قابلیت های مخفی گوشی های هوشمند

قابلیت های مخفی موبایل

اساسا گوشی های هوشمند این روزها به عنوان یکی از دستگاه های ضروری برای هر شخص تبدیل شده اند و کاربران بسیاری از کارهایشان را با این دستگاه انجام می دهند. جالب است بدانید که بسیاری از کاربران، از بخش قابل توجهی از قابلیت های موبایل خود مطلع نیستند. قابلیت های مخفی موبایل ، شامل تمامی ترفندها و ویژگی های گوشی های هوشمند است که کاربری این محصول را راحت تر می کند.

گوشی های هوشمندی که امروزه در دست هر شخصی مشاهده می کنید، علاوه بر استفاده ‌های معمول نظیر برقراری تماس تلفنی، ارسال پیامک و یا عکس گرفتن، کاربردهای مختلف و جذاب دیگری نیز دارند که به احتمال زیاد با دانستن آنها بسیار هیجان ‌زده خواهید شد. در این مقاله قصد داریم شما کاربران عزیز را با قابلیت های مخفی موبایل آشنا کرده و به این ترتیب، کار با گوشی هوشمندتان را برای شما لذت بخش تر نماییم؛ ما را همراهی کنید.

کاربردی ترین قابلیت های مخفی موبایل

از جمله کاربردی ترین قابلیت های مخفی موبایل ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نقشه ی مسیریاب ها را در ماشین ببینید!

جی پی اس یک انقلاب در گوشی موبایل بود که قابلیت های بسیاری را در این محصول فراهم نمود. یکی از قابلیت های مخفی موبایل در ارتباط با این سرویس است که به کاربران امکان مشاهده نقشه مسیریاب ها در اتومبیل شان را می دهد. این قابلیت به ویژه وقتی در جاده‌ های تاریک، مه‌ آلود و بارانی و یا ناشناس رانندگی کنید، می تواند به شما کمک کند که مسیر را راحت تر پیدا کنید. برای استفاده از این ویژگی، کافی است اپلیکیشن Hudway را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید، مقصد را تعیین کنید و سپس موبایل را برروی داشبورد قرار دهید. گوشی هوشمند شما با استفاده از جی ‌پی‌ اس، آدرس مورد نظرتان را ماشین نمایش خواهد داد، بدون اینکه به وسیله یا ابزار دیگری احتیاج داشته باشد.

ضربان قلب خود را اندازه بگیرید

اپلیکیشن‌ های اندازه ‌گیری تعداد ضربان قلب نظیر  Instant Heart Rate سیستم عامل های اندروید، iOS  و ویندوز ادعا دارند که می ‌توانند با استفاده از دوربین گوشی های هوشمند، تعداد تپش‌ های قلب کاربر را اندازه‌ گیری نمایند. برای همین منظور باید انگشت خود را در جلوی دوربین گوشی هوشمند قرار دهید تا این اپلیکیشن، با بررسی تغییرات رنگ پوست که در اثر جریان خون حاصل می گردد، ضربان قلبتان را اندازه ‌گیری نماید. اپلیکیشن Cardiio برای سیستم عامل iOS نیز می ‌تواند تعداد ضربان قلب را با مانیتور نمودن رنگ پوست صورت تعیین کند.

از گوشی خود به عنوان دوربین حرارتی استفاده کنید

یکی دیگر از قابلیت های مخفی موبایل که به دوربین این دستگاه مربوط می شود، استفاده از آن به عنوان دوربین حرارتی است. شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن  Seek Thermal، از ویژگی که برای نیروهای نظامی ایجاد شده است، برای سرگرمی استفاده نمایید. با استفاده از این دوربین کوچک که به گوشی هوشمند شما متصل می گردد، می ‌توانید عکس‌ های حرارتی از محیط‌ اطراف خود تهیه نمایید.

از گوشی خود به عنوان خط کش استفاده کنید

اپلیکشین‌ هایی نظیر Ruler App بهترین و در کارآمد ترین گزینه برای اندازه‌ گیری طول و عرض اجسام مختلف می باشند. با استفاده از این اپلیکیشن می‌ توانید در مواقع حساس که به هیچ چیزی به غیر از گوشی هوشمند دسترسی ندارید، برای اندازه ‌گیری اجسام کوچک از موبایل تان استفاده کنید.

در زمان فیلمبرداری عکاسی کنید

یکی از جالب ترین قابلیت های مخفی موبایل ، ویژگی است که به شما امکان می دهد در هنگام فیلمبرداری، عکس هم بگیرید. شاید دانستن این نکته بد نیست که دوربین گوشی های هوشمند این امکان را برای کاربران فراهم نموده اند تا در زمان فیلم‌ برداری، همزمان عکاسی نیز بکنند، بدون اینکه وقفه‌ ای در کار ایجاد گردد. برای انجام این کار تنها کافیست در طول مدت زمان تصویربرداری بر روی کلید شاتر که در پایین صفحه نمایش داده شده است، کلیک کنید.

نمایندگی تعمیرات موبایل

تجمیع دو رکن مهم یعنی کادر فنی مجرب و استفاده از ابزار پیشرفته، نمایندگی تعمیرات موبایل را در بین سایر مراکز خدماتی متمایز نموده است. در این مرکز، خدمات مربوط به تعمیر انواع گوشی های موبایل از هر برندی به کاربران ارائه می گردد. اگر گوشی و یا تبلتی دارید که دچار مشکلاتی در عملکرد شده، می توانید ضمن برقراری تماس با واحدهای تعمیرات موبایل ، راهنمایی های لازم را دریافت دارید. همچنین در صورت مراجعه به این واحدها نیز همکاران ما در جریان مشکل قرار گرفته و اقدامات لازم برای تعمیرات تخصصی آن را انجام می دهند. لازم به ذکر است که خدمات ارائه شده در واحدهای تعمیرات موبایل، تحت نظارت مستقیم تعمیرکاران متخصص بوده و در سطح کیفی بسیار بالایی قرار دارند. همچنین، به دلیل استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته، فرآیند تعمیر در نمایندگی تعمیرات موبایل، مطابق با استانداردهای روز دنیا انجام می گردد.

امتیاز شما به این نوشته