چگونه مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای را رفع کنیم؟

چگونه مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای را رفع کنیم؟

وصل نشدن گوشی به وای فای یک مشکل دردسرساز و کلافه کننده برای کاربران موبایل های امروزی است. این روزها شاهد استفاده از برنامه های مختلف و شبکه های اجتماعی گوناگون در گوشی های موبایل هستیم. برای استفاده از اکثر این برنامه های کاربردی، حضور وای فای و اینترنت پر سرعت لازم است. بنابراین زمانی که مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اچ تی سی یا سایر برندهای موجود در بازار نمایان می شود، عملا موبایل مورد نظر بسیاری از قابلیت های دیجیتال و سرگرم کننده ی خود را از دست می دهد. پیش از این در مقاله ی رفع مشکل دانلود نکردن گوشی روش هایی را عنوان کردیم که بتوانید ثبت و ضبط دیتاهای درون اینترنت را از سر بگیرید. در اینجا نیز قصد داریم به شما روش های مبارزه با مشکل وصل نشدن موبایل به وای فای را شرح دهیم.

چرا گوشی اچ تی سی به وای فای وصل نمی شود؟

مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای می تواند دارای دلایل جزیی و کلی بسیاری باشد. بخش اطلاعاتی نادرست در خصوص رمز وای فای، تنظیمات اشتباه شبکه ی ارتباطی، خرابی های نرم افزاری و سخت افزاری مودم مورد استفاده، ضعف امواج رادیویی وای فای به دلیل فاصله ی زیاد گوشی اچ تی سی نسبت به مودم و یا تداخلات نرم افزاری مهم ترین مواردی هستند که در پیدایش معضل وصل نشدن موبایل به وای فای نقش دارند. در این بین اگر خرابی های سخت افزاری خاصی هم وجود داشته باشد، تعمیرات تخصصی ضروری است. با حضور در نمایندگی رسمی اچ تی سی می توانید طی مدت زمان کوتاهی از خرابی های احتمالی رهایی بیابید.

ترفندهایی برای رفع مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای

ریستارت کردن گوشی و مودم

اولین راهکار مبارزه با وصل نشدن وای فای گوشی، ریستارت کردن مودم و گوشی مورد بحث می باشد. یک خاموش و روشن کردن ساده تداخلات درونی هر دو سیستم را برطرف می سازد. قدرت ریستارت کردن را دست کم نگیرید. گاهی اوقات هیچ مشکل خاصی درون موبایل دیده نمی شود، تنها یک اختلال جزیی در برقراری ارتباطات دیجیتال وجود دارد که با ریستارت قابل حل است. علاوه بر این بروزرسانی فریمور مودم نیز می تواند این مشکل را مرتفع سازد.

پاک کردن کش اندروید

پر شدن بخش کش موبایل های اندرویدی از جمله گوشی های هوشمند اچ تی سی سد راه برقراری ارتباطات وای فای سیستم می باشد. برای رفع مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای باید گوشی را خاموش کنید و توسط دکمه هایی چون هوم و ولوم به بخش منوی اندروید بروید. سپس کش اندروید دستگاه را پاک کنید.

به روز رسانی سیستم عامل موبایل اچ تی سی

به روز رسانی سیستم عامل موبایل موضوع مهمی است که باید به آن دقت داشته باشید. باگ های مخربی که کیفیت بعد نرم افزاری گوشی شما را از بین می برند؛ با آپدیت سیستم عامل و استفاده از نسخه ی جدید اندروید از بین خواهند رفت. اگر نسخه ی جدیدی برای سیستم عامل گوشی شما وجود دارد، آن را آپدیت کنید تا مشکل وصل نشدن موبایل به wifi هم برطرف شود.

استفاده از حالت پرواز گوشی اچ تی سی

استفاده ی چند ثانیه ای از حالت پرواز گوشی های موبایل می تواند در کشش دوباره ی امواج رادیویی وای فای به سمت گوشی موبایل نقش داشته باشد. به منوی اعلانات گوشی و یا بخش تنظیمات بروید و حالت پرواز را 5 ثانیه روشن کنید. احتمال اینکه از طریق خاموش و روشن کردن حالت پرواز مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای از بین برود، بالاست.

بررسی وضعیت گزینه ی Keep Wi-Fi on during sleep

گزینه ی Keep Wi-Fi on during sleep یک قابلیت خاص برای زمان بندی استفاده از وای فای است. این گزینه وضعیت تداوم استفاده از وای فای به هنگام قفل بودن صفحه ی آن را بررسی می کند. بهتر است قابلیت Keep Wi-Fi on during sleep را فعال کنید تا وای فای گوشی قطع نشود.

1/5 (1 امتیاز)