، سامسونگ، سونی، مایکروسافت، موتورولا، نوکیا، هوآوی و ایسوس در این نمایندگی انجام می شود. مشاوران حاضر در نمایندگی موبایل تمامی اطلاعات مورد نیاز کاربران را در اختیار آن ها قرار داده و راهنمایی های مورد نیاز برای نگهداری بهتر از دستگاه ها را در اختیارشان قرار می دهند. تمامی موبایل های تولید شده توسط این برند های محبوب در این نمایندگی به صورت اورجینال عرضه می شوند. انواع موبایل ها در این نمایندگی همراه با ضمانت نامه ی معتبر به فروش می رسند. خدمات ارائه شده در واحد تعمیرات برای کاربران تضمین خواهد شد. تعویض و ارتقاء قطعات موبایل از تخصصی ترین خدماتی است که در این نمایندگی توسط مهندسان و کارشناسان انجام می شود.

امکان پیگیری آخرین اخبار حوزه ی موبایل و گوشی هوشمند، در این بخش از سایت فراهم شده است.

محصولاتسوالات متداول اخبار مقالات