روش هایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون

شاید برای شما این اتفاق افتاده باشد که مخاطبین دستگاه شما پاک شده باشند و یا بنا به هر دلیلی شماره مخاطبین شما در تلفن شما موجود نباشد. این اتفاق ممکن است پیش بیاید و شما را دچار مشکل بکند. اما در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه بازیابی مخاطبین در آیفون صورت می گیرد.

روش های متعددی برای بازیابی مخاطبین در آیفون وجود دارد ، و ما  میخواهیم در اینجا به تعدادی از آنها اشاره کنیم تا اگر زمانی شما دچار مشکل شدید بتوانید خودتان مخاطبین را بازیابی کنید و دیگر نیازی به رفتن بیرون از خانه نباشد و حتی هزینه هم برای شما نداشته باشد. همچنین اگر در طی استفاده از آیفون خود نیاز به بازیابی هارد آن داشتید مطلب مورد نظر را مطالعه کنید.

بازیابی مخاطبین در آیفون

بازیابی مخاطبین در آیفون به کمک آیتونز

این روش یکی از مرسوم ترین روش های بازیابی مخاطبین در آیفون می باشد. هنگامی که از آیتونز استفاده می کنید ، نرم افزار آیتونز به طور خودکار به محض متصل شدن به گوشی شما یک بکاپ ذخیره می کند. شما از این ذخیره ی بکاپ می توانید هنگامی که مخاطبین شما پاک شدند استفاده کنید. که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

نکته مهم : اطلاعات ذخیره شده برای زمانی است که آیتونز به دستگاه شما متصل شده یعنی تغییرات بعد از آن اگر ذخیره نشده باشند قابل بازگردانی نمی باشند.

 • خب حالا می خواهیم مخاطبین را بازیابی کنیم ، برای این کار دستگاه خود را از طریق کابل USB  به رایانه متصل کنید.
 • نرم افزار آیتونز را باز کنید.
 • در قسمت نوار بالایی بر روی آیکونی که به شکل گوشی هست کلیک کنید.
 • گزینه Restore Backup  را انتخاب کنید و منتظر بمانید.

به همین سادگی مخاطبین شما و تنظیماتی که از قبل بر روی دستگاه شما تنظیم شده بودند ، بازیابی خواهند شد.

ریکاوری مخاطبین به کمک آیکلود در آیفون

این روش هم مانند روش قبلی راحت است و شما می توانید با استفاده از این روش بازیابی مخاطبین در آیفون را انجام دهید.

برای بازگرداندن مخاطبین آیفون خود به کمک آیکلود مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد قسمت Setting شوید و در آنجا آیکلود را بیابید.
 • وارد آیکلود خود شوید.

نکته : شاید شما آیکلود را پیدا نکنید. برای اینکه آیکلود خود را ببینید اپل آیدی خودتان را انتخاب کنید و بعد از آن آیکلود را پیدا خواهید کرد.

 • بعد از ورود به آیکلود گزینه Sign Out  را بزنید و از آیکلود خارج شوید.
 • دوباره دستگاه را به آیکلود متصل کنید.
 • به همین سادگی مخاطبین شما بازگردانی خواند شد.

بازگرداندن مخاطبین آیفون به کمک اپلیکیشن

بنا به هر دلیلی این امکان وجود دارد که شما از آیکلود و از آیتونز استفاده نکرده باشید، حالا اگر مخاطبین شما از بین رفتند چه کار باید کرد؟

اما انجام این روش نیازمند این است که شما از قبل توسط یک اپلیکیشن جانبی به فکر بازیابی مخاطبین در آیفون خود بوده باشید و از مخاطبین خود نسخه پشتیبان گرفته باشید تا بتوانید در صورت وقوع مشکل لیست مخاطبین خود را بازیابی کنید.

یکی از دغدغه های مرسوم بین کسانی که از آیفون استفاده می کنند عدم برقراری ارتباط برخی از اپلیکیشن ها با سیستم عامل ویندوز است . ما در اینجا به چند نرم افزار اشاره خواهیم کرد :

 •   TouchCopy
 • PhoneSecure
 • CopyTrans Shelbee

شما می توانید با کمک این نرم افزار ها هم مخاطبین خود را به این شرط که قبلا در این نرم افزار ها یک نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید بازیابی کنید.

در آخر توصیه می شود که، برای اینکه بعدها دچار مشکل با آیفون خود نشوید حتما یک نسخه پشتیبان از آن در یکی از نرم افزارهایی که به آن ها اشاره شد ایجاد کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *