آموزش تعمیر موبایل ال جی

اگر از گوشی های برند ال جی استفاده می کنید، مطلب پیش رو برای تعمیر و رفع مشکلات عملکردی آن به شما کمک می کند. آموزش تعمیر موبایل ال جی یک مقوله گسترده و چند وجهی است که ابعاد بسیاری دارد. ما در این مطلب سعی داریم شما را با کلیات و نکات مهمی راجع به تعمیرات موبایل آشنا کنیم. البته رفع مشکلات گوشی های هوشمند نیازمند بهره مندی از دانش فنی و تخصصی ویژه و شناخت دقیق قطعات و بخش های نرم افزاری است.

متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی تعمیرات ال‌جی به دلیل بهره‌مندی از سال‌ها سابقه و در اختیار داشتن به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که ممکن است در موبایل ها و تبلت ها ی ال جی ایجاد گردند.  بخشی از مهارت کارشناسان تعمیر در نمایندگی ال جی  به دلیل حضور در دوره‌های تعمیر تخصصی است که از سوی مدیریت این مرکز در دوره‌های شش و دوازده ماهه برگزار می‌گردند. این دوره‌ها جهت به‌روز‌رسانی دانش کارشناسان تعمیر نمایندگی ال جی و با حضور اساتید برجسته‌ی بین‌المللی یا ملی برگزار می گردد.

لازم است بدانید که نمایندگی مجاز تعمیر موبایل مرکز سخت افزار ایران به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تعمیراتی، دوره های آموزش تعمیر موبایل ال جی را در سطوح مختلف برگزار می کند. این دوره ها در دو سطح عمومی و تخصصی برگزار شده و سطوح مختلفی از روش های تعمیراتی گوشی های برند lg را به کاربران ارائه می دهد. پس از گذراندن این دوره ها می توانید به عنوان یک تعمیرکار جذب بازار کار شوید. برای آشنایی با نکات بیشتری در خصوص آموزش تعمیرات گوشی ال جی و دوره های مربوطه از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

دوره های آموزش تعمیر موبایل ال جی

دوره های آموزشی تعمیرات موبایل lg در دو سطح عمومی و تخصصی برگزار می شوند تا همه کاربران چه تعمیرکاران و چه کاربران عادی بتوانند از آنها استفاده کنند. مباحث دوره عمومی آموزش تعمیر موبایل ال جی بیشتر شامل معرفی قطعات و عملکرد هریک از آنهاست. همچنین شما در این سطح خواهید آموخت که چگونه ایرادهای سطحی و رایج گوشی را برطرف کنید. دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل ال جی نیز برای تعمیرکارانی مناسب هستند که قصد افزایش اطلاعات شان را دارند. امروزه روش های تعمیرات گوشی های هوشمند با آنچه در گذشته انجام می شد تفاوت بسیاری کرده است. آشنایی کارشناسان فنی با جدیدترین روشها و تجهیزات پیشرفته تعمیر، به آنها کمک می کند که کیفیت کاری خود را افزایش داده و در حوزه کاری شان موفق تر عمل کنند. دوره های پیشرفته آموزش تعمیر موبایل ویژه این تعمیرکاران برگزار شده و آنها را به تکنسین هایی خبره و ماهر تبدیل می کند.

سرفصل های آموزش سخت افزاری تعمیر موبایل ال جی

آموزش تعمیر تخصصی گوشی، عیب یابی و تعمیرات گوشی ها (ضربه و آب خوردگی)، آشنایی با مفاهیم اولیه و مبانی الکترونیک موردنیاز موبایل، آموزش شناخت و تست قطعات SMD، آموزش شناخت Ic و سایر تجهیزات مدارات موبایل، آشنایی و لمس کامل ابزار آلات و لوازم مورد نیاز تعمیرات موبایل، دستگاه های اندازه گیری ، آموزش نحوه تعویض هارد گوشی های موبایل در مرکز آموزش تعمیر موبایل ال جی ، آموزش برداشتن هارد، بیس باند و پایه سازی آنها، آموزش تعویض IC های معمولی و IC های چسبی موبایل، آموزش شابلون زدن و پایه سازی IC های آموزش تعویض تاچ و LCD گوشی های جدید و قدیمی و…

سرفصل های دوره نرم افزار نمایندگی تعمیر ال جی

آموزش تعمیرات مشکل اکانت گوگل در موبایل، آموزش پیدا کردن کدهای مخفی نرم افزاری گوشی ها، آموزش بازیابی اطلاعات موبایل ال جی ، رفع مشکل آنتن دهی در آموزش تعمیر موبایل ال جی، آموزش مربوط به pin cod گوشی ها موبایل و برگرداندن آن، آموزش نرم افزار ویروس کش گوشی ال جی ، آموزش و عیب یابی مشکلات نرم افزاری گوشی های اندروید در مرکز آموزش تعمیر موبایل، آموزش Flash کردن گوشی های موبایل ال جی و… کاربران گرامی با مراجعه به این مرکز می ‌توانند ضمن بهره‌ مندی از خدمات ارائه شده در حوزه تعمیر، با به‌کارگیری مشاوره ‌ها و راهنمایی های کارشناسان و متخصصانِ حاضر در این مجموعه، بهترین خدمات را در رابطه با تعمیرات ال جی و کلاس های آموزشی دریافت نمایند.

آموزش تعمیر موبایل ال جی

هدف آموزشگاه تعمیر موبایل ال جی آموزش حرفه ای کارشناسان تعمیرات موبایل و علاقمندان در این زمینه است. آموزش تعمیر موبایل ال جی در این مرکز شامل دو دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل است و این آموزش ها در دو دوره مقدماتی و پیشرفته تحت نظر استادان و متخصصان حرفه ای و دوره دیده در این امر برگزار می گردد.

آموزش تعمیر برد موبایل ال جی

یکی از سرفصل های مهم آموزش تعمیر موبایل ال جی، مربوط به ترمیم و تعویض برد است. برد قطعه ای بسیار مهم و کلیدی در گوشی های هوشمند است و کانکتور بسیاری از قطعات اصلی موبایل شامل ال سی دی، سیم آنتن، سوکت شارژ، دوربین و … روی آن تعبیه شده است. برای تعمیر برد موبایل ال جی، تمامی این کانکتورها بررسی شده و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض می شوند.

اول مقاومت به عنوان یکی از مهم ترین قطعات برد به دقت وارسی شده و تعمیر یا تعویض می گردد. پس از تعویض مقاومت آسیب دیده، نوبت خازن هایی است که باد کرده و یا به هر شکل دیگری معیوب شده اند. تعویض این خازن ها کمک می کند که منبع تغذیه عملکرد عادی و درست داشته باشد. سیم پیچ، دیود و ترانزیستور هم اجزاء دیگری هستند که بررسی شده و اگر خراب باشند، با نمونه های جدید و سالم جایگزین می گردند. البته اگر برد سوخته باشد، امکان ترمیم آن وجود ندارد و تکنسین ها اقدام به تعویض برد موبایل ال جی می کنند.

آموزش تعویض گلس گوشی ال جی

آموزش تعمیر موبایل ال جی، شامل تعویض گلس هم می شود. منظور ما از گلس، لایه محافظ شیشه ای است که روی نمایشگر پرس شده و از ال سی دی در مقابل ضربه و … حفاظت می کند. این کار نیاز به استفاده از ابزار و تجهیزات خاصی دارد و باید در یک محیط کاملا پاکیزه و بدون گرد و غبار انجام گردد. تکنسین های نمایندگی تعمیر موبایل برای تعویض گلس از دستگاه لمینت استفاده می کنند تا گلس به بهترین شکل تعویض شود.

روند کار به این ترتیب است که اول گلس آسیب دیده با استفاده از ابزار خاصی از نمایشگر جدا می شود. این کار علاوه بر ابزار به مهارت بالایی هم نیاز دارد. اگر اشتباهی رخ دهد، خطر آسیب دیدن نمایشگر و حتی تاچ نیز وجود دارد. درمرحله بعد، سطح نمایشگر با دستمال مخصوص و در صورت نیاز، مواد تمیز کننده مخصوص به خوبی تمیز می شود تا هیچ گونه لکه یا آلودگی روی آن باقی نماند. سپس دستگاه لمینت روشن شده و گلس جدید با استفاده از آن نصب می گردد. این دستگاه مانع از ایجاد حباب های هوا زیر گلس می شود تا هم ظاهر گوشی لطمه نبیند و هم تاچ عملکرد خوبی داشته باشد. تعویض گلس زمانی انجام می شود که نمایشگر گوشی و تاچ سالم باشند و تنها گلس شکسته باشد.

آموزش نحوه تعویض باتری موبایل lg

در دوره های آموزش تعمیرات موبایل ال جی، با نحوه تعویض باتری هم آشنا می شوید. روند کلی تعویض باتری موبایل lg به ترتیب زیر است:

 1. آزاد کردن خشاب سیمکارت
 2. جدا کردن قاب پشتی گوشی با ساکشن
 3. باز کردن تمامی پیچ های نگهدارنده فریم میانی
 4. بلند کردن لبه زیرین فریم میانی و جدا کردن کامل آن
 5. باز کردن کانکتور باتری و بیرون آوردن باتری آسیب دیده از گوشی
 6. جایگزین کردن باتری جدید در موبایل ال جی
 7. بستن پین ها و کانکتور باتری
 8. بستن مجدد فریم میانی
 9. بستن درب پشتی و اطمینان از محکم بودن آن
 10. روشن کردن گوشی و تست عملکرد باتری جدید

سرفصل های آموزش تعمیر گوشی ال جی

بخشی از مهم ترین سرفصل های دوره آموزش تعمیر موبایل lg عبارتند از:

 • آموزش عیب یابی و برطرف کردن معایب نرم افزاری و سخت افزاری موبایل
 • شناخت مکانیزم مدار RF و عیب یابی و تعمیرات آن
 • آشنایی با مکانیزم مدار آنتن و عیب یابی و تعمیرات آن
 • آموزش عیب یابی و نحوه رفع مشکلات آنتن دهی از قبیل ضعف آنتن , پرش آنتن و عدم آنتن دهی و رفع آنها
 • شناخت مکانیزم ماژول بلوتوث و WI-FI و عیب یابی و تعمیرات آن
 • آموزش مکانیزم سنسورهای به کار رفته در ساختار گوشی های هوشمند
 • آموزش الکترونیک عمومی برای درک بهتر مباحث مختلف آموزش تعمیر موبایل ال جی
 • شناخت مکانیزم انواع دیود و عیب یابی و تعویض آنها
 • شناخت مکانیزم عملکردی خازن و عیب یابی و تعمیر و تعویض خازنهای معیوب
 • آشنایی با انواع مقاومت و عیب یابی و تعویض آن
 • شناخت مکانیزم انواع ترانسفورماتور و عیب یابی و تعویض آن
 • آشنایی با مکانیزم انواع سوئیچ آنتن و عیب یابی و تعویض آن
 • شناخت مکانیزم انواع کریستال ساعت و عیب یابی و تعویض آن در مرکز آموزش تعمیرات تبلت
 • آموزش نحوه عیب یابی و تعمیر و تعویض باتری
 • آموزش نحوه تعویض دوربین های اصلی و سلفی موبایل
امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *