تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ

گوشی هوشمند امروزه به یکی از دغدغه های عامه ی مردم تبدیل شده است. یکی از مشکلاتی که خواسته و ناخواسته با آن دست و پنجه نرم می کنیم اختلال در اسپیکر گوشی است. کمپانی سامسونگ از جمله تولیدکنندگانی است که با توجه به نیازهای مردم، دائم در حال تغییر، تحول و  پیشرفت تولیدات خود می باشد. به همین دلیل ورود به حیطه ی تعمیرات نیاز به تخصص و دوره های آموزشی فراوان دارد. جدای از این موضوع، حساسیت قطعات مختلف گوشی های هوشمند Samsung به نگهداری لحظه به لحظه نیاز دارند. یکی از این قطعات اسپیکر گوشی سامسونگ است که وظیفه ی ضبط و پخش صدا را بر عهده دارد. در این مقاله به زمینه های بروز مشکل، همچنین نحوه ی تعمیر یا تعویض اسپیکر گوشی سامسونگ پرداخته ایم تا شاید برای کاربر کارگشا باشد.

تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ

چه زمانی نیاز به تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ داریم ؟

اسپیکر از جمله قطعات مهم و حساسیست که در صورت بی توجهی های مراقبتی از گوشی سامسونگ به سرعت دچار اختلال می شود. اگر این قطعه در معرض عوامل تخریب کننده ی خارجی قرار بگیرد، به طور حتم با مشکلات فراوانی روبه رو خواهد شد و نیاز به تعمیرات بلندگوی گوشی سامسونگ شکل می گیرد. شایع ترین عللی که موجب اختلال در عملکرد قسمت های مختلف اسپیکر گوشی می شود به بخش نرم افزاری و سخت افزاری آن مربوط می شود. هنگامی که صدا در گوشی نپیچد، صدای خش خش شنیده شود و یا قطع و وصلی صدا را مشاهده کنید، قطعا با مشکل در اسپیکرگوشی خود مواجه شده اید. در این زمان به تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ نیاز خواهید داشت.

اکیدا توصیه می شود که همواره مراقب تغییر نیافتن تنظیمات صدای گوشی باشید. اگر خواسته و ناخواسته تنظیمات حذف و یا تغییر داده شد با تنظیمات مجدد و یا بازگشت به کارخانه آن را بر طرف نمایید. به یاد داشته باشید که هر برنامه ای را بدون شناخت کافی بر روی گوشی خود نصب نکنید، چرا که ممکن است بدافزار باشد و عملکرد کل گوشی را مختل سازد. به طوری کلی عوامل تخریب کننده ای چون رطوبت، گرد و خاک، جذب مایعات شیمیایی و ضربه های ناهنجار می تواند موجب از کار افتادگی اسپیکر شود، بنابراین اقدامات مراقبتی را جدی بگیرید.

تست خرابی اسپیکر موبایل سامسونگ

  • هدست را جدا کنید.
  • برنامه های مزاحم را حذف کنید.
  • یک پیام صوتی برای خود بفرستید.

هرگاه متوجه شدید که هیچ صدایی از گوشی شما شنیده نمی شود، این احتمال وجود دارد که شما از یک هدست یا وسیله ی دیگری استفاده کرده باشید که باعث ایجاد مشکل در بلندگو شده است. برای رفع این اشکال و اطمینان از علت آن هرگونه وسایل اضافی مورد استفاده همانند هدست را کنار بگذارید و یک پیام آزمایشی بر روی پست صوتی خود قرار دهید. در گام بعد می بایست پیام های پست صوتی خود را چک کرده و پیام آزمایشی را اجرا کنید. اگر صدای پیام را شنیدید، پس مشکل از هدست است و باید آن را تعویض کنید. در صورتی که صدای پیام شنیده نشد، مرحله ی زیر را جهت تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ امتحان کنید.

در این مرحله می بایست یک کلیپ ویدئویی آزمایشی صدادار بسازید و صدای خود را به مدت چند ثانیه در آن ضبط نمایید. صدایی که ثبت نموده اید را بر روی بلندگوهای خارجی دستگاه اجرا کنید، اگر صدای آن را همچنان نمی شنوید، سعی کنید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید (توجه داشته باشید که پیش از این کار از اطلاعات گوشی خود بک آپ تهیه کنید، زیرا ریست کردن دستگاه سبب حذف تمامی داده های ذخیره شده در گوشی می شود).

