آموزش کامل آپدیت و فلش کردن گوشی HTC

معمولا گوشی ها برای آپدیت یا فلش شدن نیاز به فایلهایی برای انجام آن دارند که در ادامه به 2 نوع از آنها اشاره میشود. در اینجا نحوه فلش رام رسمی و آپدیت رسمی اندروید برای گوشی های برند HTC  را از طریق فایل های RUU و ZIP توضیح میدهیم. RUU  فایلی است که از طریق ویندوز قابل اجراست. این فایل برای دستگاه های اچ تی سی ساخته شده است و کار با آن بسیار ساده است. اولین قدم برای فلش کردن گوشی  htc و ارتقاء نسخه اندروید گوشی HTC شما ، دانلود فایل رام (آپدیت) است که باید متناسب با دستگاهتان باشد.

فلش کردن گوشی HTC با پردازنده کوالکام

اگر نمی دانید نام پردازنده اسمارت فون یا تبلت شما چیست وارد سایت www.gsmarena.com شوید و دستگاه خود را جستجو کنید از قسمت platform   و Chipset نوع پردازنده را تشخیص دهید. یا از برنامه هایی مثل CPU-Z کمک بگیرید. شما باید رام هم منطقه با رام خود و رام بالاتر از تغییرات آپدیت خود را دریافت کنید. در گوشی های جدید HTC یک قانون جدید به دو مورد بالا اضافه شده باید رام هم نسل اندروید خود فلش کنید. این موضوع برای برخی از گوشی های جدید HTC از اندروید مارشمالو به بالا صدق میکند. این اطلاعات را میتوانید از بیلد نامبر متوجه شوید.

برای اینکار وارد مسیر زیر شوید :

 • Settings -> About -> Software Information -> More
 • تنظیمات -> درباره -> اطلاعات نرم افزار -> بیشتر
 • و بخش Build number (شماره ساخت) را ببینید. شکل بیلد نامبر بدین صورت خواهد بود : 2.33.401.6
 • عدد اول (در اینجا 2) نشان دهنده نسل اندروید شماست. برای مثال عدد 2 نشان دهنده نسل دومی از اندروید است که برای این گوشی به آن آپدیت شده یعنی اگر اورجینال کارخانه اندروید لالی پاپ (5) بود این آپدیت مارشمالو (6) برای آن است.
 • عدد دوم (در اینجا 33) نشان دهنده ورژن تغییرات اصلی انجام گرفته روی رام است.
 • عدد سوم (در اینجا 401) نشان دهنده منطقه رام گوشی یا تبلت شماست.
 • عدد چهارم (در اینجا 6) نشان دهنده تغییرات جزئی صورت گرفته روی رام است.
 • پس از رعایت قوانین ذکر شده در بالا و دانلود رام متناسب با گوشی خود به سراغ فلش رام رسمی میرویم.
 • فایل های رام رسمی برای HTC به یکی از سه حالت زیر است و روش فلش آن بسته به نوع آن از پایین دنبال کنید
 • 1- فایل رام رسمی شما zip است و اسم فایل معمولا با “شناسه رام+img” شروع میشود مانند: 0PAJIMG, 2PZFIMG, 2PS6IMG ….که به صورت زیر فلش میشود.
 • توجه کنید هرگز این نوع فایل را اکسترکت نکنید چون ارور دریافت میکنید فقط فلش بزنید و پیشنهاد ما برنامه FlashMan است.

تعمیر گوشی htc

در کنار  فلش کردن گوشی htc  یکی دیگر از سرویس های شرکت ، تعمیرات گوشی است.در بررسی‌های اولیه به‌نظر می‌رسد که تعمیرگوشی  htc کار پیچیده ای نیست.  به همین دلیل است که بسیاری از مراکز رسمی یا غیررسمی در سطح شهر ، مدعی تعمیر و ترمیم محصولات HTC می‌باشند. اما معمولا مشتریان گوشی htc می‌توانند به اشتباهات فاحش تعمیرکاران مبتدی و اقدامات ناشیانه چنین مراکزی در ترمیم و تعمیر محصولات HTC پی می برند.

عموماً کادرهای فنی فعال در مراکز تعمیراتی غیر مجاز، به دلیل عدم مهارت و تجربه و نیز نداشتن تخصص مربوطه، ضربات جبران‌ناپذیری به قطعات و تجهیزات دستگاه‌ها وارد می‌کنند. گزارشات متعددی از بررسی گوشی ها حاکی از آنست که نیازی به تغییر و جابجایی‌ها آنها‌ وجود نداشته و دستگاه‌ با همان قطعه‌ی اصلی قادر به کار بوده است. به عبارتی دیگر گاهی تغییر و تعویض بسیاری از قطعات در این مراکز بدون ضرورت صورت می‌گیرد و متأسفانه قطعات جایگزین نیز عموماً تقلبی و با کیفیت پایین گزارش شده‌اند