وصل نشدن گوشی به وای فای

در عصر حاضر اینترنت بخشی جدانشدنی از تلفن های همراه شده است. بسیاری از قابلیت های مدرن و کاربردی موبایل های امروزی بدون وجود وای فای و اینترنت بلااستفاده خواهد ماند. از این رو مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای می تواند بسیار دردسرساز و آزاردهنده گردد. این معضل بر اثر دلایل متعددی رخ می دهد. خوشبختانه بسیاری از علل پیدایش مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای با راهکارهای ساده ای قابل حل می باشد.

در اینجا قصد داریم شما را با این راهکارهای کاربردی آشنا سازیم. در صورت ادامه یافتن مشکل عدم اتصال وای فای گوشی پس از انجام روش های رفع مشکل این مقاله با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس تماس حاصل فرمایید.

نوکیا 3

علل پیدایش مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای

همان طور که گفته شد مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای می تواند دلایلی زیادی داشته باشد. تنظیمات نادرست شبکه، اطلاعات و رمزهای عبور غلط، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی و مودم، عدم قرار گرفتن گوشی در راستای امواج رادیویی وای فای از جمله علل پیدایش مشکل وصل نشدن وای فای گوشی هستند. در این میان رفع اختلالات سخت افزاری کمی پیچیده تر خواهد بود و نیازمند نظر کارشناسانه ی تعمیرکاران حرفه ای می باشد. باقی اختلالات ذکر شده عموما با اعمال راه حل های ساده ای رفع می گردند. در ادامه به شناسایی این راه حل های مفید و کاربردی می پردازیم.

راهکارهای رفع مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای

برخی از رایج ترین راهکارهای رفع معضل وصل نشدن گوشی به وای فای عبارتند از:

استفاده از حالت پرواز گوشی

یکی از موثرترین روش‌های رفع مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای، فعال سازی حالت پرواز سیستم موبایل است. شما می‌توانید با مراجعه به منوی اعلانات گوشی و یا بخش تنظیمات نسبت به فعال سازی این حالت اقدام کنید. پس از قرار دادن گوشی در این حالت به مدت 5 ثانیه، آن را غیر فعال کنید. این راهکار ساده باعث کشش دوباره ی امواج وای فای به سمت گوشی مورد نظر می شود.

رفع اختلالات مودم

در برخی مواقع مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای از مودم مورد استفاده نشات می گیرد. یک خاموش و روشن کردن ساده ی مودم می تواند چاره ساز باشد. از طرفی ممکن است با آپدیت فیرمور روتر اختلالات وای فای رفع شوند. شما می‌توانید با استفاده از دفترچه راهنمای روتر مورد استفاده نسبت به آپدیت آن اقدام نمایید.

به روز رسانی سیستم عامل موبایل

آپدیت منظم سیستم عامل در رفع تمامی اختلالات داخلی از جمله مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای حائز اهمیت است. به طور قطع با به روز رسانی سیستم عامل، دستگاه عملکرد بهتری خواهد داشت. چرا که باگ های مخرب از میان رفته و جان تازه ای به ساختار سیستماتیک موبایل بخشیده می شود.

غیر فعال کردن گزینه ی Keep Wifi on during sleep

یکی دیگر از دلایلی که سبب وصل نشدن گوشی به وای فای می‌گردد، فعال بودن گزینه ی Keep Wifi on during sleep است. فعالیت این قابلیت موجب می‌شود تا در زمان خاموش بودن صفحه نمایش، اتصال دستگاه به اینترنت، به طور خودکار قطع شود. در برخی مواقع این گزینه به صورت پیش‌فرض فعال است. بنابراین جهت خاموش کردن آن می‌بایست تغییراتی را در تنظیمات دستگاه ایجاد کنید. برای این کار به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته، WiFi را انتخاب کنید و سپس بر روی سه نقطه بالا در سمت راست ضربه بزنید. در اینجا گزینه Advanced را برگزینید. سپس با انتخاب گزینه Keep Wifi on during sleep و فشردن گزینه Yes، قابلیت Keep Wifi on during sleep را غیرفعال کنید.

حذف کش اندروید

گاهی امکان دارد با حذف کش اندروید اختلالات داخلی وصل نشدن گوشی به وای فای برطرف شود. برای این منظور طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا گوشی را خاموش کنید.
  • دکمه هوم و کم کردن صدا را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید و سپس گوشی را با فشردن و نگه داشتن دکمه پاور روشن کنید.
  • هنگامی که لوگوی اندروید را روی صفحه نمایش گوشی خود مشاهده کردید، دکمه پاور را رها کنید. اما همچنان به نگه داشتن دو دکمه کم کردن صدا و هوم تا زمان مشاهده منو روی صفحه نمایش ادامه دهید.
  • پس از نمایان شدن منو، از کلید کم کردن صدا برای انتخاب گزینه Wipe Cache Partition استفاده کنید.
  • سپس دکمه پاور را فشار دهید.
  • با اتمام مراحل حذف کش، مجددا منو برایتان نمایان می‌شود. از دکمه های تنظیم صدا برای انتخاب گزینه Reboot System Now استفاده کنید. بدین ترتیب گوشی شما ری استارت شده و به حالت نرمال باز می‌گردد. این راه حل زمانی که پس از آپدیت دستگاه با مشکل عدم اتصال گوشی به وای فای مواجه شده باشید، بسیار کاربردی خواهد بود.

نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس ارائه دهنده ی تخصصی‌ترین خدمات و سرویس های ویژه ی نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط با گوشی های هوشمند ایسوس است. مراجعه کنندگان این مرکز بسته به نوع سرویس مورد نیاز خود به یکی از پارت های سخت افزاری یا نرم افزاری راهنمایی می شوند و سرویس های تخصصی این مجموعه را دریافت می نمایند.

نمایندگی تعمیر گوشی ایسوس با استفاده از دانش به روز کارشناسان و متخصصین ماهر این حوزه، کلیه ی تعمیرات مرتبط با گوشی ایسوس را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داده و به همراه گارانتی عرضه می دارد.

امتیاز شما به این نوشته