در صورتی که اشکال پیش آمده، حتی با بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه ای نیز برطرف نشود، احتمالاً اختلال وارده مرتبط با بخش سخت افزاری است و دستگاه می بایست توسط تعمیرکاران متخصص تعمیر گوشی سامسونگ بررسی شود. جهت دریافت تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ می توانید به نمایندگی رسمی سامسونگ مراجعه نمایید.

تعویض اسپیکر موبایل سامسونگ

علائم خرابی اسپیکر گوشی سامسونگ

اسپیکر از جمله قطعات مهم و حساسی است که نیاز به مراقبت بیشتر دارد. اگر این قطعه در معرض عوامل خارجی قرار بگیرد به طور حتم با مشکل جدی برای تعمیر و یا تعویض مواجه خواهد شد. شایع ترین عللی که موجب اختلال در عملکرد قسمت های مختلف اسپیکر گوشی سامسونگ می شود به بخش نرم افزاری و سخت افزاری آن مربوط می شود. هنگامی که صدا در گوشی نپیچد، صدای خش خش وجود دارد یا قطع و وصلی صدا مشاهده می کنید قطعا با مشکل در اسپیکرگوشی خود مواجه شده اید.

همیشه مراقب باشید که تنظیمات صدای گوشی را تغییر ندهید. اگر خواسته و ناخواسته تنظیمات حذف و یا تغییر داده شد، با تنظیمات مجدد و یا بازگشت به کارخانه آن را بر طرف کنید. به یاد داشته باشید که هر برنامه ای را بر روی گوشی خود نصب نکنید ممکن است بدافزار باشد و عملکرد کل گوشی را مختل سازد. در مواقع دیگر مشاهده شده است که کاربر با بی توجهی گوشی خود را در معرض رطوبت، افتادن، ضربه، گرد و خاک، مایعات و … قرار می دهد. همین امر موجب خرابی اسپیکر گوشی سامسونگ شده و مراجعه به یک تعمیرکار ماهر و زبده ای که از قطعات اورجینال و اصل استفاده می کند را بر کاربر لازم می دارد.

کارکرد اسپیکر در موبایل

همانطور که گفتیم عمل ضبط و پخش صدا در گوشی توسط اسپیکر انجام می گیرد. هنگامی که لفظ کلی اسپیکر را به کار می بریم باید بدانیم که اجزای ریزتری عمل کلی اسپیکر را به عهده دارند. برای تعمیر و یا تعویض اسپیکر گوشی سامسونگ باید ابتدا عیب یابی درست در مورد هر بخش انجام بگیرد. سپس اقدامات تعمیراتی دنبال شود. به طور کلی اسپیکر گوشی سامسونگ از بخش های زیر تشکیل شده است.

  • بلندگو Reciver یا  Earpiece دریافت صوت
  • بازِر Speaker یا Buzzer و یا Ringer پخش سیگنال زنگ و آهنگ
  • میکروفون Mic یا Microphone ارسال صوت

تعمیر تخصصی بلندگو سامسونگ

تعمیرات اسپیکر گوشی Samsung، پروسه ای تخصصی و فنی می باشد که به دلیل حساسیت تعمیراتی بالا باید توسط تعمیرکاران با تجربه و ماهر شکل گیرد. نکته ی دیگری که در تعمیر اسپیکر موبایل سامسونگ حائز اهمیت است، استفاده از قطعات اورجینال در صورت تعویض قطعات داخلی می باشد که مسلما این امر نیازمند مراجعه به یک مرکز تعمیراتی معتبر و ایمن می باشد. گاهی مشکلات اسپیکر گوشی سامسونگ با چند راهکار ساده حل می شود و نیاز به اقدام برای تعمیر نیست. در این بخش به شرح مراحلی جهت تست عملکرد اسپیکر موبایل کمپانی سامسونگ می پردازیم.

عیب یابی و تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ

قبل از هر کاری ابتدا لوازم جانبی گوشی را از آن جدا کنید سپس به تست های مختلف برای عیب یابی اسپیکر گوشی سامسونگ خود بپردازید. به طور کلی مشکل در اسپیکر موبایل سامسونگ در سه بخش بازر، بلندگو و میکروفون اتفاق می افتد. در ادامه روش های تست کردن هر بخش اسپیکر گوشی سامسونگ را بیان کرده ایم باما همراه باشید.

میکروفون

ابتدا یک پیام صوتی ارسال کنید. اگر پیام صوتی شما ارسال نشد مشکل از بخش میکروفون اسپیکر است. (دو نوع میکروفون در گوشی هوشمند هست یکی برای ارسال پیام صوتی دیگری برای ضبط فیلم). یک تعمیرکار ماهر می داند اگر اسپیکر گوشی سامسونگ دچار چنین مشکلی شود، باید اتصال میکروفون به برد مورد بررسی قرار گیرد. در صورت اتصال به برد و باقی بودن اختلال، باید تعویض شود زیرا امکان تعمیر آن وجود ندارد.

بلندگو

اگر قادر به دریافت پیام صوتی نباشید مشکل از بلندگوی اسپیکر گوشی سامسونگ است. اگر گوشی را به تعمیر گاه ببرید خواهید دید که تعمیرکار ابتدا اتصال به برد را بررسی می کند سپس مسیر ارتباطی بلندگو تا آی سی را روی برد چک می کند. مقاومت بلندگو به طور معمول باید بین ۳۰ تا ۵۰ اهم باشد. اگر عددی خارج از این مقدار باشد بلندگو خراب بوده و نیاز  به تعویض دارد.

مدار بازِر

در صورت ایراد در پخش صدای زنگ و موسیقی، می توان گفت مشکل اسپیکر گوشی سامسونگ از قسمت بازر است. مقاومت این قطعه نیز بین ۸ تا ۱۶ متغیر است. اگر صدای خش خش شنیده شود به طور قطع خراب است و نیاز به تعویض دارد.

خدمات تخصصی تعمیرات موبایل سامسونگ

هر واحد تعمیرات باتجربه و باسابقه ای می داند که تعمیرات موبایل سامسونگ نیاز به تخصص و گذراندن دوره های آموزشی تعمیرات دارد. به همین سبب این واحد تعمیراتی، تکنسین های آموزش دیده ی خود را برای خدمت رسانی به مردم آماده کرده است. در این واحد علاوه بر تعمیر و یا تعویض اجزای مختلف اسپیکر گوشی سامسونگ خدمات تخصصی در زمینه ی نرم افزاری و سخت افزاری به مشتریان عزیز ارائه می دهد.

انجام تنظیمات مجدد گوشی، حذف و یا نصب برنامه های مختلف، جرم زدایی، تعمیر ویا تعویض قطعات مختلف مانند دوربین، میکروفون، تاچ، ال سی دی، گلس، سوکت شارژ و … از جمله تخصصی ترین خدماتی است که در این واحد تعمیراتی ارائه می شود. خوشنامی واحد تعمیرات تخصصی موبایل سامسونگ موجب گرایش عامه ی مردم به آن شده است. اگر می خواهید به صرفه ترین نوع خدمات را دریافت کنید حتما واحد تعمیرات تخصصی موبایل سامسونگ را انتخاب کنید.

نمایندگی سامسونگ

نمایندگی سامسونگ در زمینه ی مشاوره و فروش محصولات متنوع کمپانی خوش نام سامسونگ از جانب مردم به عنوان اولین انتخاب در جهت خرید و یا دریافت مشاوره دست پیدا کرده است. واحدهای مجزای این نمایندگی موجب سهولت کار مراجعین در هنگام خرید شده اند.. این نمایندگی کارشناسان توانایی را در کنار خود گرد آورده تا به صورت شبانه روزی به حل مشکلات و پاسخگویی به سوالات متداول عامه ی مردم بپردازند. اگر شما هم مثل غالب مشتریان نمایندگی سامسونگ به دنبال محصولات اورجینال و اصل کمپانی سامسونگ هستید حتما به این مرکز مراجعه کنید و از خدمات متنوع و گارانتی های طولانی آن بهره ببرید

تعمیرات سامسونگ

تعمیرات موبایل سامسونگ به صورت تخصصی سال هاست که به تعمیر انواع مختلف محصولات سامسونگ می پردازد. توانایی بسیار بالای تکنسین های این واحد در کنار استفاده از ابزارهای عیب یابی و تعمیر روز دنیا، باعث شده است که هر گونه مشکل که در دستگاه شما در کم ترین زمان و به راحتی بر طرف شود. 

تعمیرات سامسونگ با هدف مشتری مداری، در اقدامی قابل توجه، سرویس تعمیرات در محل را راه اندازی کرد تا بیش از پیش به هدف رعایت حقوق مسلم مشتریان نائل شده باشد. آرشیو غنی که این مرکز از قطعات اورجینال دستگاه های مختلف سامسونگ دارد به بازگشت کارایی عالی دستگاه شما کمک شایانی می کند. اگر می خواهید به راحتی از خدمات تعمیراتی ما در کوتاه ترین زمان و یا صرف کمترین هزینه برخوردار شوید حتما به مرکز تعمیرات سامسونگ مراجعه کنید.